Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Gamtos paslaptys » Peržiūrų: (1.0K) Komentarų: (0) (04.03.2017 - 06:55)

Nepaprastas Hamiltono ežeras

37 km į vakarus nuo Ostino (Teksasas, JAV) yra vienas iš labiausiai neįprastų ir vaizdingų pasaulyje Hamiltono ežeras (Hamilton Pool). Ežero nepaprastumas yra tai, kad jis tuo pačiu metu yra ir požeminis, ir antžeminis ežeras, išeinantis į paviršių iš po akmens groto. Dar didesnį grožį ežerui suteikia vandens krioklys, krentantis iš 15 m aukščio.

Ežeras susiformavo prieš keletą tūkstančių metų, kai dėl didelės erozijos įgriuvo požeminės upės kalkakmenio kupolas. Požeminės upės vandenys įteka į netoliese tekančią Pedernalės upę (Pedernales river), kuri, savo ruožtu, yra Kolorado upės intaku.

Nepaprastas Hamiltono ežeras

Ežeras apsuptas didžiulėmis kalkakmenio plokštėmis, o nuo groto lubų vietomis leidžiasi stalaktitai.

Iki XIX amžiaus ežero apylinkėse gyveno tokavų ir apačių indėnų gentys. 1985 metais 232 akrų ploto žemės sklypas, kuriame yra šis unikalus gamtos paminklas, buvo išpirktas iš privačių savininkų ir paskelbtas gamtiniu draustiniu (Hamilton Pool Preserve).

Nepaprastas Hamiltono ežeras

Prieiti prie ežero galima tik pėsčiomis. Automobilį būtina palikti prie įėjimo į draustinį ir įveikti 400 m ilgio taką stačiu šlaitu. Praėjusio amžiaus 7-ame dešimtmetyje Hamiltono ežeras buvo mėgiama Ostino gyventojų poilsio vieta, kurioje jaunimas linksmindavosi, šokinėdamas į ežerą nuo krioklio.

Dabar tai daryti draudžiama. Maudytis ežere taip pat galima tik tuomet, kai sanitarinės tarnybos patikrina vandens kokybę. Be to, buvo sutrumpintas parko lankymo turistams laikas - jame galima būti iki 18 valandos.

Nepaprastas Hamiltono ežeras

Kaip ir dauguma požeminių ežerų, Hamiltono ežero vanduo yra ryškiai žalios spalvos.

Šiame fantastiško grožio ežere, kaip ir įprastiniame, veisiasi nedidelės žuvytės ir maži vėžliukai. Tačiau žvejyba Hamiltono ežere yra uždrausta. Draustinyje taip pat negalima važinėti kalnų dviračiais, įsirengti kempingus, atsigabenti su savimi šunis ar kitus naminius gyvūnus, kurti laužus bei ruošti maistą.

Turite naujienų, nutikimų, mistinių istorijų, sveikatos patarimų, receptų, pasveikimo istorijų? Pasidalinkite su skaitytojais... Rašykite blog‛e! Kaip galite tai padaryti.

ŽYMĖS: gamtos paslaptys, ežeras, hamilton pool, hamiltono ežeras, hamiltono
reklama

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Facebook komentarai

reklama


Skaityti daugiau ...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip pasigaminti natūralų antibiotiką...

Jau daugiau kaip penkis tūkstančius metų šis receptas yra naudojamas Tibete, kaip vaistas nuo daugelio ligų. Tai lengvą pasig...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Vėžys mėgsta cukrų: priešvėžinė dieta...

Daugiau kaip prieš šimtą metų gydytojai nustatė, kad piktybinius auglius galima “numarinti badu” - arba dieta, ar...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Mišinys mažina kraujospūdį ir cholesterolio kiekį krauj...

Geriausias būdas sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje ir padidintą kraujo spaudimą. Šis puikus natūralus mišinys mažina kra...

Medicinos naujienos
Mokslininkai: kodėl pervertiname genus ir genetika...

Genai atrasti ne vakar, tačiau pastarųjų metų pasiekimai šioje srityje keičia žaidimo taisykles iš esmės. Mokslininkai kelia per...
Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar