- 29.01.2024
- 0.0 Reitingas
- 346 Peržiūros
- Komentarai
Senovės istorijos pasaulyje egzistuoja nuostabus reiškinys, kuris jau šimtmečius neduoda ramybės mokslininkams. Kaip paaiškinti stulbinantį senovės civilizacijų, tokių kaip actekai, senovės egiptiečiai, inkai ir daugelio kitų, panašumą?
Šios kultūros, atskirtos didžiulių atstumų ir neturėjusios jokių kontaktų, vystėsi nepaprastai panašiai. Paralelės neabejotinos: nuo architektūros ir simbolikos iki religijos ir mokslo.
Žymiausi mokslininkai ilgą laiką manė, kad šie panašumai tėra atsitiktinumas arba paralelinės evoliucijos rezultatas. Tačiau vis daugiau įrodymų leidžia manyti, kad ši paslaptis gali būti didesnė, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Ar gali būti, kad šios senovės civilizacijos buvo kažkaip tarpusavyje susijusios arba kad jos paveldėjo žinias iš seniai išnykusios "motininės" kultūros?
Pagal vieną iš teorijų mūsų planetoje kadaise gyveno senovinė pirmykštė civilizacija, vadinama "praecivilizacija". Manoma, kad ši civilizacija darė įtaką senovės civilizacijų, pavyzdžiui, senovės egiptiečių, actekų, majų, inkų ir indėnų, gyvenusių iki inkų, menui, architektūrai, simbolizmui, mitologijai, religijai ir mokslo žinioms.
Bet kas, jei egzistuoja dar senesnė civilizacija, egzistavusi anksčiau nei visos šios kultūros?
Daugelis mokslininkų spėja, kad Atlantida, legendinis dingęs miestas, gali būti trūkstama grandis, paaiškinanti pasaulinį senovės civilizacijų panašumą. Jei Atlantida iš tiesų egzistavo, tai reikštų, kad mūsų istorijos supratimas yra neišsamus ir kad žmonės kenčia nuo kolektyvinės amnezijos.
Nors pagrindiniai mokslininkai atmeta motininės civilizacijos arba Atlantidos idėją, yra įtikinamų įrodymų, kurių negalima ignoruoti. Ričardas Kasaras (Richard Cassaro), knygos "Užrašyta akmenyje" autorius, atliko išsamius senovės civilizacijų sąsajų tyrimus. Jis atkreipia dėmesį į keletą pagrindinių dalykų, kurie patvirtina dingusios motininės civilizacijos egzistavimą:
1. Šventoji architektūra: senovės egiptiečių, actekų ir inkų (inkų) architektūroje naudojama šventoji geometrija, sudėtingi raižiniai ir simbolika. Šie panašumai rodo bendras žinias ir įtaką.
2. Kryžiaus formos simboliai, sparnuotos būtybės ir gyvatės motyvai aptinkami šių senovės civilizacijų mene ir mitologijoje. Šie simboliai peržengia geografines ir kultūrines ribas, rodydami bendrą šaltinį.
3. Megalitiniai statiniai: Milžiniškų akmeninių statinių, tokių kaip piramidės Egipte ir majų šventyklos, statyba demonstruoja pažangias inžinerines technologijas, kurios neatitinka atitinkamų laikotarpių galimybių. Tai leidžia manyti, kad žinios buvo perduotos iš pažengusios civilizacijos.
4. Astronominiai suderinimai: Senovės objektai, tokie kaip Didžiosios Gizos piramidės ir Maču Pikču, demonstruoja tikslius suderinimus su dangaus kūnais. Šių suderinimų tikslumas rodo gilų astronomijos supratimą ir bendrą astronominį paveldą.
5. Vietinės tautos visame pasaulyje yra išsaugojusios žodinę istoriją, pasakojančią apie prarastą civilizaciją ar protėvių tėvynę. Šiuose pasakojimuose dažnai būna panašių temų ir detalių, o tai dar labiau patvirtina motininės kultūros idėją.
Nors prarastosios pracivilizacijos arba Atlantidos egzistavimas tebėra diskusijų objektas, įrodymai yra įtikinami.
Kaip teigia Ričardas Kasaras (Richard Cassaro), "senųjų civilizacijų panašumų yra per daug, kad juos būtų galima nurašyti kaip paprastą atsitiktinumą".
Atėjo laikas mokslininkams permąstyti savo supratimą apie senovės istoriją ir apsvarstyti galimybę, kad mūsų protėviai buvo pasaulinio žinių ir kultūros tinklo dalis.
P.S. O, ką jūs manote? Palikite komentarą...
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau