Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai / Liaudies medicina » Peržiūrų: (1.0K) Komentarų: (0) (25.04.2017 - 16:01)

Vitamino B12 trūkumas

Šio vitamino aptinkama raudonoje mėsoje, žuvyje, pieno produktuose. Jo pakanka tinkamai maitinantis. Tačiau apie 18 procentų žmonių patiria vitamino B12 stoką. Tarp jų daugiausia pagyvenusių moterų (net 90 proc.). Pasak kai kurių mokslininkų, vitamino B12 stoka yra susijusi su organizmo senėjimu, taip pat ir senatvine demencija (silpnaprotyste). Ilgalaikė stoka lemia ir neurologines problemas. Peržengus 50 metų ribą 10–30 proc. žmonių patiria atrofinį gastritą, dėl kurio sumažėja skrandžio rūgšties. Kadangi skrandžio rūgštis yra itin svarbi skaidant maistines medžiagas, gali sutrikti vitamino B12 pasisavinimas. Dėl to yra rekomenduojama vyresniems nei 50 metų žmonėms vartoti maistą, kuriame yra vitamino B12.

Vitamino B12 trūkumas

Pagrindiniai vitamino trūkumo požymiai panašūs į anemiją. Jie pasireiškia mažakraujyste, išbalusiomis lūpomis, pabalusia oda, sumažėjusiu energingumu, nuovargiu, oro trūkumu. Gali degti liežuvis, pagelsti gleivinė, atsirasti silpnumo jausmas po krūtine, pakrikti psichika. Neurologiniai simptomai pasireiškia galūnių dilgčiojimu arba nutirpimu, sutrikusia eisena, atminties sutrikimais, demencija (silpnaprotyste), sutrikusia orientacija, regos sutrikimais, nemiga, šlapimo pūslės ir vidurių sutrikimais.

Dažniausiai vitamino B12 trūksta dėl vegetariškos mitybos, nevalgant pieno ir kiaušinių. Vitaminas faktiškai nenuodingas ir perdozuoti jo sunku, tačiau išskirtiniais atvejais dėl per didelio jo kiekio gali atsirasti paprastųjų spuogų, paūmėti žvynelinė.

ŽYMĖS: vitaminas, vitaminas b12

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Receptas: sumažina blogojo cholesterolio kiekį, valo kr...

Senas medicinos receptas kuris padės sumažinti cholesterolį ir pagerins širdies ir kraujagyslių sistemą, bei veiklą....
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Ginekologas: produktas, sunaikina grybelį, bakterijas, ...

Tai ko niekada nepasakys ginekologas: produktas, sunaikinantis grybelį, bakterijas ir nemalonų kvapą. Vaginitas - makšties už...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Mieliagrybių infekcija. Kaip išvengti grybelio Candidos...

Anksčiau buvo manoma, kad per didelis mieliagrybių augimas pasireiškia tik kūdikiams (pienligė) ir moterims(makšties uždegima...

Ligos, mutacijos
Pedofilai tampa dar prieš gimimą...

Mokslininkai tvirtina, kad vyrai, nuteisti už pedofiliją, dažnai turi nereikšmingų išvaizdos defektų. Pavyzdžiui, netaisyklin...