Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Hipotezės » 2015 » Rugpjūčio » 12

Vaikai mutantai

Kaip rodo apklausos, 95% paprastų žmonių kategoriškai nusistatę prieš GMO - genetiškai modifikuotus organizmus. Ir tai neatsižvelgiant į tai, kad mokslininkai tvirtina, jog GMO turintys produktai (pavyzdžiui, mėsos gaminiai) arba tokiais esantys (vaisiai ir daržovės), yra ne tik nekenksmingi, bet ir naudingi. Visuomeninė nuomone, tačiau labai tikėtina, kad artimiausiu metu mokslininkai žengs toliau ir pradės užsiimti genetiškai modifikuotų kūdikių gamyba (kitaip to negalima pavadinti).

Tarsi „Gatakoje“

1997-ais metais pasirodė antiutopinis filmas „Gataka", kurį pastatė iš Naujosios Zelandijos kilęs režisierius ir scenarijaus autorius Endrius Nikolas. Filmas nesulaukė pasisekimo, už bilietus gauta

suma netgi neatpirko pastatymo išlaidų. Tačiau jis moksliniame pasaulyje sukėlė diskusiją apie šiuolaikinių biotechnologijų, kurios nuolat tobulina vienas ar kitas organizmų rūšis, keliamus pavojus. 2011-ais metais, praėjus 14-ai metų po filmo pastatymo, NASA specialistai pripažino „Gataką" moksliniu požiūriu pačiu tikroviškiausiu filmu.

Idėją pastatyti filmą Endriui Nikolui pamėtėjo aktyviai besivystantis genų inžinerija. Tuo metu genetiškai modifikuoti organizmai plačiai buvo naudojami medicinoje, tačiau tik 1996-ais metais prasidėjo GMO auginimas pramoniniu būdu. Yra manoma, kad augalai ir gyvūnai, kuriuos paveikė genų inžinieriai, yra atsparesni nepalankioms išorės sąlygoms, greičiau auga, yra produktyvesni ir turi dar ne vieną privalumą prieš savo įprastinius giminaičius.

Tačiau Nikolą, kaip ir daugumą gyventojų, neramino genų inžinerijos vystymosi tempai. Tai ir tapo liūdnos ateities vizija „Gatakoje". Filme buvo pavaizduota visuomenė, padalinta į dvi. dalis: „tinkantys" (tėvai jiems parinko pačius tinkamiausius genų rinkinius) ir „netinkantys" (gimę natūraliu būdu). Pirmieji naudojasi visais gyvenimo malonumais, antrieji praktiškai neturi jokių perspektyvų gyvenime.

Gali būti, kad režisierius pasirodė besąs genialiu aiškiaregiu. Tuo metu, kai buvo statomas filmas „Gataka", apie genetinius eksperimentus su žmonėmis negalėjo būti nė kalbos. Tačiau viskas keičiasi. Jau 2016-ais metais gali atsirasti pirmieji genetiškai modifikuoti vaikai.

Trys tėvai

Sprendžiant iš visko, pirmąja šalimi, kurioje bus leidžiama genetinė kūdikių modifikacija, taps Didžioji Britanija. Nežiūrint į aktyvų teisininkų, kai kurių mokslininkų ir dvasininkų prieštaravimą, šalies parlamentas pritarė įstatymui, leidžiančiam dirbtinio apvaisinimo atveju panaudoti trijų žmonių DNR. Anksčiau tai buvo kategoriškai draudžiama.

Šios „genetinės konstrukcijos" esmė, aiškinant paprastai, yra tokia: tuo atveju, jeigu busimojo kūdikio tėvo ir motinos genai yra potencialūs ligos nešėjai, jų grandinėlė paprasčiausiai pašalinama. Vietoje šių genų įterpiami sveiko žmogaus (trečiojo tėvo ar motinos) genai. Sis metodas padės šeimoms, kurios netgi dirbtinio apvaisinimo būdu negali pradėti sveiko kūdikio (kiekvienais metais į Didžiosios Britanijos medicinos centrus kreipiasi apie 150 tokių porų).

Žmonės ar monstrai?

Šį genų modifikacijos metodą tyrė net trys mokslininkų grupės. Jų paskelbta išvada yra: „Metodas visiškai humaniškas ir absoliučiai nepavojingas". Tad kodėl atsirado tiek daug priešininkų?

Pavyzdžiui, Bažnyčios atstovai tvirtina, jog tai yra įsikišimas į Dievo veiklą. Juk, iš esmės, pirminis embrionas genų inžinieriaus įsikišimu yra paprasčiausiai sunaikinamas, o

iš sukurto embriono gims būtybė su visai kitokiu genų rinkiniu, nei buvo numatyta gamtos.

Teisininkai nurodo, kad nėra jokios patirties, naudojant šį ar panašius metodus. Kas gims, pritaikius tokį metodą, galima tik spėlioti. Iš esmės, kiekvienas embrionas tampa bandomuoju triušiu.

Mokslininkai baiminasi, kad toks metodas, jeigu jis bus sėkmingas, bus visur pradėtas naudoti „sukonstruoti" pagerintą būsimą kūdikį. Pavyzdžiui, tėvai užsinorės, kad jų vaikas ateityje būtų garsiu pianistu, ir užsakys jam... septynis ilgus pirštus.

Svarbiausia tai, kad niekas negali atsakyti į tai, kaip panašios genų modifikacijos atsilieps po dviejų-trijų kartų. Ar genetiškai modifikuoti vaikai patys negimdys tikrus monstrus, kurie sunaikins žmoniją?

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-06-23 laikas 19:21 Receptai Studentiškas kugelis (greitkugelis)

Studentiško kugelio (greitkugelio) receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

2019-07-14 laikas 07:01 Receptai Gaminame namuose. Voveraitės su žalumynais

Gaminame namuose. Voveraitės su žalumynais. Voveraites nuvalome, nuplauname, didesnes pasmulkiname. Į keptuvę dedame gabalėlį sviesto, pilame šlakelį aliejaus ir pakepiname pusžiedžiais ar labiau smulkintą svogūną. Skanaus!

...

Skaityti daugiau

2019-07-21 laikas 09:47 Receptai Virti vėžiai su krapais

Gaminame namuose. Virti vėžiai su krapais. Puode užviriname vandenį, beriame druską, dedame svogūną, česnako skilteles, lauro lapus, krapus ir sudedame vėžius. Uždengus dangtį verdame apie 15-25 minutes nuo užvirimo (priklausom...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-04 laikas 07:22 Kavos Tirščių Nauda Sode ir Namuose: 10 Praktinių Būdų

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip kūrybiškai panaudoti kavos tirščius sode ir namuose, kokia jų nauda ir galimi trūkumai. Pasiruoškite atrasti ekologiškus sprendimus, kurie sutaupys pinigų ir suteiks jūsų kasdienybei natūralumo!

...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 18:24 NLO paslaptys: ar vyriausybės slepia tiesą apie ateivius?
Ar NLO yra tikra pas slapts, ar vyriausybės dezinformacija? Sužinokite apie nutekėjimus, politikų susidomėjimą ir galimas ateivių technologijas!

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:45 Vaikų auklėjimas: kaip ugdyti pasitikėjimą savimi ir savarankiškumą
Kaip ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi? Sužinokite, kaip skatinti iniciatyvą, emocijų valdymą ir leisti vaikams būti savimi! Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsime jums suprasti, kaip ugdyti vaikų savivert...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:32 Zodiako ženklai ir mokslas: kuriems vaikams mokykloje sekasi lengviausiai?
Kuriems Zodiako ženklams mokykloje sekasi lengviausiai? Sužinokite, kaip Liūto, Mergelės, Šaulio ir Ožiaragio vaikai pasiekia akademinę sėkmę! Pasitelkdami astrologinius įžvalgas, naujus pavyzdžius ir praktinius patarimus, padėsime tėvams ir mokytoja...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:08 Meilė – tai ne kančia: griauname mitus apie santykius
Meilė nėra kančia! Šiame straipsnyje griauname mitus apie santykius, dalinamės patarimais, kaip kurti sveiką partnerystę, ir aptariame, kodėl priklausomybė nėra meilė. Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsi...

Skaityti daugiau