Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Balandžio » 24

Ugniažolė žudo vėžį: ką būtina žinoti

Onkologinės ligos diagnozė – psichologinis iššūkis tiek sergančiajam, tiek jo artimiesiems, todėl 30–40 metų amžiaus ligoniai paprastai nuo artimųjų slepia savo diagnozę ir ligos gydymą.

Pasak gydytojo chemoterapeuto Leonido Gatijatulino, pacientai tokį savo elgesį paaiškina tuo, kad nori gydytis savarankiškai, nesukeldami jaudulio artimiesiems. Vyresni elgiasi atvirkščiai – ne tik neslepia, bet ir prašo šeimos narių pagalbos tiek gydymosi procese, tiek jam pasibaigus. Tačiau svarbiausia tai, kad kreipiasi nemažai tokių pacientų, kurie apskritai nežino tikslios savo ligos diagnozės ir jos prognozių, tad iki tol jau būna „prisieksperimentavę“ su įvairiais preparatais ir papildomai pakenkę savo sveikatai, - teigiama pranešime žiniasklaidai.

Ugniažolė

Apie ką turi žinoti sergantieji vėžiu?

„Nors yra daugiau nei 300 skirtingų vėžio rūšių, net tos pačios rūšies navikinis susirgimas gali pasireikšti visiškai skirtingai – tai labai individuali liga, todėl pacientams labai svarbu žinoti ir suprasti savo susirgimo eigą, gydymo procesą bei reabilitaciją. Išgirdus diagnozę, apima neigiamos emocijos, informaciją apie ligą sunku priimti – tai natūralu, tačiau žinodami, kokia tiksliai vėžio forma serga, kokios kūno dalys pažeistos, pacientai žinos, kokia pagalba reikalinga ir tinkama. Dėl šios priežasties sužinoti diagnozės pas gydytoją rekomenduojama vykti su šeimos nariais“, – teigia gydytojas chemoterapeutas Leonidas Gatijatulinas.

Pasak mediko, psichologinių duobių onkologiniai pacientai turi nuolatos: besigydydami jie visuomet turi abejonių, ar pakankamai kontroliuoja ligą, ar viską jau išbandė ir kaip dar galėtų sau padėti, o pasibaigus gydymosi etapui, ima bijoti vėžio atkryčio. „Svarbiausia – bendradarbiauti su gydytoju, klausti visko, kas rūpi, nes žinant apie ligos eigą ir galimybes, lengviau nusiteikti būsimam gydymui ir susidoroti su užplūdusiomis emocijomis. Svarbu žinoti, kokios rūšies vėžiu sergama, kur jis prasidėjo, ar jau išplitęs, kokie gydymo metodai padėtų. Kartais pacientai jaučiasi priblokšti esamos situacijos ir nenori diskutuoti šiais klausimais arba nori gauti apibendrintą informaciją. Jeigu toks poreikis yra – svarbu pranešti apie tai gydytojui ir ateiti į konsultaciją nusiraminus“, – sako L. Gatijatulinas.

Chemoterapeuto teigimu, sužinojus diagnozę, svarbu nepanikuoti ir išlaikyti gyvenimo pusiausvyrą, nes gyvenimo su vėžiu tikslas yra tokia savijauta, kuri leistų džiaugtis santykiais, mėgstama veikla, laiku, praleistu su šeima. Be to, būtina kiek galima labiau išnaudoti gyvenimo teikiamas galimybes, padėti sau ir siekti sumažinti chemoterapijos ir ligos sukeltą pašalinį poveikį: krentantį svorį, slenkančius plaukus, dingstantį apetitą, pykinimą, dažną vėmimą. Šių dienų medicinoje tam itin pasitarnauja fitoterapijos mokslo sritis.

Fitoterapija – būdas organizmui po chemoterapijos stiprinti

Sirgdami pažengusios stadijos vėžiu, pacientai dažnai jaučiasi bejėgiai kovoje su liga, tačiau dalis pacientų ieško papildomos pagalbos, kaip priedo prie tradicinės medicinos – alternatyvios priemonės padeda geriau kontroliuoti ligą ir gali padėti pagerinti savijautą.

Gydantis nuo vėžio labai naudingas gali būti papildomas organizmo stiprinimas bei gyvenimo kokybės gerinimas alternatyviais metodais, pavyzdžiui, aromaterapija, homeopatija, fitoterapija – sergant vėžiu, gali būti naudingi visi augalai, turintys antioksidantų, neutralizuojančių laisvuosius radikalus. Tuo pačiu pacientai turi nepamiršti, kad sergantiesiems vėžiu kartu su antioksidantais ypač svarbūs yra alkaloidai, medžiagos, kurios pasižymi daugybe savybių: mažina vėžinių ląstelių dalijimąsi, slopina spazminius skausmus, turi raminantį poveikį. Lietuvoje yra augalas – ugniažolė, kurioje yra apie 20 alkaloidų druskos pavidalu.

Ugniažolė žudo vėžį: ką būtina žinoti

Fitoterapeutas Juozas Ruolia taip pat pabrėžia alkaloidų vartojimą ir poveikį žmogaus organizmui. „Alkaloidai, kurių yra apie 5 tūkst. rūšių, – tai šarmiškai reaguojančios augalinės medžiagos, kurios net mažomis dozėmis veikia gyvus organizmus. Vaistažolėse, pavyzdžiui, ugniažolėje, esantys alkaloidai veikia tik vėžines ląsteles ir neveikia sveikų ląstelių. Alkaloidai prilimpa prie organizmo audiniuose laisvai klaidžiojančių vėžinių ląstelių ir neleidžia joms dalintis. Dėl šio proceso metastazės susensta ir jas atpažįsta imuniteto ląstelės – tokiu būdu ugniažolėje esantys alkaloidai gali pristabdyti ligos atsinaujinimą“, – sako J. Ruolia.

Svarbu atsiminti, kad netinakmas ugniažolės vartojimas gali ir pakenkti – fitoterapeutas primena įvairius atvejus, kai ligoniai geria ugniažolės arbatą, daro įvairius jos nuovirus, nekreipdami dėmesio į jos dozes ir kiekius.

„Ugniažolė yra nuodingas augalas, todėl savavališkai gaminant užpiliukus, arbatėles, galima rimtai apsinuodyti. Geriau vartoti dozuotus preparatus, kuriuose tiksliai žinomas ugniažolės kiekis ir jos poveikis organizmui. Svarbu atsiminti ir tai, kad ugniažolę geriausia vartoti su kitais augalais, pavyzdžiui, gysločiu, medetka, tuomet sustiprinamas priešvėžinis veikimas ir apsisaugoma nuo jos nuodingo šalutinio poveikio“, – sako J. Ruolia.

Būtent dėl tos priežasties kartu su Nacionalinio vėžio instituto Fitoterapijos laboratorija sukurtas specialios medicininės paskirties ugniažolės preparatas, skirtas mitybai reguliuoti, esant susilpnėjusiam ląsteliniam imunitetui, po chirurginio, chemoterapinio, spindulinio gydymo, vėžio profilaktikai ligos remisijos metu, siekiant pagerinti onkologinių ligonių gyvenimo kokybę, esant skrandžio, žarnyno, kepenų, tulžies pūslės latakų, kvėpavimo takų spazmams, uždegimams. Šiame ugniažolės preparate pati ugniažolė įvilkta į kietąją tabletę, kuri ištirpsta plonajame žarnyne, t. y. ten, kur nėra rūgščių, tad išsaugomos naudingos ugniažolės savybės. Preparatą rekomenduojama gerti ryte ir vakare, kad visada būtų užtikrintas tam tikras ugniažolės kiekis kraujyje.

„Net 50 proc. onkologinių ligonių imasi alternatyvių biologinio gydymo metodų ir fitoterapijos, tačiau vertėtų atsiminti, kad ne visi augalai ir jų deriniai gali būti potencialiai naudingi, tad dėl jų vartojimo vertėtų pasikonsultuoti su savo onkologu“, – primena chemoterapeutas L. Gatijatulinas.

Didžioji ugniažolė – daugiametis, 30–100 cm aukščio nuodingas augalas, paplitęs visoje Lietuvoje. Auga krūmuose, patvoriuose, šiukšlynuose. Dėl antiseptinių savybių ugniažolė vartojama odos susirgimams gydyti, o liaudies medicina šviežiomis ugniažolių sultimis gydo karpas. Manoma, kad ugniažolių užpilas stabdo piktybinių auglių augimą, tačiau dėl jos nuodingumo patiems jo darytis nerekomenduojama.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.11.2019 laikas 22:16 Receptai Kepti varškėčiai su obuoliais

Varškę dedame į dubenį, įmušame kiaušinį, beriame cukrų, druską, dedame obuolius ir miltus. Visus ingredientus sumaišome. Tešlą padalijame nedideliais gabalėliais ir apibarstome miltais. Tarp delnų suvoliojame rutuliukus ir pri...

Skaityti daugiau

24.08.2018 laikas 09:43 Receptai Liaudiški patarimai širdies negalavimams gydymui
Širdies ligos liaudies medicinoje, Liaudiški patarimai širdies negalavimams gydymui, receptai nuo širdies negalavimu, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uo...

Skaityti daugiau

07.02.2018 laikas 11:06 Receptai Vitaminų gėrimas
Šakeles gerai nuplaukite, nusausinkite, žirklėmis smulkiai sukarpykite spyglius ir užpilkite šaltu parūgštintu vandeniu, uždenkite ir palaikykite tamsioje vietoje 2–3 dienas, retkarčiais pamaišykite. Galima pasaldinti medumi ar cu...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau