Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2016 » Gruodžio » 14

Cinamonas: tikrasis ir toksiškas

Daugelis beria cinamono į kavą ar į kalėdinių sausainių tešlą ir nesusimąsto, ar tai tikras cinamonas, ar jį primenantis pusbrolis?

Kaip žinoti, ar vartojate tikrą cinamoną – lot. cinnamomum verum, ar apsišaukėlį jo pusbrolį cinamoną, kuris lotyniškai vadinasi cinnamomum cassia?

Kaip rašo qz.com, abejų prieskonių išvaizda, skonis ir kvapas panašūs, bet tai nėra tas pats prieskonis. Patariama vartoti cinamoną iš Šri Lankos, nes jis kvapnesnis (nors ir brangesnis), be to, cinnamon cassia yra kumarino – kiek toksiško komponento, kuris gali pakenkti kepenims.

Nuo 2013 m. Europos Sąjungoje uždrausta dėti cinnamomum cassia į dribsnius ir kepinius, jei kilogramui tektų daugiau nei 50 g prieskonio. Dėl šio nutarimo pakėlė maištą danų kepėjai, nes cinnamomum cassia labiau tinka kepiniams, tad galiausiai buvo padaryta išimtis šventiniam laikotarpiui.

Cinnamomum verum

Cinnamomum verum © en.wikipedia.org

Cinnamomum cassia yra aštresnis prieskonis, daugiausia gaminamas Kinijoje, Indonezijoje ir Vietname. Kartais jį dar vadina cinamonu niekšeliu arba kinišku cinamonu. Norint žinoti, kokį cinamoną perkate, reikia pažiūrėti kilmės šalį, o jei parduodamos lazdelės, galima padaryti bandymą.

Apie 90 proc. cinnamomum verum atvežama iš Šri Lankos. Šri Lankos prieskoniui nuskutama žievelė, tada ploni lakštai susukami į ritinėlius ir džiovinami. Cinnamomum cassia tereikia nulupti žievelę, sukti ir džiovinti nereikia. Taigi jei pakratysite dėžutę malto cinnamomum verum, išgirsite silpną, duslų garsą.

Jei pakuotė perregima, bus matyti, ar lazdelės yra susisukusios, ar tai tėra storesni, kiek užsilenkę lakštai. Jei lakštai, tai – cinnamomum cassia. Jei pakratysite dėžutę su cinnamomum cassia, garsas bus skardus, aštrus lyg kratytumėte medines lazdeles.

Be to, cinnamomum cassia sudėtyje nėra terpenoidų, kurie tikrajam cinamonui suteikia nepamirštamo jo aromato. Tikrasis cinamonas už cinnamomum cassia brangesnis apie penkis kartus. Šri Lanka kasmet eksportuoja apie 16 000 tonų cinamono, šis skaičius galėtų būti dvigubai didesnis, jei būtų daugiau profesionalių žievelių pjaustytojų.

Šiuo metu yra apie 30 000 pjaustytojų, o šalies vyriausybė pradėjo mokymų programą, kurios metu bus paruošti apie 25 000 pjaustytojų. Be to, Šri Lankoje buvo įsteigta Cinamono eksporto plėtros agentūra, siekiant įveikti vadinamąją kiniško cinamono grėsmę. Per pastaruosius 10 metų dėl cinnamomum cassia šalis prarado apie 50 proc. tikrojo cinamono rinkos, daugiausia todėl, kad pirkėjai nežino skirtumų.

Delfi su paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.07.2020 laikas 22:15 Kaip pakelti hemoglobiną be mėsos: produktų sąrašas, kuriuose yra daug geležies
Hemoglobino lygį taip pat galima pakelti šiais produktais: sėlenomis, kviečių košėmis, abrikosais, džiovintais abrikosais, tamsiuoju šokoladu, žaliaisiais obuoliais, grūdų duoną, raudonosiomis vynuogėmis, burokėliais, ankštiniais augalais, migdolais, granatomis, slyvų sultimis, slyvomis, razinomis, ...

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 20:15 Kaip Atsikratyti Kojos Nykščio Deformacijos Liaudies Metodu. Dėl tam tikrų priežasčių gydytojai apie tai nutyli!

Nuospaudos yra labai dažna problema, kuria dažniausiai serga moterys nei vyrai. Susikaupusios druskų nuosėdos, atsirandančios dėl kai kurių uždegiminių procesų arba dėl nešiojamų nepatogių, aptemptų batų.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 18:56 Pasirinkite žibintą: štai kas jūsų laukia artimiausioje ateityje

Tai psichologinis testas – pranašystė. Pažvelkite į paveikslėlį ir pasirinkite tą žibintą, kuris jums patiko pačią pirmą sekundę.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 16:01 Didžiulis paukštis pagavo "ryklį" prie JAV krantų

Paukštis, sugavęs didžiulę žuvį buvo nufilmuotas Mertl paplūdimyje (Mertl Bičas), kuris randasi rytinėje JAV pakrantėje, Horry grafystėje, pietų Karolinoje.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 11:23 Nepaaiškinama apie: Skrajojantis olandas
Iš kartos į kartą, iš lūpų į lūpas jūreiviai pasakoja legendą apie Skrajojantį olandą. Jo paveikslas visada priverčia dažniau plakti širdį. Su juo susijusi paslaptis ir romantika visada audrindavo fantaziją. Ir ne veltui: legenda iš tikrųjų yra labai poetiška. Kasmet pasaulio vandenynuose pradingsta...

Skaityti daugiau

05.07.2020 laikas 17:10 Q naujienos: Infodemija - tylėk, arba aš tave nužudysiu

Q Naujienos: Infodemija - Tylėk, Arba Aš Tave Nužudysiu. Laidos tema - Trampas, Russian, Hussein, Delusion, Coup, Obama, Trump, Q Naujienos, News.

Skaityti daugiau