Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (1.3K) Komentarų: (0) (21.02.2017 - 09:26)

Žurnalas "Priekavos"

Populiarūs būdai, kaip saikingai laikytis bado dietos

Yra įrodymų, kad badavimas su pertraukomis arba, kitaip tariant, valgymas labai mažomis porcijomis gali padėti numesti svorio. Pastaruoju metu skirtą dieną ar dvi pabadavimui tapo labai madinga. Teigiama, kad tai gali padėti atsikratyti nereikalingų kilogramų, pagreitinti medžiagų apykaitą ir net gyvenimo trukmę. Saikingai pabadauti iš tiesų gali būti naudinga, bet svarbu suprasti, kad badavimas neturėtų reikšti visiško skysčių ir maisto atsisakymo.

Bado dieta

6 populiarūs būdai, kaip laikytis bado dietos:

  • 16 / 8 metodas: badauti 16 valandų per parą. Šios dietos esmė: kiekvieną parą nevalgyti 14 – 16 valandų, o valgyti galima tik per likusias 8 – 10 valandų. Valgyti galima per dieną 2, 3 ar daugiau kartų. Ši dieta, žinoma kaip Leangains protokolas, buvo išpopuliarinta kūno rengybos specialisto Martino Berkhano. Paprastai kalbant, ši dieta yra tokia paprasta, kaip tiesiog nevalgyti vakare ir praleisti pusryčius. Pavyzdžiui, jeigu paskutinį kartą valgoma 20 val., tai reikėtų nevalgyti iki kitos dienos 12 val., kad būtų 16 valandų laiko tarpas, per kurį nieko nevalgoma. Norint sumažinti alkio jausmą galima gerti vandenį, kavą ir kitus nekaloringus gaiviuosius gėrimus.
  • 5: 2 dieta: badauti 2 dienas per savaitę. Pagal šią dietą 5 dienas per savaitę maitinamasi normaliai, o likusias dvi ribojamas kalorijų suvartojimas (moterims – 500, o vyrams – 600 kcal).
  • 24 valandų organizmo iškrovos dieta. Rekomenduojama dietos laikytis kartą arba du per savaitę. Pavyzdžiui, galima nevalgyti nuo pietų iki kitos dienos pietų, nuo vienų pusryčių iki kitų pusryčių arba nuo vienos vakarienės iki kitos. Badavimo metu galima gerti vandenį, kavą ir kitus nekaloringus gaiviuosius gėrimus, bet negalima valgyti jokio kieto maisto.
  • Badavimas kas antrą dieną. Yra kelios šios dietos versijos. Pavyzdžiui, kas antrą dieną leidžiama suvartoti 500 kcal. Ekstremalus variantas, kai kas antrą dieną nieko nevalgoma, gali pakenkti sveikatai ir per daug išsekinti organizmą, todėl nėra dietologų rekomenduojamas. Laikantis šios dietos, teks susitaikyti, kad kas antrą dieną miegoti nueisite tuščiu skrandžiu.
  • Kario dieta: badavimas dieną ir didelių porcijų valgymas vakare. Dieną galima valgyti nedaug žalių vaisių ir daržovių ir tik vakare pavalgyti sočiai. Taigi, praktiškai badaujama visą dieną. Valgymui skiriama tik 4 valandos per parą. Tai viena iš pirmųjų populiarių dietų, kurios remiasi badavimo principu. Be to, rekomenduojama rinktis maistą pagal Paleo arba pirmykščių dietą – vartoti kuo mažiaus perdirbtus maisto produktus, kurie atrodytų kuo panašesni į randamus gamtoje.
  • Spontaniškas pagrindinių valgymų praleidimas: praleisti valgymus, kada patogu. Laikytis bado dietos nebūtina, kad pajustumėte kai kuriuos jų privalumus. Galima tiesiog praleisti valgymus, kai nesijaučiate alkani arba esate per daug užimti, kad gamintumėte valgyti ir net valgytumėte. Žmogaus kūnas yra prisitaikęs iškęsti gana ilgą badą, todėl nieko blogo nenutiks, jei kartas nuo karto praleisite vieną ar du valgymus. Pavyzdžiui, jei rytą nesijaučiate alkanas, praleiskite pusryčius ir po to suvalgykite lengvus pietus. Arba jeigu kur nors keliaujate ir nerandate vietos pavalgyti, taip pat galite trumpai pabadauti. Svarbu atsiminti, kad kiti dienos valgymai, turėtų būti sudaryti iš sveiko maisto.

Taip pat skaitykite:

Paruošta pagal: http://priekavos.lt/6-populiarus-budai-kaip-laikytis-bado-dietos/

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar