- 18.06.2017
- 0.0 Reitingas
- 12186 Peržiūros
- Komentarai
Šį kartą pakalbėkime apie išskirtinį prieskonį, kuris vadinamas cinamonu. Jį primygtinai rekomenduojama vartoti sergantiems cukriniu diabetu žmonėms, ypač kasdieniniame racione, mat cinamonas pasižymi priešuždegiminiu poveikiu ir mažina gliukozės lygį kraujyje.
Tam tikra prasme cinamonas veikia kaip insulinas. Medikai tvirtina, kad šis prieskonis turi mimiškų savybių. „Mimiškos“ šiuo atveju reiškia tai, kad jis kopijuoja, veikia ir reaguoja taip pat kaip insulinas, rašo about.com.
Kalifornijos universitete atliktas mokslinis tyrimas parodė, kad cinamone yra medžiagos, kuri vadinama metilo hidroksikalonu. Šis komponentas pasižymi priešdiabetiniu poveikiu ir tuo pat metu mažina gliukozės lygį kraujyje. Gliukozė yra pagrindinė stipriai augančio svorio priežastis – jeigu mes neturėtume gliukozės, mūsų svoris neaugtų.
Jeigu mes norime sulieknėti, turime sumažinti gliukozės kiekį kraujyje. Esminis cinamono privalumas slypi tame, kad jame yra gliukozės kiekį mažinančios medžiagos ir tuo šis prieskonis labai primena insuliną.
Jeigu norite sulieknėti, kas rytą tuščiu skrandžiu pusvalandį prieš pusryčius ir naktį prieš miegą išgerkite puodelį cinamono ir medaus arbatos. Reguliariai geriant tokią arbatą, galima atsikratyti net ir labai didelio antsvorio. Gerdami tokią arbatą sulieknėsite net ir nepakeitę mitybos, nes veikliosios medaus ir cinamono medžiagos neleidžia organizme kauptis riebalams.
Cinamonas gerina virškinimą, didina apetitą, gerina skrandžio veiklą. Medicinoje jis naudojamas kaip stiprinanti, tonizuojanti ir antiseptinė priemonė. Jis tinka, kai sergama kepenų, tulžies pūslės, inkstų, kraujagyslių sistemos ligomis.
Artritu sergantiems žmonėms rekomenduojama gerti puodelį karšto vandens su dviem arbatiniais šaukšteliais medaus ir vienu nepilnu šaukšteliu cinamono miltelių. Kasdien geriant šį gėrimą, galima išsigydyti net chronišką artritą. Kopenhagos universitete buvo atliktas tyrimas, kuriame paaiškėjo, kad 73 iš 200 pacientų, kurie kasdien prieš pusryčius suvalgydavo šaukštelį medaus, sumaišyto su puse šaukštelio malto cinamono, po savaitės visiškai nebejautė skausmo, o po mėnesio visi pacientai, kuriems artritas trukdė vaikščioti ar judėti, atsikratė skausmo ir pradėjo vaikščioti.
Cinamonas taip pat pasižymi priešgrybelinėmis savybėmis. Rekomenduojama per dieną suvalgyti du arbatinius šaukštelius cinamono. Todėl pasižiūrėkime, kaip geriausia jį vartoti.
Cinamono užtaisas
Ingredientai:
- du arbatiniai šaukšteliai cinamono miltelių (jeigu sergate diabetu, tada vienas šaukštelis),
- vienas valgomasis šaukštas avižų,
- viena stiklinė vandens.
Paruošimas:
Šis ekstraktas labai lengvai paruošiamas ir jau maždaug po savaitės galima pradėti jausti jo poveikį. Būtina kiekvieną ingredientą pašildyti ir viską gerai išmaišyti. Būtina šį ekstraktą vartoti du kartus per dieną ne ilgiau kaip penkiolika dienų, nes cinamonas gali turėti įtakos žarnyno mikroflorai.
Ką dar reikėtų žinoti:
Cinamonas gaunamas iš to paties pavadinimo medžių vidinės žievelės. Kai kuriose cinamono rūšyse, pvz., cassia cinnamon arba cinamonum aromaticum, dar vadinamo kinietišku cinamonu, didesnėmis koncentracijomis kaupiasi kvapioji medžiaga – kumarinas. Ši medžiaga vartojant cinamoną dideliais kiekiais gali pažeisti kepenis. Ceilono cinamone randami palyginti maži kiekiai kumarino, tačiau Kinijos cinamone kumarino kaupiasi daugiau, todėl tokio cinamono reikėtų vartoti mažiau.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau