- 08.11.2018
- 4.0 Reitingas
- 1988 Peržiūros
- Komentarai
Tai lėtinė progresuojanti neurologinė liga, pasireiškianti judesių sutrikimais, vadinamaisiais motoriniais simptomais: drebėjimu, judesių sulėtėjimu ir sukaustymu. Kiti ligos simptomai nesusiję su judesiais – tai skausmas, miego sutrikimai, depresija.
Liga prasideda sulaukus daugiau nei 60 metų.
Sergant šia liga, galvos smegenų pamato branduoliuose ima trūkti medžiagos, vadinamos dopaminu. Kai jo trūksta, sutrinka nervų ląstelių veikla, o tai sukelia Parkinsono ligos simptomus. Kodėl ima trūkti šios medžiagos, iki šio nežinoma.
Kol kas nėra galimybių sustabdyti ligos progresavimą ar ją išgydyti, tačiau galima sėkmingai kontroliuoti ligos simptomus.
Sergantieji Parkinsono liga dažniausiai susiduria su: kaulų retėjimu, dehidratacija, vidurių užkietėjimu, svorio praradimu, šalutiniu vaistų poveikiu. Todėl labai svarbu tinkama mityba, tai reiškia, jog reikia valgyti reguliariai ir įvairius maisto produktus.
Patarimai:
- Būtina išlaikyti optimalų kūno svorį, nes viršsvoris arba nepakankamas svoris gali turėti neigiamos įtakos sveikatai.
- Gerkite daugiau skysčių, mankštinkitės, vartokite produktus, kuriuose yra daug ląstelienos: grūdai, sėklos, riešutai, vaisiai, daržovės, ankštiniai augalai (žirniai, pupelės, lęšiai), rupių miltų duona, makaronai, rudieji ryžiai, avižiniai ir kvietiniai dribsniai.
- Vartojant linų sėmenis, organizmas gaus gyvibiškai svarbių amino rūgščių, būtinų baltymų, kolageno ir t.t. sintezei. Šios rūgštys pagerina odos būklę, greičiau auga plaukai, mažėja osteoporozės požymiai, gerėja miegas, normalizuojasi centrinės nervų sistemos veikla, didėja organizmo atsparumas.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau