- 22.02.2017
- 5.0 Reitingas
- 5373 Peržiūrų
- Komentarai
Ieškantiesiems šviežių vitaminų ir stiprybės, šaltuoju metų laiku reikia atkreipti dėmesį į spygliuočius. Juk išmintinga gamta viską sutvarkė taip, kad žiemą, kai labai sumažėja natūralių vitaminų ir mikroelementų šaltinių, spygliuose vitamino C būna dvigubai daugiau negu vasarą.
Kadagių nauda
Tai – vienas iš seniausiai žinomų vaistinių augalų. Jų vaisių preparatai skatina šlapimo išsiskyrimą, dezinfekuoja, gerina medžiagų apykaitą, stiprina skrandį ir žarnyną, vartojami sergant šlapimo takų ligomis kaip antimikrobinė priemonė ir nuo uždegimų. Tinka sergant reumatinėmis ligomis, podagra, kai kuriomis odos ligomis.
Tačiau nepatartina vaistažolių mišinių, kurių sudėtyje yra kadagio vaisių, vartoti ilgiau kaip 3–4 savaites, nes veikliosios medžiagos yra stiprios, perdozavimas gali sudirginti, sutrikdyti inkstų veiklą, sukelti vėmimą ar apsinuodijimą.
Kadagio spygliuose gausu eterinių aliejų, vitamino C, beta karotino, fitoncidų. Iš jų galima virti arbatą ir gerti, šiuo atveju nereikia būti tokiems atsargiems, kaip vartojant kadagių vaisius, vadinamąsias uogas.
Pušų nauda
Pušis stiprina plaučius, padeda kompensuoti energijos stygių ir kovoti su apatija, bet alergiški žmonės šių medžių žydėjimo metu turėtų būti atsargesni ir pasivaikščiojimų pušynuose vengti.
Spygliai nuo senų laikų vartojami avitaminozės (ypač kai trūksta vitamino C) gydymui ir profilaktikai. Taip pat spyglių preparatai stiprina apsaugines organizmo jėgas, lėtina senėjimo procesus bei pasižymi raminamuoju, nuskausminamuoju, antivirusiniu, antiseptiniu, atsikosėjimą lengvinančiu, šlapimą, prakaitą ir tulžies išsiskyrimą skatinančiu poveikiu.
Pušies pumpurų vasario, kovą ir balandžio mėnesio pradžioje verta prisirinkti, jei kovojate su įsisenėjusiu kosuliu. Tiesiog užpilkite šaukštą pušies pumpurų stikline vandens ir pusvalandį pavirkite ant silpnos ugnies, perkoškite ir gerkite po arbatinį šaukštelį 2–3 kartus per dieną po valgio.
Spyglių gėrimas – vitaminų šaltinis
Štai keli receptai, kaip stiprinti organizmą žiemą rinktais spygliais. Pušų ir kadagių spyglių gėrimus patogiausia ruošti termose.
4 šaukštus smulkiai susmulkintų pušies spyglių užplikykite 1 litru vandens (galima pasaldinti keliais gabalėliais rudojo cukraus, pagardinti griežinėliu citrinos ar razinų sauja), palikite kelias valandas ar pusę paros pritraukti, gerkite po 50–100 g kelis kartus per dieną.
Stiklinę maltų žiemos spyglių užpilkite 700 g šalto vandens, įpilkite šaukštelį citrinos sulčių, palaikykite 3
dienas tamsioje vietoje, perkoškite ir gerkite po 100 gramų 3 kartus per dieną.
Pušų spyglių gėrimas turi daug C vitamino, chlorofilo, yra labai naudingas į anemiją inkusiems žmonėms, skatina skysčių išsiskyrimą, valo organizmą. Ypač tinka po jonizuojamosios spinduliuotės.
Panašiai ruošiama ir kadagių spyglių arbata, bet reikia turėti omenyje, kad ji bus stipresnė, aitresnė, turės daugiau veikliųjų medžiagų.
Spygliuočių sirupas
Sirupas ruošiamas taip: kilogramą cukraus užpilkite litru vandens, suberkite stiklinę maltų spyglių ir kaitinkite ant labai silpnos ugnies atidengtame puode apie 3–4 valandas.
Vonelės ir kompresai sąnariams
Lietuvos žiniuone vadinta farmacininkė Eugenija Šimkūnaitė patarė gydytis taip: jei skauda sąnarius, dedami pušų spyglių kompresai, aplikacijos, trinama jų ištrauka, daromos vonelės. Čia viskas labai paprasta: tereikia kubiliuke užpilti spyglius verdančiu vandeniu, kiek palaikyti ir mirkyti rankas/kojas iki pusvalandžio. Jei gelia petį, klubą ar sprandą, reikia susmulkintų spyglių suberti į audinio maišelį, jį gerai pakaitinti ir dėti ant skaudamos vietos. Jei ant maišelio su spygliais uždėtume kailiuką ar polietileno, tokį kompresą galima laikyti ilgiau.
Dar geriau kompresą daryti taip: ant kailio gabalėlio užtepus taukų, prikarpyti spyglių ir dėti prie skaudamos vietos, laikyti porą valandų ar ilgiau. Tik prieš tai reikėtų pasitikrinti, ar žmogus nėra jautrus pušies spygliams.
Raminamosios vonios
Raminamasis, sąnarių ligas gydantis receptas voniai:
3 stiklines maltų spyglių užpilkite litru vandens, virkite 5 minutes ir supilkite į vonią. Tokia vonia veikia raminamai. Naudinga gydant nušalimus, sąnarių ligas, reumatą.
Dar stipresnę vonią nuo reumato ir podagros galima paruošti iš kadagio uogų: 200 g uogų užpilamos dviem litrais verdančio vandens, pavirinamos apie 15 min. Tada skystis nukošiamas ir pilamas į vonią, kurioje reikėtų pasilepinti 15–20 minučių. Tiesa, vietoj uogų galima naudoti ir kadagių šakeles.
Kadagio eteriniu aliejumi gydoma sąnarių reumatas, podagra, juo trinamos skaudamos vietos, tačiau prieš gydantis kadagių preparatais vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju ar bent vaistininku.
Oro gaiviklis
Pušų spygliai puikiai gaivina patalpų orą. Spyglius smulkiai sukarpykite, suberkite į maišelį ir kabinkite vonioje, kad kvepėtų. Dar geresnis ir patvaresnis kvapo gaiviklis daromas taip: pavasarį prisirinkite pušies kankorėžių, sutarkuokite ir masę sudėkite į sandariai užsukamą indelį, kad neišgaruotų kvapas. Norėdami atgaivinti patalpos orą, buteliuką atsukite ir „paleiskite“ kvapą.
Pastaba: šis metodas netinka alergiškiems žmonėms.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau