Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2016 » Gruodžio » 7

Kas bus su pasauliu, kai išnyks bitės

Pradedant 10-uoju XX amžiaus dešimtmečiu bitininkai pradėjo pastebėti masinį darbinių bičių nykimą, ypač žiemos mėnesiais. Nuo to laiko situacija tik pablogėjo – išmirė apie 4000 medų nešančių bičių rūšių, o 2006 metais fenomenui buvo suteiktas pavadinimas: „bičių šeimų irimo sindromas“. Niekas tiksliai nežino, kodėl išmiršta bitės. O kas gi bus su pasauliu, jeigu jos galutinai išnyks?

Dings medus, produktas, kuriuo žmonės naudojasi apie 9000 metų. Jis tarnauja mums ne tik kaip maistas, bet ir kaip kosmetikos ir gydymo priemonė. Praradę bites, mes greičiausiai neteksime vieno naudingiausio ir universaliausio produkto visoje planetoje.

Bitė

Nustos augti daugelis vaisių ir daržovių. Žmonės, tolimi nuo kaimiško gyvenimo, sunkiai įsivaizduoja, kokius kiekius augalų apdulkina bitės. Kaip byloja JTO ataskaita, apie 100 augalų sudaro 90% pasaulinės maisto įvairovės ir 70 iš jų apdulkina bitės. Jeigu tikėsime BBC, be bičių maisto parduotuvėse neliks praktiškai pusės prekių. Obuoliai, avokadai, vynuogės, persikai, arbūzai… O kas baisiausia – kava.

Žmonėms teks apdulkinti augalus patiems. Tačiau tik kai kuriuos, su žymiai menkesniu efektyvumu. Šis metodas naudojamas Kinijoje, kur baisiai trūksta bičių. Tai, žinoma, šiek tiek kompensuos išmirusias bites, tačiau jokiu būdu jų nepakeis.

Nebeliks pieno produktų. Jūs kada nors susimąstėte, kuo maitinasi karvės? Jų meniu sudaro ne tik paprasta žolė. Karvėms reikalinga liucerna – augalas, kurį apdulkina tiki bitės. Avis ir ožkas, beje, tai irgi liečia.

Neliks medvilnės. O drauge su ja, laikui bėgant, išnyks ir visi medvilniniai drabužiai, kurių, švelniai tariant, yra nemažai. Mes, aišku, išmokome gaminti dirbtinius pakaitalus, tačiau pasaulyje be medvilnės jų kaina smarkiai išaugs.

Sumažės maisto įvairovė. Be bičių žmonija neteks dalies įprasto raciono, nors kai kas, žinoma, liks. Kiaulės ir vištos nereikalauja pašarų, gaminamų iš apdulkinamų augalų. Kviečiai, soja, kukurūzai ir ryžiai auga be apdulkinimo. Pomidorai, bulvės ir morkos reikalauja jo visiškai nedaug. Tačiau iškils kita problema…

Maisto produktų kainos pašoks iki debesų. Ir tai ne tušti plepalai. 2012 metų žiemą Škotijoje, pavyzdžiui, buvo sunaikintas trečdalis visų bičių avilių, dėl ko staigiai pakilo deficitinių produktų kainos. Geriau net negalvoti, kiek kainuos puodelis kavos pasaulyje be bičių. Badas pavirs rimta problema. Žmogus – sudėtingas organizmas, reikalaujantis subalansuoto maisto. Ir daugumą vitaminų mes gauname iš produktų, kuriuos apdulkina bitės. 2011 metais atliktas tyrimas rodo, kad „bičių“ augalai tiekia mums kalcį, fluoridus, geležį, vitaminus A, C ir E. be jų mūsų sveikata smarkiai pablogės.

Iškils pavojus visai pasaulio ekonomikai. Bent jau smūgis bus suduotas tikrai milžiniškas. Grėsmė iškils medvilnės, pieno ir kavos, daugelio maisto ir medicinos šakų industrijoms. Nuostoliai sudarys šimtus milijardų dolerių ir prireiks stebuklo, kad neįvyktų katastrofa.

Daugelyje šalių prasidės badas. Kas galima būtų persijungti į apdulkinimo nereikalaujančius produktus, pavyzdžiui, soją ir ryžius, prireiks nemažai laiko, kurio gali pritrūkti visai eilei besivystančių šalių.

Tokia problema iškils tik tada, jeigu bitės išnyks jau rytoj. Tačiau ir laipsniškas išmirimas atneš dideles bėdas.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.07.2020 laikas 22:15 Kaip pakelti hemoglobiną be mėsos: produktų sąrašas, kuriuose yra daug geležies
Hemoglobino lygį taip pat galima pakelti šiais produktais: sėlenomis, kviečių košėmis, abrikosais, džiovintais abrikosais, tamsiuoju šokoladu, žaliaisiais obuoliais, grūdų duoną, raudonosiomis vynuogėmis, burokėliais, ankštiniais augalais, migdolais, granatomis, slyvų sultimis, slyvomis, razinomis, ...

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 20:15 Kaip Atsikratyti Kojos Nykščio Deformacijos Liaudies Metodu. Dėl tam tikrų priežasčių gydytojai apie tai nutyli!

Nuospaudos yra labai dažna problema, kuria dažniausiai serga moterys nei vyrai. Susikaupusios druskų nuosėdos, atsirandančios dėl kai kurių uždegiminių procesų arba dėl nešiojamų nepatogių, aptemptų batų.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 18:56 Pasirinkite žibintą: štai kas jūsų laukia artimiausioje ateityje

Tai psichologinis testas – pranašystė. Pažvelkite į paveikslėlį ir pasirinkite tą žibintą, kuris jums patiko pačią pirmą sekundę.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 16:01 Didžiulis paukštis pagavo "ryklį" prie JAV krantų

Paukštis, sugavęs didžiulę žuvį buvo nufilmuotas Mertl paplūdimyje (Mertl Bičas), kuris randasi rytinėje JAV pakrantėje, Horry grafystėje, pietų Karolinoje.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 11:23 Nepaaiškinama apie: Skrajojantis olandas
Iš kartos į kartą, iš lūpų į lūpas jūreiviai pasakoja legendą apie Skrajojantį olandą. Jo paveikslas visada priverčia dažniau plakti širdį. Su juo susijusi paslaptis ir romantika visada audrindavo fantaziją. Ir ne veltui: legenda iš tikrųjų yra labai poetiška. Kasmet pasaulio vandenynuose pradingsta...

Skaityti daugiau

05.07.2020 laikas 17:10 Q naujienos: Infodemija - tylėk, arba aš tave nužudysiu

Q Naujienos: Infodemija - Tylėk, Arba Aš Tave Nužudysiu. Laidos tema - Trampas, Russian, Hussein, Delusion, Coup, Obama, Trump, Q Naujienos, News.

Skaityti daugiau