Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Hipotezės » 2015 » Rugpjūčio » 12

Vaikai mutantai

Kaip rodo apklausos, 95% paprastų žmonių kategoriškai nusistatę prieš GMO - genetiškai modifikuotus organizmus. Ir tai neatsižvelgiant į tai, kad mokslininkai tvirtina, jog GMO turintys produktai (pavyzdžiui, mėsos gaminiai) arba tokiais esantys (vaisiai ir daržovės), yra ne tik nekenksmingi, bet ir naudingi. Visuomeninė nuomone, tačiau labai tikėtina, kad artimiausiu metu mokslininkai žengs toliau ir pradės užsiimti genetiškai modifikuotų kūdikių gamyba (kitaip to negalima pavadinti).

Tarsi „Gatakoje“

1997-ais metais pasirodė antiutopinis filmas „Gataka", kurį pastatė iš Naujosios Zelandijos kilęs režisierius ir scenarijaus autorius Endrius Nikolas. Filmas nesulaukė pasisekimo, už bilietus gauta

suma netgi neatpirko pastatymo išlaidų. Tačiau jis moksliniame pasaulyje sukėlė diskusiją apie šiuolaikinių biotechnologijų, kurios nuolat tobulina vienas ar kitas organizmų rūšis, keliamus pavojus. 2011-ais metais, praėjus 14-ai metų po filmo pastatymo, NASA specialistai pripažino „Gataką" moksliniu požiūriu pačiu tikroviškiausiu filmu.

Idėją pastatyti filmą Endriui Nikolui pamėtėjo aktyviai besivystantis genų inžinerija. Tuo metu genetiškai modifikuoti organizmai plačiai buvo naudojami medicinoje, tačiau tik 1996-ais metais prasidėjo GMO auginimas pramoniniu būdu. Yra manoma, kad augalai ir gyvūnai, kuriuos paveikė genų inžinieriai, yra atsparesni nepalankioms išorės sąlygoms, greičiau auga, yra produktyvesni ir turi dar ne vieną privalumą prieš savo įprastinius giminaičius.

Tačiau Nikolą, kaip ir daugumą gyventojų, neramino genų inžinerijos vystymosi tempai. Tai ir tapo liūdnos ateities vizija „Gatakoje". Filme buvo pavaizduota visuomenė, padalinta į dvi. dalis: „tinkantys" (tėvai jiems parinko pačius tinkamiausius genų rinkinius) ir „netinkantys" (gimę natūraliu būdu). Pirmieji naudojasi visais gyvenimo malonumais, antrieji praktiškai neturi jokių perspektyvų gyvenime.

Gali būti, kad režisierius pasirodė besąs genialiu aiškiaregiu. Tuo metu, kai buvo statomas filmas „Gataka", apie genetinius eksperimentus su žmonėmis negalėjo būti nė kalbos. Tačiau viskas keičiasi. Jau 2016-ais metais gali atsirasti pirmieji genetiškai modifikuoti vaikai.

Trys tėvai

Sprendžiant iš visko, pirmąja šalimi, kurioje bus leidžiama genetinė kūdikių modifikacija, taps Didžioji Britanija. Nežiūrint į aktyvų teisininkų, kai kurių mokslininkų ir dvasininkų prieštaravimą, šalies parlamentas pritarė įstatymui, leidžiančiam dirbtinio apvaisinimo atveju panaudoti trijų žmonių DNR. Anksčiau tai buvo kategoriškai draudžiama.

Šios „genetinės konstrukcijos" esmė, aiškinant paprastai, yra tokia: tuo atveju, jeigu busimojo kūdikio tėvo ir motinos genai yra potencialūs ligos nešėjai, jų grandinėlė paprasčiausiai pašalinama. Vietoje šių genų įterpiami sveiko žmogaus (trečiojo tėvo ar motinos) genai. Sis metodas padės šeimoms, kurios netgi dirbtinio apvaisinimo būdu negali pradėti sveiko kūdikio (kiekvienais metais į Didžiosios Britanijos medicinos centrus kreipiasi apie 150 tokių porų).

Žmonės ar monstrai?

Šį genų modifikacijos metodą tyrė net trys mokslininkų grupės. Jų paskelbta išvada yra: „Metodas visiškai humaniškas ir absoliučiai nepavojingas". Tad kodėl atsirado tiek daug priešininkų?

Pavyzdžiui, Bažnyčios atstovai tvirtina, jog tai yra įsikišimas į Dievo veiklą. Juk, iš esmės, pirminis embrionas genų inžinieriaus įsikišimu yra paprasčiausiai sunaikinamas, o

iš sukurto embriono gims būtybė su visai kitokiu genų rinkiniu, nei buvo numatyta gamtos.

Teisininkai nurodo, kad nėra jokios patirties, naudojant šį ar panašius metodus. Kas gims, pritaikius tokį metodą, galima tik spėlioti. Iš esmės, kiekvienas embrionas tampa bandomuoju triušiu.

Mokslininkai baiminasi, kad toks metodas, jeigu jis bus sėkmingas, bus visur pradėtas naudoti „sukonstruoti" pagerintą būsimą kūdikį. Pavyzdžiui, tėvai užsinorės, kad jų vaikas ateityje būtų garsiu pianistu, ir užsakys jam... septynis ilgus pirštus.

Svarbiausia tai, kad niekas negali atsakyti į tai, kaip panašios genų modifikacijos atsilieps po dviejų-trijų kartų. Ar genetiškai modifikuoti vaikai patys negimdys tikrus monstrus, kurie sunaikins žmoniją?

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
13.09.2019 laikas 17:33 Receptai Citrininis pyragas
Dosniai patepkite ir pabarstykite kepimo formą Nieko nėra apmaudžiau, kaip iškepti pyragą, bandyti išversti jį iš formos ir tą darant kepinį sugadinti. Tad jei recepte sakoma, jog kepimo formą reikia ištepti sviestu ir pabarstyti ...

Skaityti daugiau

23.07.2019 laikas 20:14 Receptai Kepti varškėčiai
Gaminame namuose. Kepti varškėčiai. Varškėčius apvoliojame miltuose ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje, iš abiejų pusių. Kepti varškėčiai tiekiami su grietine ir/ar mėgstama uogiene. Skanaus!

Skaityti daugiau

16.11.2019 laikas 21:46 Receptai Sultingi obuolių varškės blynai pusryčiams. Nepakartojamas skonis!
Šie varškėčiai yra skanesni ir švelnesni nei tradiciniai. Nepakartojamas skonis! Patiekiame su grietine.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.11.2024 laikas 08:34 Rusija perėmė Izraelio lėktuvą, gabenantį adrenochromo aukas į Holivudą
Rusijos specialiosios pajėgos iš Izraelyje registruoto privataus lėktuvo išlaisvino dešimtis prekybos vaikais aukų, nes prezidento Vladimiro Putino karas prieš pasaulinę adrenochromo pramonę įsibėgėja.

Skaityti daugiau

22.11.2024 laikas 08:07 RFK jaunesnysis žada peržiūrėti ‘pavojingus’ 5G reglamentus, nurodydamas ‘rimtą pavojų sveikatai’
Robertas F. Kenedis jaunesnysis (Robert F. Kennedy Jr.), išrinktojo prezidento Donaldo Trumpo (Donald Trump) pasirinktas sveikatos ir socialinių paslaugų sekretorius, paskelbė drąsų planą peržiūrėti 5G reguliavimą dėl rimto pavojaus sveikatai, kurį k...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau