Pagrindinis » Kategorija: Gamtos paslaptys » Peržiūrų: (1.6K) Komentarų: (0) (04.03.2017 - 06:55)

Nepaprastas Hamiltono ežeras

37 km į vakarus nuo Ostino (Teksasas, JAV) yra vienas iš labiausiai neįprastų ir vaizdingų pasaulyje Hamiltono ežeras (Hamilton Pool). Ežero nepaprastumas yra tai, kad jis tuo pačiu metu yra ir požeminis, ir antžeminis ežeras, išeinantis į paviršių iš po akmens groto. Dar didesnį grožį ežerui suteikia vandens krioklys, krentantis iš 15 m aukščio.

Ežeras susiformavo prieš keletą tūkstančių metų, kai dėl didelės erozijos įgriuvo požeminės upės kalkakmenio kupolas. Požeminės upės vandenys įteka į netoliese tekančią Pedernalės upę (Pedernales river), kuri, savo ruožtu, yra Kolorado upės intaku.

Nepaprastas Hamiltono ežeras

Ežeras apsuptas didžiulėmis kalkakmenio plokštėmis, o nuo groto lubų vietomis leidžiasi stalaktitai.

Iki XIX amžiaus ežero apylinkėse gyveno tokavų ir apačių indėnų gentys. 1985 metais 232 akrų ploto žemės sklypas, kuriame yra šis unikalus gamtos paminklas, buvo išpirktas iš privačių savininkų ir paskelbtas gamtiniu draustiniu (Hamilton Pool Preserve).

Nepaprastas Hamiltono ežeras

Prieiti prie ežero galima tik pėsčiomis. Automobilį būtina palikti prie įėjimo į draustinį ir įveikti 400 m ilgio taką stačiu šlaitu. Praėjusio amžiaus 7-ame dešimtmetyje Hamiltono ežeras buvo mėgiama Ostino gyventojų poilsio vieta, kurioje jaunimas linksmindavosi, šokinėdamas į ežerą nuo krioklio.

Dabar tai daryti draudžiama. Maudytis ežere taip pat galima tik tuomet, kai sanitarinės tarnybos patikrina vandens kokybę. Be to, buvo sutrumpintas parko lankymo turistams laikas - jame galima būti iki 18 valandos.

Nepaprastas Hamiltono ežeras

Kaip ir dauguma požeminių ežerų, Hamiltono ežero vanduo yra ryškiai žalios spalvos.

Šiame fantastiško grožio ežere, kaip ir įprastiniame, veisiasi nedidelės žuvytės ir maži vėžliukai. Tačiau žvejyba Hamiltono ežere yra uždrausta. Draustinyje taip pat negalima važinėti kalnų dviračiais, įsirengti kempingus, atsigabenti su savimi šunis ar kitus naminius gyvūnus, kurti laužus bei ruošti maistą.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar