Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Vasario » 25

Liaudiška medicina "Vaistažolės kiekvienai moteriai"

Prieš Jus – pirmoji į lietuvių kalbą išversta legendinio amerikiečių gydytojo, žolininko Džono Reimondo Kristoferio (John Raymond Christopher) (1909–1983) knyga, kurią jo šeima atrado ir išleido jau po jo mirties.

Dr. Kristoferis gausybės knygų pavidalu paliko neįkainojamą paveldą apie vaistinius augalus ir natūralų gydymą. Dar vaikystėje jis savo įtėviams kalbėjo, jog vieną dieną taps gydytoju – „tokiu, kuris nepjausto“. Natūraliu gydymu susidomėjo jaunystėje, pamatęs kokių rezultatų šis davė jo sergančiai įmotei, o vėliau ir jam pačiam padėjo kovoti su sunkiu įgimtu reumatoidiniu artritu. Visą savo gyvenimą jis rinko informaciją apie gydymą vaistažolėmis iš Amerikos indėnų ir senųjų Europos emigrantų. Už gydymą žolelėmis dr. Kristoferis ne kartą sėdo į kalėjimą, nors nepražudė nė vieno savo paciento. Dr. Kristoferio sukurtos virš 50 vaistinių augalų formulių yra naudojamos visame pasaulyje, o jo 1953 m. įsteigta Natūralaus gydymo mokykla (The School of Natural Healing) taip pat plačiai žinoma už JAV ribų. Dr. Kristoferis pripažintas geriausiu Amerikos žolininku.

***

Liaudiška medicina Ši knyga – tai vaistinių augalų vadovas bet kurio amžiaus moterims, savo sveikatą puoselėjančioms natūraliomis priemonėmis. Knygoje aprėpiami visi moters gyvenimo tarpsniai – nuo paauglystės iki menopauzės (nemažai dėmesio skiriama gimdymui namuose), patariama, kaip vaistažolių ir kitų alternatyvių gydymosi metodų pagalba palengvinti ar įveikti įvairiausius negalavimus bei rimtus susirgimus.

Čia rasite bemaž visas dr. Kristoferio sukurtas vaistinių augalų formules (jų sudėtis) ir išsamius paaiškinamus, kaip namų sąlygomis gamintis gydomuosius preparatus (užpilus, nuovirus, tinktūras, aliejus, tepalus). Knygoje taip pat siūlomi patarimai ir receptai, padėsiantys pereiti prie čia rekomenduojamos begleivės mitybos. Nors knyga parašyta moterims, joje pristatoma natūrali gydymosi programa taikoma visiems.

Jei nuspręsite gydytis knygoje siūlomomis vaistažolėmis ir jų mišiniais, atminkite keletą dalykų. Per daugelį metų dr. Kristoferio formulių pavadinimai – o kai kurių ir sudėtis – ne kartą keitėsi (daugiausia dėl JAV reguliavimų), todėl dabartiniai pavadinimai gali skirtis nuo originaliųjų, naudojamų šioje knygoje (pasikeitusius formulių pavadinimus rasite čia). Visų vaistinių augalų angliški ir lotyniški pavadinimai pateikti knygos pabaigoje. Jei formulėje nenurodytos vaistinių augalų proporcijos, žinokite, kad jų reikia imti lygiomis dalimis. Jeigu nenurodoma, kurias augalo dalis naudoti, studijuokite, tikslinkitės ir informacijos ieškokite Kristoferio darbuose internete (The Complete Writings of Dr. John. R. Christopher). Kaip ten pat teigiama, vartojant vaistinius augalus gydymosi tikslais esminiai yra du dalykai. Pirmas, išmanykite apie augalą, kurį vartojate (tarp knygoje minimų kitų, dr. Kristoferio formulėse nenaudojamų augalų yra labai stipriai veikiančių, nuodingų, haliucinogenų ir kt.). Antra, dozė (terapija) turi būti agresyvesnė už gydomą ligą. O suvis svarbiausia – gydykitės išmintingai.

