Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai / Liaudies medicina » Peržiūrų: (749) Komentarų: (0) (29.03.2017 - 16:09)

Kaip išvengti avitaminozės?

Kuo gresia vitaminų trūkumas organizme, pagal kokius požymius galima pažinti avitaminozę ir kaip galima išvengti pavasarinio negalavimo.

Pagal kokius požymius atpažįstama pavasario avitaminozė

Avitaminozė dažnai kyla dėl nesubalansuotos mitybos žiemos periodu. Kaip taisyklė ilgalaikis kažkokio vitamino trūkumas gali iššaukti sutrikimus toje organizmo srityje, už kurio sėkmingą veiklą jis atsakingas, na o maistas, kuriame trūksta viso vitaminų komplekso – prie funkcinių sutrikimų visumoje.

Avitaminozė

Kuo gresia vitaminų trūkumas:

  • Vitamino A trūkumas iššaukia odos audinių blyškumą ir nusausėjimą, ašarojimą ir regėjimo sutrikimus.
  • Vitamino B1 trūkumas – migrenos priepuolius ir žarnyno veiklos sutrikimus.
  • B2 vitamino trūkumas iššaukia – medžiagų apykaitos procesų sutrikimus.
  • Ilgalaikis B12 vitamino trūkumas – apskritai gali iššaukti nevaisingumą moterims.
  • Su B6 vitaminu susijusi mūsų psichoemocinė būsena.
  • Vitamino C trūkumas iššaukia visą eilę sveikatos sutrikimų, pradedant dantenų kraujavimu ir baigiant neatsparumu ligoms bei ilgalaikiu žaizdų gijimu.
  • Lūžinėjantys nagai ir sausi plaukai tiesiog prašosi vitamino D.
  • Folio rūgštis labai svarbi būsimoms mamytėms, kadangi ji vaidina svarbų vaidmenį teisingam kūdikio vystymuisi. Vitamino K trūkumas gali iššaukti kraujagyslių elastingumo sumažėjimą ir hipokoaguliaciją.
  • Vitamino H trūkumas – iššaukia apetito netekimą, depresiją ir apatiją.

Kaip išvengti avitaminozės?

Egzistuoja keletas efektyvių priemonių, kuriomis galima nesunkiai išvengti šio sezoninio organizmo sutrikimo. Pirmiausia, žinoma, tai pilnavertis, įvairus ir subalansuotas maitinimasis.

Suprantama, jog žiemos-pavasario periodu sudėtinga rasti kai kurių vaisių ir daržovių, kuriuose pakanka reikalingų vitaminų, – dažniausiai tai bus dirbtinėmis sąlygomis išauginti ir daugeliu atvejų nenaudingi produktai.

Tačiau yra ir universalūs receptai pavasarinės avitaminozės profilaktikai. Tokie patiekalai, kaip barščiai, vinegretas, kopūstų salotos su obuoliais ir morkomis, keptas moliūgas, jūrinės virtos ar troškintos žuvys, džiovintų vaisių kompotai, pomidorų sultys, sėlenos, ir kasdienis sudygusių kviečių žiupsnis padės susidoroti su vitaminų trūkumu.

O dar, būtini pasivaikščiojimai, jūsų mėgstami relaksacijos būdai, apsilankymai treniruočių salėje ar baseine, – visada padės išlaikyti gerą fizinę formą, nuotaiką ir organizmo fizinį pasirengimą atsilaikyti prieš pavasarinę avitaminozę.

Žinoma, pavasarinės avitaminozės galima išvengti vartojant polivitaminų kompleksus. Tačiau, jei nėra aštrios būtinybės vartoti cheminius produktus, kodėl gi nesinaudoti gamtos sukurtais natūraliais būdais ir priemonėmis, kurių galimybės mūsų organizmui labiau priimtinos, nors ir neturi tokio greito poveikio.

Infa.ltŽYMĖS: avitaminoze, kaip isvengti avitaminozes, folio rugstis

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Medicinos naujienos
Mokslininkai: kodėl pervertiname genus ir genetika...

Genai atrasti ne vakar, tačiau pastarųjų metų pasiekimai šioje srityje keičia žaidimo taisykles iš esmės. Mokslininkai kelia per...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Išgerkite ryte vandens su ciberžole, neįtikėtina nauda ...

Ciberžolė, kaip ir vanduo su ciberžole turi stiprių anti-kancerogeninių ir anti-uždėgiminių savybių. Jei įdėsime ciberžolę į cit...
Medicinos naujienos
Sperma «yra naudinga moterų sveikatai ir padeda kovoti ...

Geros naujienos vyrams (ir moterims), atliekant naujus tyrimus buvo nustatyta, kad oralinis seksas yra tiesiog naudingas mote...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Arbatinis grybas – stebuklingas vaistas stiklainyje?...

Arbatinė medūza, kombuča, arbatos gira, fango – taip įvairiai yra vadinamas arbatinis grybas. Anksčiau tokį dažnai būda...