Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Gruodžio » 3

Norite gyventi ilgai? Turite gyvenimui iškelti didesnį tikslą

Jei norite ilgai gyventi, susiraskite gerą priežastį, dėl ko gyventi. Žmonės, kurie turi gyvenimo tikslą, gyvena ilgesnį ir sveikesnį gyvenimą už tuos, kurie mano, kad jų gyvenimas neturi prasmės, - taip rodo vienas naujas tyrimas.

Asmenims, kurie buvo tvirčiausiai įsitikinę dėl aukštesnių tikslų savo gyvenime, buvo dukart didesnė tikimybė gyventi ilgiau nei tiems, kuriems gyvenimas atrodė beprasmis ir kurie koncentravosi tik į išlikimą. Be to, pirmiesiems buvo ir mažesnė rizika sirgti lėtinėmis ligomis.

Tyrėjų nuomone, teigiamas požiūris į gyvenimą padeda malšinti uždegimą, taip pat mažinti riziką susirgti ligomis, kurios gali kelti grėsmę gyvybei, pvz., vėžys ir širdies ligos.

Tyrėjai iš JAV Mičigano universiteto Visuomenės sveikatos mokyklos (University of Michigan Shool of Public Health) nurodo, kad galima įžvelgti tiesioginį ryšį tarp gyvenimo trukmės ir patenkinamumo gyvenimu. Tyrėjai analizavo 6 985 žmonių psichologinę savijautą ir lygino ją su dalyvių aukštesnių gyvenimo tikslų buvimu. Dalyvių amžius buvo 50 ir daugiau metų.

Iš 776 asmenų, kurie mirė 4 metus trukusio tyrimo metu, 13-os žmonių amžius buvo 50-54 metai, o iš tų, kurie buvo vyresni nei 80 metų amžiaus, 731 vis dar gyveno.

Dauguma iš tų, kurie mirė anksčiau, neturėjo aukštojo išsilavinimo, dažniau buvo rūkaliai, apskritai nevartojantys alkoholinių gėrimų ir fiziškai neaktyvūs. Šių žmonių gyvenimo prasmė taip pat galėjo būti ribojama kokių nors fizinių problemų, nors ir tyrimo pradžioje visi dalyviai buvo sveiki ir nesirgo lėtinėmis ligomis.

Sunkiau buvo apibrėžti, kas yra gyvenimo prasmė, nors tyrėjai pritarė japonų ikigai modeliui, o tai išvertus reiškia „kai kas, dėl ko verta gyventi, džiaugsmas ir gyvenimo tikslas".

JAMA Netw Open, 2019; 2:e194270

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar