Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2016 » Gruodžio » 16

Svarbūs dalykai apie kepenis

Pavyzdžiui, negalime kaltinti tik alkoholio dėl visų kepenų ligų, rašoma womenshealthmag.com. 

Žurnalistė Sarah Klein savo straipsnyje teigia: „Kepenys – tai didžiausias mūsų vidinis organas ir techniškai taip pat didžiausia liauka“. Tiesa ta, kad jeigu piktnaudžiaujame alkoholiu, galime turėti rimtų kepenų sveikatos problemų.

Pavyzdžiui, kad ir kepenų cirozė, kuri asocijuojasi su besaikiu alkoholio vartojimu. Tačiau vyksta ir daugiau procesų šiame organe nei alkoholio pašalinimas, galintis sukelti daugybę problemų.

„Žmonės mano, kad kepenys gali tapti problema tada, jeigu jie daro kažką ne taip“, – pastebi gastroenterologijos ir hepatologijos profesorius Robertas S.Brownas Jr. ir pažymi, kad kepenų ligos apima mus visus, nepriklausomai nuo socioekonominio statuso, lyties ar amžiaus. Tad, jo nuomone, mums visiems būtina pasirūpinti gera kepenų sveikata.

Kepenų ligos

Štai faktai, kuriuos turėtumėte žinoti apie šį itin svarbų organą.

Ne visos kepenų ligos yra susijusios su alkoholio vartojimu

Cirozė nėra vienintelė kepenų liga, kuria reikėtų susirūpinti. Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie nealkoholinę suriebėjusių kepenų ligą, kai kepenyse kaupiasi per daug riebalų.

„Dėl nutukimo epidemijos mes pastebime vis daugiau cukrinio diabeto ar metabolinio sindromo atvejų, dėl ko besikaupiantys riebalai atrodo lygiai taip pat, kaip žmonių, kurie vartoja pernelyg daug alkoholio“ , – sako profesorius Robertas S. Brownas Jr.

Medicinos daktaras Sujitas Janardhanas pažymi, jog metabolinis sindromas gali būti kaltas dėl nealkoholinės suriebėjusių kepenų ligos. Specialistai sako, kad daugiau riebalų kepenyse susiję su kepenų vėžio rizika, taip pat – kepenų transplantacija. Gera naujiena ta, kad dieta ir mankšta gali padėti – svorio sumažėjimas 7 proc. jau gali sumenkinti uždegiminius kepenų procesus.

Tikinama, kad yra cirozės atvejų, nesusijusių su alkoholiu, kaip hepatitas ar pirminis sklerozuojantis cholangitas – tai autominuninė liga. Šiuo atveju yra pažeidžiami tulžies latakai, ir vėliau liga gali išsivystyti į cirozę. 

Jūs negalėtumėte gyventi be kepenų

Kepenys atlieka daug svarbių dalykų – nuo jų priklauso virškinimas, kraujo krešėjimas, bakterijų ir virusų šalinimas, riebalų ir cukraus „sandėliavimas“ ir kt.

„Žmonės dažnai pamiršta, kad viskas, ką jie valgo ir geria, yra perdirbama kepenų“, – sako S.Janardhanas. Todėl turėtumėte ypatingą dėmesį skirti šiam organui, juolab, kaip pabrėžia specialistas, kepenų ligų komplikacijos gali būti labai plačios.

Kepenys atsinaujina

Kepenys yra ne tik pats didžiausias vidinis organas, bet ir gali visiškai atsinaujinti, sako Robertas S.Brownas Jr. Kepenų ląstelės bando nuolat ištaisyti padarytą žalą ir atstatyti organą. Štai kodėl kepenų transplantacija gali būti atlikta naudojant dalį donoro kepenų.

Nepaisant to, kad kepenys atsinaujina, vertėtų žinoti, jog jomis privalote rūpintis, kad išvengtumėte begalės problemų.

Jūs galite nepastebėti jokių kepenų ligų ženklų

Pavyzdžiui, dažniausius pirminio sklerozuojančio cholangito požymius išduoda gana įprasti kasdieniai potyriai kaip nuovargis, niežulys, sausėjančios akys.

Ir tik vėliau, kai liga (cirozė) stipriai pažengusi, galite pastebėti jai būdingus specifinius požymius tokius kaip pykinimas, svorio netekimas, patinimai, klasikinis akių ir odos pageltimas. Todėl verta atsiminti, kuomet kepenų ligos, kurių simptomai neišreikšti, aptinkamos tik po kruopščių tyrimų – nepamirškite dėl to kreiptis į specialistą.

Kepenys atlieka detoksikaciją

Kepenys apdoroja viską, ką mes valgome ir geriame, bei pašalina nuodingus toksinus iš mūsų organizmo, dėl kurių kalti alkoholis, maistas, medikamentai. Būtent pastarųjų mes vartojame daugiau, kai senstame, todėl specialistas S.Janardhanas sako, kad tada reikia itin kruopščiai žvelgti į savo kepenų sveikatą.

Beje, kaip pabrėžia profesorius Robertas S.Brownas Jr., „kai kalba eina apie kepenų detoksikaciją sultimis ar sriuba, reikėtų prisiminti svarbų dalyką – pirmiausia mes turime nenuodyti savęs, kad vėliau nereikėtų rinktis detoksikacijos“. Tai reiškia, kad subalansuota dieta, sveika mityba, atitinkamas kūno svoris, reguliari fizinė veikla yra būtent tai, kas užtikrina puikią kepenų sveikatą.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.09.2020 laikas 16:33 Vaistažolės: ramunėlės – nuo daugelio negalavimų

Ramunėlės – vienos populiariausių ir mėgstamiausių vaistažolių, jų yra kone kiekvienos šeimos namų vaistinėlėje. Jų arbatos griebiamės ir sutrikus virškinimui, ir peršalę, ir tiesiog todėl, kad skanu.

...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 15:27 Kokį nežemišką reiškinį aprašė egiptiečiai papiruse?
Senovės egiptiečiai po savęs paliko daugybę įrašų ir piešinių šventyklose. Ypatingai vertingi yra papirusai, pasakojantys apie praeities įvykius. Tuli papirusą ufologai laiko tikra brangenybe, nes jis gali papasakoti apie stebėtus NSO....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 14:51 Orakulas: Lovelocko Siaubo Istorijos

XXI amžiaus pabaigoje Žemė virs pragaru. Dabar klestintys miestai pasidarys panašūs į gaisravietes. Temperatūra tropikuose pakils keliais laipsniais, dirva bus nebetinkama žemės darbams, upės ir ežerai išdžius, išnyks daug salų ir pakrančių teritorijų. Žus daugybė gyvūnų. Ir tik Kanados, Rusijos ...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 10:10 Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą ir vaistą?
Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 09:16 Fiziniai pratimai nuo vidurių užkietėjimo

Žinoma, mitybos pamiršti nereikėtų. Racione būtinai turėtų būti morkų, kopūstų, burokėlių su augaliniu aliejumi. Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę šalto vandens ir imkitės fizinių pratimų.

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 21:45 Patarimai, kaip nugalėti vilko apetitą
Nutukimas - šiuolaikinės visuomenės rykštė ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Žmonių su sutrikusia riebalų apykaita skaičius toliau auga ir dabar apima beveik trečdalį mūsų šalies gyventojų.

Skaityti daugiau