- 09.12.2016
- 0.0 Reitingas
- 5886 Peržiūros
- Komentarai
Juodieji ridikai - stipriausi augaliniai stimuliatoriai. Sako, kai kuriose šalyse lakūnai juos vartoja vietoje kavos. Ši daržovė padeda atitolinti gresiančią aterosklerozę, jų ląsteliena skatina žarnyno peristaltiką ir padeda pašalinti iš organizmo cholesterolį.
Juodasis ridikas aitrokas ir ne toks saldus, tačiau koks vertingas - B, C grupės vitaminai, eteriniai aliejai, angliavandeniai, fermentai kelia apetitą ir gerina virškinimą. Vienas juodasis ridikas aprūpins širdį ir raumenis kaliu. Šiose daržovėse esantis bromas padės nusiraminti ir atsipalaiduoti, o fitoncidai ir antimikrobinė medžiaga lizocimas apsaugos organizmą nuo infekcijos. Maža to, mokslininkai aptiko ridikuose ypatingą junginį - rafanolį, pasižymintį priešuždegiminiu, šlapimą varančiu poveikiu ir apsaugančia organizmą nuo šlakų.
Tačiau šios daržovės stiprina skrandžio sekreciją, tulžies išsiskyrimą, todėl geriau jų nevartoti sergant gastritu, dvylikapirštės žarnos ar skrandžio opa, turint nesveikus inkstus ar kepenis. Šios daržo gėrybės netinka sergantiesiems podagra ar esant nesveikai skydliaukei.
Praskiestos juodųjų ridikų sultys, geriamos 30-40 min. prieš valgį (skatina tulžies išsiskyrimą). Sumaišytos su medumi jos vartojamos nuo tulžies pūslės akmenligės, persišaldžius, užkimus, kosint.
Gerai nuplauto juodojo ridiko vidų išskobkite, į ertmę pridėkite medaus ir leiskite 2 val. pastovėti tamsioje vietoje. Po to atsiradusias sultis vartokite po 1 valgomąjį šaukštą 2 kartus dienoje prieš valgį.
Juoduosiuose ridikuose yra daug daugiau kalio negu kitose daržovėse. Šis elementas padeda pašalinti iš organizmo natrio perteklių ir vandenį, todėl ridikai tinka nuo patinimų, atsiradusių dėl širdies ligų.
Jei plaukai nustojo blizgėję, atsirado pleiskanų, taip pat verta prisiminti šią daržovę.
Iš 2-3 juodojo ridiko šakniavaisių išspauskite sultis ir jomis trinkite galvos odą ne rečiau kaip 3 kartus per savaitę, jei plaukai labai slenka - kasdien.
Geriausiai ridikai dera priemolio ar priesmėlio žemėje. Žiemai jų galima pasisėti birželio pabaigoje (1 kv. m pakanka 1 g sėklų). Sudygusius reikia išretinti taip, kad tarp augalų liktų 10-15 cm tarpai. Žiemai ridikus raukite prieš didesnes šalnas. Laikykite dėžėje susluoksniuotus su smėliu.
Svogūnų ir juodųjų ridikų salotos
Žiedeliais supjaustykite 3 stambesnes svogūnų galvutes, užpilkite verdančiu vandeniu, palaikykite 3-4 minutes ir nuvarvinkite kiaurasamtyje. Stambia tarka sutarkuokite ridiką, sumaišykite su svogūnais, pasiūdykite, užpilkite grietine.
Juodųjų ridikų salotos
300 g juodųjų ridikų, 250 g virtos liesos avienos arba jautienos, 2 svogūnai, 2 šaukštai sviesto arba aliejaus, 100 g majonezo, 2 šaukštai smulkintų petražolių arba kalendrų, 1 šaukštas spanguolių arba bruknių, druskos.
Nuplautus ir nuvalytus ridikus ir mėsą supjaustyti plonais šiaudeliais. Svogūnus supjaustyti pusžiedžiais ir pakepinti su sviestu arba aliejumi, sudėti ant mėsos su ridikais, pasūdyti. Sumaišyti su puse majonezo. Sudėti į salotinę, aplieti likusiu majonezu, apibarstyti žalumynais, papuošti uogomis.
Remiantis: https://www.facebook.com/Sveikatos-radijas-118624938186203/
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau