- 18.11.2023
- 0.0 Reitingas
- 523 Peržiūrų
- Komentarai
Geriausia gastrito profilaktika - valgyti bananus tuščiu skrandžiu. Pasirodo, malonaus skonio vaisiai skatina epitelio atsinaujinimą ir gleivių sekreciją, o tai saugo vidinę skrandžio gleivinę nuo pažeidimų.
Pastaraisiais dešimtmečiais gastritas pastebimai jaunėja: jei anksčiau jis buvo laikomas studentų netvarkingo valgymo pasekme, tai dabar nuo jo kenčia ir moksleiviai. Kaip ir bet kuri kita liga, gastritas turi savo raidą - nekreipiant tinkamo dėmesio, jis gali peraugti į skrandžio opą.
Skrandžio būklė priklauso nuo jo rūgštingumo. Sergant gastritu, rūgštingumas keičiasi. Norint patikrinti rūgštingumą, reikia atlikti specialų nesudėtingą tyrimą. Jei dažnai skundžiatės rėmeniu, jus periodiškai vargina skausmas skrandyje arba po valgio jaučiate sunkumą, tai yra signalai, kad laikas kreiptis į gydytoją, greičiausiai rūgštingumas yra padidėjęs.
Kitas variantas - vemiate anksti ryte, apetitas prastas, burnoje jaučiamas nemalonus skonis. Tai taip pat nėra normalu. Greičiausiai jūsų skrandyje nepakanka rūgšties.
Provokuoja gastrito paūmėjimą arba skatina jo vystymąsi aštrus, sūrus, keptas maistas, mėsos ir žuvies konservai, minkšta duona ir kiti švieži gaminiai iš mielinės tešlos, bandelės, alkoholis, riebus sultiniai, rūkyta mėsa. Taip pat sausas maistas, nervingumas ir nesaikingas ar dažnas vaistų vartojimas.
Labiausiai skrandžiui kenkia nesteroidiniai antipiretikai, analgetikai ir priešuždegiminiai vaistai, tokie, kokių nesunkiai rasite bet kurioje namų vaistinėlėje. Gastroenterologai pataria aspiriną pakeisti saugiais analogais paracetamolio pagrindu arba liaudies medicinos priemonėmis: šilta arbata su medumi ir avietėmis, vaistažolių antpilais.
Tiems, kurių rūgštingumas mažas, liaudies medicina pataria mėnesį 3 kartus per dieną, likus pusvalandžiui iki valgio, gerti po 2 valgomuosius šaukštus didžiųjų gysločių sulčių arba pusę stiklinės šiltų kopūstų sulčių.
Sergant gastritu ir esant dideliam rūgštingumui, tris kartus per dieną gerti po pusę stiklinės bulvių sulčių, likus 30 min. iki valgio, arba po pusę stiklinės morkų sulčių, likus valandai iki valgio arba praėjus 1, 5 val. po valgio.
Yra puikus neutralizuojančio gėrimo receptas žmonėms, kenčiantiems nuo padidėjusio rūgštingumo. Jis ruošiamas taip: lygiomis dalimis paimti ramunėlių ir liepų žiedų, jonažolių ir kraujažolių žolės, beržo pumpurų. Paruošti kaip arbatą ir mėnesį gerti po 1/3 stiklinės tarp valgymų 3 kartus per dieną. Po 4-6 savaičių kursą pakartoti.
Graikiniai riešutai padeda kovoti su vėžiu
Ar žinojote, kad vos keli graikiniai riešutai gali sulėtinti vėžinių ląstelių augimą?
Tyrimai rodo, kad vos 60 g graikinių riešutų gali sustabdyti krūties vėžį. Graikiniuose riešutuose esantis kalorijų kiekis sudarė 18, 5 proc. visos paros mitybos normos. Grupėje, kuri valgė graikinių riešutų, naviko augimas sulėtėjo perpus, palyginti su grupe, kuri graikinių riešutų nevalgė.
Šį poveikį lemia 3 graikiniuose riešutuose esantys elementai. Pirma, tai Omega 3 riebalų rūgštys, kurios lėtina navikų augimą. Antra, tai fitosterolis ir antioksidantai, kurių poveikis ne kartą įrodytas. Be riešutų, norint sulėtinti vėžinių ląstelių augimą, galima valgyti žuvį, linų sėmenų ir rapsų aliejus. Mokslininkai teigia, kad reikėtų valgyti nesočiųjų Omega 3 riebalų rūgščių, o ne sočiųjų riebalų. Tokiu atveju galima padidinti ir tinkamų riebalų koncentraciją, ir sumažinti vėžio riziką.
P komentaras: Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau