Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Liepos » 22

Prakaitavimas miegant išduoda ligas

Bendrosios praktikos gydytojai dažna susiduria su pacientų nusiskundimais dėl naktinio prakaitavimo. Prakaitavimas miegant laikomas sutrikimu, jei miegate normalios temperatūros kambaryje, užsikloję ne per stora antklode, tačiau vis tiek prabundate suprakaitavę, o jūsų drabužiai, gal net ir patalynė, būna šlapi.

Prakaitavimas miegant išduoda ligas

Kaip veikia prakaitavimas?

Prakaitavimas yra natūrali kūno vėsinimo sistema skirta išvengti organizmo perkaitimo. Smegenų pagumburis reguliuoja mūsų kūno temperatūrą, panaudodamas daugiau nei du milijonus prakaito liaukų tam, kad mūsų kūnas galėtų atvėsti. Sportuojant, būnant karštoje aplinkoje, ar kai vidinė žmogaus temperatūra tampa per aukšta, pagumburis siunčia signalą liaukoms, kad šios išskirtų prakaitą. Vandeningam prakaitui garuojant per odą, organizmas išskiria šilumos energiją, kuri palaipsniui atvėsina kūną.

Prakaitavimo miegant priežastys

Prakaitavimas miegant gali būti sukeliamas daugelio priežasčių. Kad išsiaiškintų būtent jūsų priežastį, gydytojas turėtų detaliai įvertinti jūsų ligos istoriją ir atlikti atitinkamus tyrimus, kad atmestų ar patvirtintų vienų ar kitų ligų tikimybę. Žemiau pateikiame keletą dažniausių naktinio prakaitavimo priežasčių.

Menopauzė

Tai itin dažna prakaitavimo miegant priežastis, kuri pasireiškia 48-55 metų amžiaus moterims. Menopauzės metu moterims dažnai pasireiškia karščio ar prakaito bangos, kurios gali ištikti ir miegant.

Padidėjęs prakaitavimas (idiopatinė hiperhidrozė)

Tai būsena, kuomet kūnas chroniškai gamina per daug prakaito be jokios galimai identifikuojamos medicininės priežasties.

Infekcijos

Viena dažniausiai su naktiniu prakaitavimu asocijuojamu infekcijų – tuberkuliozė. Taip pat padidinti prakaitavimą miegant gali bakterinės infekcijos, tokios kaip endokarditas (širdies vožtuvų uždegimas), osteomielitas (kaulų uždegimas). Be to padidėjęs prakaitavimas gali pranešti apie žmogaus imunodeficito virusą.

Vėžys

Prakaitavimas miegant yra kai kurių vėžio formų ankstyvi simptomai. Dažniausia vėžio forma, asocijuojamos su padidėjusiu prakaitavimu – limfoma. Žmonėms, kuriems dar nediagnozuotas vėžys, kartu su padidėjusiu naktiniu prakaitavimu pasireiškia ir nepaaiškinamas svorio kritimas bei karščiavimas.

Vaistai

Tam tikrų vaistų vartojimas gali sukelti prakaitavimą miegant. Vienas dažniausiai pasitaikančių atvejis – kai prakaituojama naktį geriant antidepresantus: 8-12% žmonių, vartojančių antidepresantus, skundžiasi miego ar prakaitavimo miegant sutrikimais. Taip pat ir kiti psichiatriniai vaistai gali sukelti naktinį prakaitavimą. Be to karščiavimo mažinimui geriami vaistai, tokie kaip aspirinas, paracetamolis taip pat dažnai sukelia prakaitavimą naktį.

Hipoglikemija

Hipoglikemija – organizmo būklė, kai gliukozės kiekis kraujyje yra per mažas. Stipriai nukritus cukraus kiekiui kraujyje nakties metu, gali pasireikšti prakaitavimas.

Hormonų sutrikimai

Prakaitavimas gali būti pastebimas su keletu hormoninės veiklos sutrikimų, tarp kurių ir feochromocitoma (funkciškai aktyvus antinksčių šerdinės dalies navikas), karcinoido sindromas (būklė, kurios metu į kraują išskiriami specifiniai hormonai), hipertireozė (būklė, kai skydliaukės aktyvumas stipriai išauga ir ji pradeda gaminti per daug hormonų).

Neurologiniai susirgimai

Nors tai ir nėra dažnas atvejis, tačiau neurologiniai susirgimai, tarp kurių yra disrefleksija, insultas, autonominė neuroaptija, taip pat gali sukelti naktinį prakaitavimą.

Prakaitavimo miegant gydymas

Prakaitavimo miegant gydymas tiesiogiai priklauso nuo priežasties, dėl ko prakaituojama nakties metu. Tai galėtų būti hormonų reguliavimas, vaistų keitimas, tam tikros ligos ar infekcijos gydymas. Jei gydytojai nenustatė jums konkrečios prakaitavimo priežasties, tuomet prakaitavimo miegant galime bandyti išvengti prevencinėmis priemonėmis:

  • miegokite vėsioje, gerai vėdinamoje aplinkoje;
  • naudokite natūralaus pluošto, ne sintetinę, lengvą patalynę;
  • venkite alkoholio, kofeino, aštraus maisto, stenkitės nevalgyti likus 2-3 valandoms iki miego;
  • praktikuokite meditaciją, kvėpavimo pratimus, atlikite juos prieš eidami miegoti ar prabudę naktį, jei prabudote suprakaitavę;
  • užsiimkite aktyvia fizine veikla;
  • palaikykite normalų kūno svorį;
  • gerkite daug vandens dienos metu (maždaug 35 ml. kiekvienam kūno kilogramui).

Prakaitavimas naktį yra dažna, itin erzinanti priežastis, dažniausiai siejama su šiltesnėmis, nei žmogui komfortiškomis miego sąlygomis (kambario temperatūra, vėdinimu, patalyne bei drabužiais). Tačiau žmonės, kurie pastebi, kad jų prakaitavimui miegant nedaro įtakos higieniniai miego aplinkos veiksniai arba prakaitavimas yra pernelyg gausus ir nevaldomas, turėtų nedelsdami kreiptis į gydytoją.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-12-19 laikas 07:52 Receptai Keptuvėje troškinti mėsos kukuliai pomidorų padaže
Labai sultingi mėsos kukuliai patroškinti, kuriems itin gerą skonį suteikia nuostabus pomidorų padažas. Patiekalą tikrai nėra sunku paruošti, tad pavyks net virtuvės naujokams!

Skaityti daugiau

2019-07-15 laikas 09:58 Receptai Gaminame namuose. Voveraitės su orkaitėje keptomis bulvėmis

Iškepusias bulvytes dedame į indą, ant viršaus sukrečiame voveraites ir atsargiai išmaišome. Ant viršaus užbarstome pasmulkintų šviežių petražolių, krapų arba svogūnų laiškų. Skanaus!

Skaityti daugiau

2019-12-01 laikas 21:24 Receptai Medetka Su Citrina Nuo Spaudimo
Pasigaminkime namuose liaudišką vaistą nuo aukšto kraujo spaudimo. Priemonė yra labai efektyvi. Medetkos puikiai subalansuoja aukštą kraujo spaudimą.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 13:03 Agrastų Nauda Žmogaus Organizmui: Vitaminai, Poveikis ir Vartojimo Patarimai
Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kokią naudą agrastai teikia organizmui, kaip jie veikia biologiškai, kokius kiekius reikėtų vartoti ir kokios galimos kontraindikacijos. Pasiruoškite atrasti, kodėl šios uogos turėtų tapti jūsų mitybos dalimi!...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:52 Dėmesys ir Rūpestis Santykiuose: Kaip Vyrai ir Moterys Juos Suvokia
Kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį? Atraskite psichologines įžvalgas ir patarimus, kaip kurti harmoningus santykius. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį, remdamiesi moksliniais ir psichologiniai...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:31 10 Požymių, Kad Jūsų Santykiai Gali Būti Nesuderinami: Psichologinės Įžvalgos
Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, rodančių, kad jūsų santykiai gali būti nesuderinami, remdamiesi psichologinėmis įžvalgomis ir ekspertų komentarais. Taip pat pateiksime praktinius patarimus, kaip spręsti šias problemas, ir naujausius pavyzdžiu...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 20:00 Padidėjęs kraujospūdis: požymiai, kad jums trūksta magnio
Magnis padeda reguliuoti kraujospūdį ir gerina širdies veiklą. Sužinokite, kaip jo trūkumas veikia sveikatą ir kaip natūraliai sumažinti hipertenziją! Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kaip magnis veikia mūsų organizmą, kodėl jo trūkumas yra toks...

Skaityti daugiau