Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (1.3K) Komentarų: (0) (23.03.2015 - 08:13)

Kiek tiesos yra mituose apie plastinę chirurgiją?

Grožį kiekvienas iš mūsų suprantame skirtingai, tačiau jis yra pakankamai svarbus kiekvienam norinčiam pritapti prie visuomenės, būti pripažintam. Ir nors besikreipiančių į plastikos chirurgus vis daugėja, apie šią sritį vis dar sklando daugybė įvairiausių gandų bei mitų. Kalbama, kad pasidarius vieną operaciją, tampama priklausomu nuo plastikos chirurgų, kad jie pildo bet kokius pacientų norus, kad pasididinusi krūtinę implantais moteris ne tik negalės krūtimi maitinti kūdikio, bet ir turės atsisakyti kelionių lėktuvu ir nardymo.

Labiausiai paplitusius mitus apie plastinę chirurgiją aptaria „Northway“ estetinės medicinos centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai Indrė Sakalauskaitė, Darius Jauniškis ir medicinos mokslų daktaras Arūnas Jankauskas.

– Ar tiesa, kad viena atlikta plastinė operacija sukelia priklausomybę ir vėliau norisi dailinti viską iš eilės?

– Pati plastinė operacija negali sukelti priklausomybės. Tačiau pooperacinis efektas, gera išvaizda, savijauta, svajonės išsipildymas – taip. Viena iš tokio beribio noro priežasčių – psichologinė priklausomybė. Pasitaiko, kad dėl su realybe prasilenkiančiu lūkesčių operacijos rezultatai labai nedžiugina. Neretai tiesiog matant akivaizdžius pokyčius, kyla noras koreguoti save ir toliau – tobulybei juk ribų nėra...

Visuomenėje propaguojamo jaunystės, tobulos išvaizdos kulto apsėsti žmonės pasiryžę bet kam, siekdami išsaugoti savo grožį bei jaunystę. Kai kuriais atvejais, tai tampa tiesiog manija. Puikus to pavyzdys – pastaruoju metu daugelį apėmusi lūpų didinimo manija, kai prarandamas saikas ir lūpos didinamos gerokai daugiau, nei reikėtų, kad jos būtų natūraliai putlios ir gražios.

Todėl mūsų, plastikos chirurgų, specialybė reikalauja ne tik gerų profesinių įgūdžių, bet ir psichologinių žinių. Labai svarbu kalbantis su pacientu suvokti jo norus, lūkesčius, išsiaiškinti priežastis, kodėl žmogus nori koreguoti vieną ar kitą kūno vietą. Gydytojo profesinis garbės kodeksas reglamentuoja – padėk, bet nepakenk.

Plastinės chirurgijos galimybės šiai dienai tikrai didelės, tačiau tai nereiškia, kad visada reikia tenkinti „ keistas“ užgaidas. Kad ir kokie bebūtų paciento norai, kiekvienas save gerbiantis gydytojas niekada nedarys bereikalingos intervencijos ir pacientui, kuriam operacinis gydymas nereikalingas, pasakys „Ne“.

– Ar tiesa, kad operuotis galima bet kokiame amžiuje?

– Tiesa, jeigu tai yra būtinoji pagalba. Tačiau jeigu kalbame apie plastinę chirurgiją – ne ankščiau kaip 18 metų, kai organizmas yra subrendęs, o kūnas įgijęs tinkamas proporcijas.

Tiesa, yra keletas išimčių – atlėpusių ausų korekcija, kuri rekomenduojama ir yra dažniausiai atliekama ikimokykliniame amžiuje, kad išvengti psichologinių patyčių ir bendraamžių užgauliojimų. Žmogaus ausis susiformuoja 5-6 metų amžiuje ir nebekinta bei atitinka suaugusio žmogaus ausies proporcijas.

– Ar plastikos chirurgai tenkina visus pacientų norus?

– Matant kai kuriuos pavyzdžius, kai žmogaus veidas ar kūnas yra pakeisti neatpažįstamai, kaip, pavyzdžiui, žinomos plastinių operacijų šmėklos „moterimi-kate“ vadinamos Jocelyn Wildenstein, susidaro įspūdis, kad tikrai taip.

Bet jau minėjau, kad save gerbiantys ir besilaikantys gydytojo etikos kodekso plastikos chirurgai tikrai netenkina nepagrįstų paciento norų. Lietuvoje yra įkurta Plastinės chirurgijos draugija, kuri reglamentuoja plastikos chirurgo profesijos etikos ir garbės kodeksą , apibrėžia plastinės chirurgijos tikslus. Kasmet Lietuvoje vyksta Plastinės chirurgijos draugijos posėdžiai, kuomet yra dalinamasi patirtimi, sprendžiami aktualūs klausimai, diskutuojama opiomis temomis, sprendžiamos aktualios problemos.

Mes taip pat visuomet esame linkę pasitarti vieni su kitais, taigi, pacientas nevaikščiodamas po kelias gydymo įstaigas, „Northway“ estetinės medicinos centre gali išgirsti objektyvią nuomonę, pagrįstą kelių specialistų patirtimi. Kartais to pakanka, kad pacientas suprastų, jog operacija jam nebūtina – tereikia išspręsti kai kurias psichologines problemas

– Ar tiesa, kad pooperaciniai skausmai labai stiprūs?

– Tikrai ne. Medicina ir jos galimybės kiekvieną dieną tobulėja. Pooperacinis periodas šiai dienai dėl pažangių technologijų yra trumpas. Nuskausminimo ir analgetinių vaistų pasiūla ir galimybės – didžiulės. Pooperacinis skausmas kiekvienam pacientui labai individualus – tai priklauso nuo jautrumo slenksčio ir operacijos apimties, jos intervencijos.

– Ar po krūtinės didinimo implantais moteris galės pati maitinti kūdikį?

– Dažna moteris, atėjusi į konsultaciją dėl krūtinės didinimo operacijos galimybių užduoda šį klausimą. Dažniausiai krūtų didinimo operacijos metu implantai talpinami po raumenimis, todėl jie tik minimaliai „susisiekia“ su pieno liaukomis, neatskiria jų nuo spenelio komplekso ir nepažeidžia pieno latakų. Tad jeigu moteriai lemta maitinti krūtimi, ji galės tai daryti ir su implantais.

Tiesa, po krūtų augmentacijos nerekomenduojama pastoti ankščiau nei metai laiko po operacijos. Ketinančiai pastoti pacientei taip pat nerekomenduojami itin dideli implantai, nes maitinimo galimybės krūtimi gali būti ribotos.

Dar vienas gan plačiai paplitęs mitas – kad krūtų implantai gali kelti pavojų kūdikiui. Moksliškai ištirta ir įrodyta, kad moterų, kurioms buvo atlikta krūtų augmentacija implantais, piene jokių cheminių implanto dalelių neaptikta, taigi šis mitas yra tikrai nepagrįstas.

– Ar implantus reikia keisti? Ar jie gali sprogti?

– Iš tiesų, implantai nėra visam gyvenimui. Lietuvoje registruotiems ir platinamiems įvairių kompanijų implantams yra suteikiama 10-12 metų garantija. Tokį laikotarpį gamintojai užtikrina implanto kokybę ir esamas savybes. Vėliau implantus rekomenduojama keisti. Kada tai daryti praktikoje sprendžiama labai individualiai. Yra pacienčių, kurioms implantai keičiami ir po 15, ir net po 25 metų.

Lėktuvuose ar nardant sproginėjantys implantai – tai šmaikštus ir linksmas, tačiau prasilenkiantis su realybe mitas. Tiesa, skristi lėktuvu rekomenduojama praėjus bent 5 dienoms po operacijos.

Jei manote, kad matėte keistų skraidančių objektų, turėjote kontaktą su nežemiška gyvybe? Papasakokite savo istoriją skaitytojams. Turite sveikatos veiksmingą receptą, ligos istorija pasidalinkite savo pasakojimu.Siūlyti straipsnį

TEMOS medicinos naujienos, plastinė chirurgija, implantai, plastinė operacija, chirurgijos, medicina, NMC2015, operacijos, plastinės, plastikos

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Šaltinis

lrytas.lt

PANAŠIOS NAUJIENOS:
reklama

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be nuorodos į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

reklama


//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos


paranormal.lt
Ar jums tinka maistas: nustatymas su švytuokle...

Švytuoklė atsako į visus klausimus, kokius jai užduodate. Tereikia būti susikaupusiam ir tikėti ritualo prasmingumu. Švytuoklės ...
paranormal.lt
Lengvas, neskausmingas ir pigus būdas pašalinti karpas ...

Karpos ir odos žymės - neskausmingos ataugos, kurioje gali pasirodyti, bet kurioje kūno dalyje, ypač tose vietose, kurios labiau...
paranormal.lt
Kaip atsikratyti kraujagyslių "žvaigždučių" per 10 dien...

Galite išbandyti abu metodus. Šios priemonės praktiškai identiškos. Vis dėlto, veidui gėriau darykite kompresą su pomidoru, n...

paranormal.lt
Augalas kuris kovoja su senatvės demencija - atmintis p...

Rozmarinas yra populiarus augalas, dažniausiai naudojamas kaip garnyras patiekalams, dėl savo unikalaus, malonaus aromato. Ta...Ekologiškų produktų, antikvaro, ezoterikos skelbimų portalas
paranormal.lt
Numerologija. Numerologijos paslaugos. Analizės....

Naujausia metodika, apjungianti rytų ir vakarų numerologiją. Tikslu - konkretu - kryptinga. Rusijos ezoterikos centro...

paranormal.lt
upėtakiai...

Dabartiniu metu parduodame vaivorykštinius upėtakius tvenkinių įžuvinimui. Turime žuvyčių nuo 10 gr. iki 300 gr. Dar tur...


Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Lietuvoje papasakojo apie ateivius ... Svarstymai, ar egzistuoja nežemiška gyvybė, turi daugybę versijų. Mokslininkai vis ieško egzopl... (1022)
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (2209)