Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (3.5K) Komentarų: (0) (12.04.2017 - 14:48)

Burnos būklė išduoda ligas

Jungtinių Tautų, Pasaulio sveikatos organizacijos, Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbiamas vasario mėnuo – Burnos vėžio prevencijos mėnesiu.

Burnos ertmių, lūpų ar gleivinės pakitimai atsiranda dėl prastos mitybos ar netinkamų kosmetikos produktų vartojimo. Vis dėlto, reikėtų atkreipti dėmesį net į menkiausius burnos pakitimus, nes jie įspėja apie prasidedančią ligą.

Kiekvienam sveikam žmogui profilaktiškai pasitikrinti reikėtų 1-2 kartus į metus. Vaikus taip pat reikėtų atvesti mažiausiai 2 kartus per metus.

Burnos būklė išduoda ligas

Blogas burnos kvapas įspėja apie ligas. Vos apžiūrėję veidą ir burnos ertmę odontologai gali nustatyti labai daug - pagal spalvą, audinių tamprumą, reljefą jau galima įtarti vienokią ar kitokią ligą.

Blogas burnos kvapas – problema, sukelianti daug nepatogumų. Ertmė, atsiradusi dantyje, kaupia maisto atliekas ir įvyksta rūgimo, puvimo procesai. Šių procesų metu išsiskiria lakiosios medžiagos, kurios dvokia. Žmogus gali nieko nejausti, net šalia esantis žmogus to gali nejausti, nes gali būti įpratęs. Tuo metu svetimi žmonės tą gerai jaučia.

Burnos vėžys dažnesnis tarp vyresnio amžiaus žmonių. Dažniau serga vyrai. Nustatyta, kad rūkalių ir mėgstančių gerti alkoholį, o ypač mėgstančių ir rūkyti, ir vartoti alkoholį rizika susirgti burnos vėžiu nepalyginamai didesnė, nei nerūkančių ir nepiktnaudžiaujančių alkoholiu. Vėžiui burnoje išsivystyti reikšmės turi nevisavertė mityba, vitaminų, ypač A ir E stoka maiste, bloga burnos ir dantų higiena, netinkami, dantenas spaudžiantys dantų protezai, persirgtos virusinės ligos, paveldimumas, saulės apšvieta, profesiniai veiksniai.

Pagrindiniai nerimą keliantys simptomai:

  • Negyjanti žaizdelė burnoje;
  • Gumbelis burnoje ar gerklėje;
  • Balta ar raudona dėmė ant dantenų, liežuvio ar burnoje;
  • Neįprastas kraujavimas, skausmas ar aptirpimas burnoje;
  • Sunkumas ar skausmas kramtant ar ryjant;
  • Patinusi žandikaulio dalis;
  • Pasikeitęs balsas.

Burnos vėžio priežastys

Burnos vėžio požymiai


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: Liga, burnos kvapas, burnos vėžys, sveikatos patarimai

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar