Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Liepos » 22

Prakaitavimas miegant išduoda ligas

Bendrosios praktikos gydytojai dažna susiduria su pacientų nusiskundimais dėl naktinio prakaitavimo. Prakaitavimas miegant laikomas sutrikimu, jei miegate normalios temperatūros kambaryje, užsikloję ne per stora antklode, tačiau vis tiek prabundate suprakaitavę, o jūsų drabužiai, gal net ir patalynė, būna šlapi.

Prakaitavimas miegant išduoda ligas

Kaip veikia prakaitavimas?

Prakaitavimas yra natūrali kūno vėsinimo sistema skirta išvengti organizmo perkaitimo. Smegenų pagumburis reguliuoja mūsų kūno temperatūrą, panaudodamas daugiau nei du milijonus prakaito liaukų tam, kad mūsų kūnas galėtų atvėsti. Sportuojant, būnant karštoje aplinkoje, ar kai vidinė žmogaus temperatūra tampa per aukšta, pagumburis siunčia signalą liaukoms, kad šios išskirtų prakaitą. Vandeningam prakaitui garuojant per odą, organizmas išskiria šilumos energiją, kuri palaipsniui atvėsina kūną.

Prakaitavimo miegant priežastys

Prakaitavimas miegant gali būti sukeliamas daugelio priežasčių. Kad išsiaiškintų būtent jūsų priežastį, gydytojas turėtų detaliai įvertinti jūsų ligos istoriją ir atlikti atitinkamus tyrimus, kad atmestų ar patvirtintų vienų ar kitų ligų tikimybę. Žemiau pateikiame keletą dažniausių naktinio prakaitavimo priežasčių.

Menopauzė

Tai itin dažna prakaitavimo miegant priežastis, kuri pasireiškia 48-55 metų amžiaus moterims. Menopauzės metu moterims dažnai pasireiškia karščio ar prakaito bangos, kurios gali ištikti ir miegant.

Padidėjęs prakaitavimas (idiopatinė hiperhidrozė)

Tai būsena, kuomet kūnas chroniškai gamina per daug prakaito be jokios galimai identifikuojamos medicininės priežasties.

Infekcijos

Viena dažniausiai su naktiniu prakaitavimu asocijuojamu infekcijų – tuberkuliozė. Taip pat padidinti prakaitavimą miegant gali bakterinės infekcijos, tokios kaip endokarditas (širdies vožtuvų uždegimas), osteomielitas (kaulų uždegimas). Be to padidėjęs prakaitavimas gali pranešti apie žmogaus imunodeficito virusą.

Vėžys

Prakaitavimas miegant yra kai kurių vėžio formų ankstyvi simptomai. Dažniausia vėžio forma, asocijuojamos su padidėjusiu prakaitavimu – limfoma. Žmonėms, kuriems dar nediagnozuotas vėžys, kartu su padidėjusiu naktiniu prakaitavimu pasireiškia ir nepaaiškinamas svorio kritimas bei karščiavimas.

Vaistai

Tam tikrų vaistų vartojimas gali sukelti prakaitavimą miegant. Vienas dažniausiai pasitaikančių atvejis – kai prakaituojama naktį geriant antidepresantus: 8-12% žmonių, vartojančių antidepresantus, skundžiasi miego ar prakaitavimo miegant sutrikimais. Taip pat ir kiti psichiatriniai vaistai gali sukelti naktinį prakaitavimą. Be to karščiavimo mažinimui geriami vaistai, tokie kaip aspirinas, paracetamolis taip pat dažnai sukelia prakaitavimą naktį.

Hipoglikemija

Hipoglikemija – organizmo būklė, kai gliukozės kiekis kraujyje yra per mažas. Stipriai nukritus cukraus kiekiui kraujyje nakties metu, gali pasireikšti prakaitavimas.

Hormonų sutrikimai

Prakaitavimas gali būti pastebimas su keletu hormoninės veiklos sutrikimų, tarp kurių ir feochromocitoma (funkciškai aktyvus antinksčių šerdinės dalies navikas), karcinoido sindromas (būklė, kurios metu į kraują išskiriami specifiniai hormonai), hipertireozė (būklė, kai skydliaukės aktyvumas stipriai išauga ir ji pradeda gaminti per daug hormonų).

Neurologiniai susirgimai

Nors tai ir nėra dažnas atvejis, tačiau neurologiniai susirgimai, tarp kurių yra disrefleksija, insultas, autonominė neuroaptija, taip pat gali sukelti naktinį prakaitavimą.