Dalis knygoje rekomenduojamų vaistažolių auga Šiaurės Amerikos žemyne, tačiau kitos yra plačiai paplitusios, randamos vietomis ar auginamos ir Lietuvoje. Turintieji savo žemės gali mėginti patys užsiauginti Lietuvoje nesančių augalų ir medžių, kitu atveju – jų galima įsigyti internetu.

Skaitant šią knygą reikėtų atsižvelgti į tai, jog ji buvo išleista prieš beveik tris dešimtmečius, todėl kai kurios joje minimos aktualijos ir technologijos yra pasikeitusios, o cituojami tyrimai – pasipildę naujais. Tačiau pagrindinė knygos medžiaga apie vaistinius augalus neabejotinai turi didžiulę išliekamąją vertę.

Tai bent radinys! Tai bent stebuklingas lobis! Praslinkus trejiems metams po dr. Kristoferio mirties, aptikome šimto puslapių rankraštį apie moterų sveikatą, sutvarkytą ir visų užmirštą. Pagalbon pasitelkėme gerą jo draugę, puikią rašytoją Keti Džiledi (Cathy Gileadi), ir pristatome jums šią nuostabią knygą – vaistinių augalų vadovą, skirtą kiekvienai moteriai.

Skirtingai nei kituose tokio pobūdžio vadovuose, kuriuose vaistiniai augalai vardijami pagal negalavimus, šiame darbe paaiškinamos susirgimų priežastys ir detalizuojamos problemų šaknys. O po to dr. Kristoferis pateikia holistinį požiūrį į tai, kaip įveikti ligą.

Knyga „Vaistiniai augalai kiekvienai moteriai“ – tai lyg romanas, kurio nenorėsite padėti į šalį. Mūsų patarimas: perskaitykite šią knygą visą nuo pradžios iki galo, o tada naudokitės joje pateiktu turiniu konkrečiai informacijai susirasti.

Dr. Kristoferis buvo tikras mokytojas visomis šio žodžio prasmėmis. Asmeniškai jį pažinojusieji žino, kad mokydavo jis nieko neįžeisdamas, neįskaudindamas. O griežtu nusistatymu prieš abortus dr. Kristoferis norėjo perspėti, ne pasmerkti, tas moteris, kurioms teko nelaimė susidurti su chirurgų neišmanymu ir žmogaus gyvybės nepaisymu.
Šią knygą išleidžiame vildamiesi palytėti daugelio žmonių gyvenimus.

***

Dr. Kristoferio empatija moterims ėmė reikštis jau ankstyvame amžiuje. Kadangi pats dar kūdikystėje buvo tėvų paliktas našlaitis – jautė stiprią meilę jį įvaikinusiai šeimai ir didžiulį troškimą būti pilnos šeimos dalimi. Jo įmotė kentėjo nuo diabeto ir artrito, kuriuos jaunasis Reimondas gydė tradiciniais vaistais. Ilgainiui dėl diabeto išsivystė nefritas (Braito liga), nefritas komplikavosi vandenlige (edema), ir galiausiai moteris pradėjo gangrenuoti, o jos kūnas sutino kone dvigubai.

Begalinės įmotės kančios – ir medicinos nesugebėjimas palengvinti jas – leido Kristoferiui aptikti kryptį, kuria eidamas jis sukūrė mitybos ir sveikatos principus ir pats jų mokė. Jo paties žodžiais tariant:

„buvau kupinas deginančio gailesčio ir nesuvaldomo įniršio dėl visos tos neteisybės. Buvau naivus ir tikėjau, kad geriems žmonėms, tokiems kaip mano motina, Dievas atsilygina geru, bet anaiptol ne daugybe skausmo ir kančios metų, lydimų skausmingos, kankinančios mirties. Prisiminiau mūsų Bažnyčios „Išminties žodį“, žadantį sveikatą tiems, kurie laikysis šio įstatymo. Mano motina laikėsi „Išminties žodžio“, kaip mes jį tuomet supratome: nevartojo arbatos, kavos, alkoholio ir tabako! Tai kodėl gi Dievas sulaužė savo pažadą, klausiau savęs. Po daugelio metų, per kuriuos tyrinėjau ir perrašinėjau šį rankraštį, atradau, jog trūko dalies apie „mitybą“. Matydamas, kaip miršta mano motina, prisiekiau, jog vieną dieną galėsiu žmonėms padėti, apsaugoti juos nuo tokių kančių“.

Deividas V. Kristoferis (David W. Christopher)

Leidykla Christopher Publications

  Daktaro D.R. Kristoferio knygą galite atsisiųsti PDF formatu. Vaistiniai_augalai_kiekvienai_moteriai.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
23.02.2020 laikas 14:45 „Mirties Medis“ - toks nuodingas, kad po juo pavojinga net stovėti
1999 m. radiologė Nicola Strickland išvyko atostogauti į Karibų salą Tobagą – tropikų rojų, kuriame yra daugybė egzotiškų ir civilizacijos nepaliestų paplūdimių. Pirmosios atostogų dienos rytą ji ėjo rinkti kriauklių baltame smėlyje, tačiau atostogos greitai pasisuko netikėta linkme, rašo „Science A...

Skaityti daugiau

23.02.2020 laikas 08:35 Jauninanti Kaukė Bananas + Imbieras. Minus 10 Metų!
Kiekviena moteris ir mergina nori atrodyti labai ilgai jaunos. Nebūtina pirkti parduotuvėse brangias priemones, jei norite jauninančio efekto. Galima pačioms namuose iš banano ir imbiero pasigaminti stebuklingo poveikio kaukę, kuri numes jums kokį dešimtuką metų....

Skaityti daugiau

22.02.2020 laikas 22:27 Siaubas po burėmis. Laivas kalėjimas
Kiekvienas laivas, kaip ir žmogus, turi savo likimą. Neišsiskiriantys prekybos laivai, atitarnavę savo laiką, tyliai nuplukdomi į sąvartyną. Istorijoje lieka pavadinimai laivų, dalyvavusių garsiuose mūšiuose ar apiplaukusių aplink pasaulį. Tačiau yra ypatinga laivų kategorija......

Skaityti daugiau

22.02.2020 laikas 21:55 Reinkarnacija. Raimondas Moudis: Gydymas Praeitimi
Kiek gyvenimų skirta žmogui? Kokiu pavidalu po mirties mes grįžtame (jei iš viso grįžtame) į Žemę? Pagaliau, ar įmanoma, sužinojus apie tai, kuo buvome praeituose gyvenimuose ir nuo ko mirėme, įveikti įvairius negalavimus šiame gyvenime? Į visus šiuos klausimus bando atsakyti amerikiečių reanimatolo...

Skaityti daugiau

22.02.2020 laikas 20:32 Efektyviausi maisto papildai sergantiesiems artritu

Artrito kamuojamiems žmonėms alternatyvių terapijų netrūksta, bet daug dalykų priklauso nuo paties žmogaus. Sveikatą galima iš esmės pagerinti tiek keičiant valgiaraštį, tiek pradedant taikyti savo kasdieniame gyvenime lengvą pratimų programą ir vartoti maisto papildus, turinčius vitaminų ir vert...

Skaityti daugiau

21.02.2020 laikas 18:50 Ką daryti, jei partneris yra egoistiškas lovoje?
Greičiausiai daugelis yra pakliuvę į tokią situaciją, kai partneris mylėdamasis labiausiai galvoja apie save, pamiršdamas, kad šis procesas turėtų būti malonus abiem. Blogiausia, kai šis žmogus yra tikrai jums brangus, bet su tuo, kad jis tingi ir rūpinasi tik savimi lovoje, negalite susitaikyti....

Skaityti daugiau