Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Kovo » 29

Kaip išvengti avitaminozės?

Kuo gresia vitaminų trūkumas organizme, pagal kokius požymius galima pažinti avitaminozę ir kaip galima išvengti pavasarinio negalavimo.

Pagal kokius požymius atpažįstama pavasario avitaminozė

Avitaminozė dažnai kyla dėl nesubalansuotos mitybos žiemos periodu. Kaip taisyklė ilgalaikis kažkokio vitamino trūkumas gali iššaukti sutrikimus toje organizmo srityje, už kurio sėkmingą veiklą jis atsakingas, na o maistas, kuriame trūksta viso vitaminų komplekso – prie funkcinių sutrikimų visumoje.

Avitaminozė

Kuo gresia vitaminų trūkumas:

  • Vitamino A trūkumas iššaukia odos audinių blyškumą ir nusausėjimą, ašarojimą ir regėjimo sutrikimus.
  • Vitamino B1 trūkumas – migrenos priepuolius ir žarnyno veiklos sutrikimus.
  • B2 vitamino trūkumas iššaukia – medžiagų apykaitos procesų sutrikimus.
  • Ilgalaikis B12 vitamino trūkumas – apskritai gali iššaukti nevaisingumą moterims.
  • Su B6 vitaminu susijusi mūsų psichoemocinė būsena.
  • Vitamino C trūkumas iššaukia visą eilę sveikatos sutrikimų, pradedant dantenų kraujavimu ir baigiant neatsparumu ligoms bei ilgalaikiu žaizdų gijimu.
  • Lūžinėjantys nagai ir sausi plaukai tiesiog prašosi vitamino D.
  • Folio rūgštis labai svarbi būsimoms mamytėms, kadangi ji vaidina svarbų vaidmenį teisingam kūdikio vystymuisi. Vitamino K trūkumas gali iššaukti kraujagyslių elastingumo sumažėjimą ir hipokoaguliaciją.
  • Vitamino H trūkumas – iššaukia apetito netekimą, depresiją ir apatiją.

Kaip išvengti avitaminozės?

Egzistuoja keletas efektyvių priemonių, kuriomis galima nesunkiai išvengti šio sezoninio organizmo sutrikimo. Pirmiausia, žinoma, tai pilnavertis, įvairus ir subalansuotas maitinimasis.

Suprantama, jog žiemos-pavasario periodu sudėtinga rasti kai kurių vaisių ir daržovių, kuriuose pakanka reikalingų vitaminų, – dažniausiai tai bus dirbtinėmis sąlygomis išauginti ir daugeliu atvejų nenaudingi produktai.

Tačiau yra ir universalūs receptai pavasarinės avitaminozės profilaktikai. Tokie patiekalai, kaip barščiai, vinegretas, kopūstų salotos su obuoliais ir morkomis, keptas moliūgas, jūrinės virtos ar troškintos žuvys, džiovintų vaisių kompotai, pomidorų sultys, sėlenos, ir kasdienis sudygusių kviečių žiupsnis padės susidoroti su vitaminų trūkumu.

O dar, būtini pasivaikščiojimai, jūsų mėgstami relaksacijos būdai, apsilankymai treniruočių salėje ar baseine, – visada padės išlaikyti gerą fizinę formą, nuotaiką ir organizmo fizinį pasirengimą atsilaikyti prieš pavasarinę avitaminozę.

Žinoma, pavasarinės avitaminozės galima išvengti vartojant polivitaminų kompleksus. Tačiau, jei nėra aštrios būtinybės vartoti cheminius produktus, kodėl gi nesinaudoti gamtos sukurtais natūraliais būdais ir priemonėmis, kurių galimybės mūsų organizmui labiau priimtinos, nors ir neturi tokio greito poveikio.

Infa.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Parašyk savo nuomone komentaruose.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
31.03.2020 laikas 17:36 Ar Asteroidas COVID-19 Gali Paslinkti Žemės Ašį?

Vienos šiuo metu labiausiais aptariamų temų yra susijusios su pasauline pandemija, tebėra populiari didžiulio asteroido priartėjimo prie žemės tema, dėl kurio ir sumanytas šis karantinas. O ši tema ir toliau populiarėja:

...

Skaityti daugiau

31.03.2020 laikas 14:50 Kaukes ir karantiną užsakė veido atpažinimo sistema?

Tuo tarpu konspirologams netgi atsirado versija, kad COVI-19 yra tam tikra operacija užmaskuoti ateivių nusileidimą. Kažkas į šią hipotezę žiūri labai rimtai, kažkas ją vertina, kaip pokštas ir spėliones, vis dėlto ši tema privertė daugelį žmonių įtemti smegenis ir susimąstyti, kas vyksta. O tie,...

Skaityti daugiau

31.03.2020 laikas 11:54 Kinai Nustatė: Kad 6 Taškai Ausyse Gali, Sugrąžinsiantys Jums Energiją
Kinai nustatė, kad kiekvienoje ausyje yra ne mažiau 6 taškų, tiesiogiai susijusių su kuriuo nors žmogaus kūno organu. Jei suspausime tą tašką, galima pajausti neįtikėtiną jėgų antplūdį ir energijos pakilimą.

Skaityti daugiau

31.03.2020 laikas 11:13 Praktinis Patarimas: Kaip Pašalinti Raukšles Iš Avalynės

Jei vienąkart pas tave atėjo tavo vyžos, kaubojiški batai, kedai, kareiviški auliniai ir kitas apavas ir pareikalavo nunešti juos pas plastikos batsiuvį, motyvuodami tuo, kad apaugo raukšlėmis, neskubėk paklusti jų kaprizams ir švaistyti pinigus! Pasinaudok šiuo video, kurį nufilmavo Šantelė de B...

Skaityti daugiau

31.03.2020 laikas 10:06 2013 Metų Dainos Klipas: «... 2020-ieji, KoronaVirusas, Kūnai Kraunami Krūvomis... »

2013 m. birželio 21 d. ne visiems žinomas atlikėjas Dr. Creep, grojantis Undergroud Hip-Hop žanre, išleido sekanti albumą „Aš esu Štormas“ (I am The Storm)

Skaityti daugiau

30.03.2020 laikas 22:57 Maskvos Srityje Įvesta Komendanto Valanda, O Niujorke – Įtartina Evakuacija

Kas vyksta Maskvoje patys turbūt „užkietėję“ rusai nesupranta. Maskvoje turi įsigalioti kovo 31 d. komendanto valanda. Interneto platybėse, šią informacija vadino netikra. Bet laikas vėl sudėjo viską į savo vietas. Nuotrauka daryta arba iš balkono, arba iš lauko stebėjimo kamerų, ir, ...

Skaityti daugiau