Prakaitavimo miegant gydymas

Prakaitavimo miegant gydymas tiesiogiai priklauso nuo priežasties, dėl ko prakaituojama nakties metu. Tai galėtų būti hormonų reguliavimas, vaistų keitimas, tam tikros ligos ar infekcijos gydymas. Jei gydytojai nenustatė jums konkrečios prakaitavimo priežasties, tuomet prakaitavimo miegant galime bandyti išvengti prevencinėmis priemonėmis:

  • miegokite vėsioje, gerai vėdinamoje aplinkoje;
  • naudokite natūralaus pluošto, ne sintetinę, lengvą patalynę;
  • venkite alkoholio, kofeino, aštraus maisto, stenkitės nevalgyti likus 2-3 valandoms iki miego;
  • praktikuokite meditaciją, kvėpavimo pratimus, atlikite juos prieš eidami miegoti ar prabudę naktį, jei prabudote suprakaitavę;
  • užsiimkite aktyvia fizine veikla;
  • palaikykite normalų kūno svorį;
  • gerkite daug vandens dienos metu (maždaug 35 ml. kiekvienam kūno kilogramui).

Prakaitavimas naktį yra dažna, itin erzinanti priežastis, dažniausiai siejama su šiltesnėmis, nei žmogui komfortiškomis miego sąlygomis (kambario temperatūra, vėdinimu, patalyne bei drabužiais). Tačiau žmonės, kurie pastebi, kad jų prakaitavimui miegant nedaro įtakos higieniniai miego aplinkos veiksniai arba prakaitavimas yra pernelyg gausus ir nevaldomas, turėtų nedelsdami kreiptis į gydytoją.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.08.2020 laikas 12:41 Prieš maždaug 720 milijonų metų Žemė užšalo į ledo gniužulą: kas sukėlė didžiausią ledynmetį Žemėje?
Žemę per jos gyvenimą nuolatos daužė įvairaus dydžio meteoroidai. Kai kurie krateriai matomi ir šiandien, bet tektoninis bei vulkaninis aktyvumas, atmosferiniai, biologiniai ir hidrologiniai procesai juos laikui bėgant užlygina. Tad nustatyti, kaip dažnai meteoritai krisdavo ant Žemės tolimoje praei...

Skaityti daugiau

03.08.2020 laikas 12:01 Ar sapnai gali kelti pavojų?

Galima drąsiai sakyti, kad ne, tačiau yra viena išimtis. Tai sąmoningo sapnavimo praktika, kuri atveria neįtikėtinų galimybių išnaudoti pasąmonės galias. Tačiau sakoma, kad tai – slidus kelias, vedantis beprotybės link. Ar pasinėrus į sąmoningus sapnus galima prarasti ryšį su realybe?

...

Skaityti daugiau

02.08.2020 laikas 20:51 Q žinios: Teisingumas yra išties saldus
Q naujienos: Faučis atmeta Trampo kaltinimus; Pasakoja kaip jo vakcinos keis DNR; Sorošas perpumpavo dar ketvirtį milijardo BLM; Qanon paskyros grįžo į Twitter ir t.t

Skaityti daugiau

02.08.2020 laikas 15:43 Žemė pakeliui į asteroidų debesį?

Prasidėjus tikram pasauliniam karui dėl Sirijos, per pastarąjį dešimtmetį, visi, kas galėjo, kam reikėjo ir kam nereikėjo pradėjo siųsti ten savo žmones, armijas. Sąmokslo teorijos bendruomenėje dažnai kyla įtarimų, kad visi ten kažko ieško, su siaubinga jėga, net kovos vyksta. Ko ieško ten, nėra...

Skaityti daugiau

02.08.2020 laikas 10:01 Karantinas-2 prasidės rugpjūčio 30 d. ir truks ŠEŠIS mėnesius

Liepos 31 d. vokiečių svetainė liebeisstleben.de praneša, kad po mėnesį, nuo 2020 m. rugpjūčio 30 d., Vokietijoje prasidės pakartotinis karantinas su uždarymu namuose, kuris truks nuo TRIJŲ iki ŠEŠIŲ mėnesių. Tai yra, iki 2021 m. kovo 1d.

...

Skaityti daugiau

01.08.2020 laikas 13:11 Kiaulpienių Nauda Sveikatai. Ar Kiaulpienės Ir Pienės Gydo Praktiškai Viską?

Kiaulpienės padeda gydyti kepenų ligas, diabetą, šlapimo takų infekcijas, aknę, geltą, vėžį ir anemiją. Jos stiprina kaulus, gražina odą, lieknina. Kiaulpienė gydo hepatitą, kepenis, inkstus, skrandžio negalavimus ir net vėžį. Padeda menopauzės metu. Kiaulpienių nauda sveikatai: gydo od...

Skaityti daugiau