Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2019 » Gruodžio » 3

Norite gyventi ilgai? Turite gyvenimui iškelti didesnį tikslą

Jei norite ilgai gyventi, susiraskite gerą priežastį, dėl ko gyventi. Žmonės, kurie turi gyvenimo tikslą, gyvena ilgesnį ir sveikesnį gyvenimą už tuos, kurie mano, kad jų gyvenimas neturi prasmės, - taip rodo vienas naujas tyrimas.

Asmenims, kurie buvo tvirčiausiai įsitikinę dėl aukštesnių tikslų savo gyvenime, buvo dukart didesnė tikimybė gyventi ilgiau nei tiems, kuriems gyvenimas atrodė beprasmis ir kurie koncentravosi tik į išlikimą. Be to, pirmiesiems buvo ir mažesnė rizika sirgti lėtinėmis ligomis.

Tyrėjų nuomone, teigiamas požiūris į gyvenimą padeda malšinti uždegimą, taip pat mažinti riziką susirgti ligomis, kurios gali kelti grėsmę gyvybei, pvz., vėžys ir širdies ligos.

Tyrėjai iš JAV Mičigano universiteto Visuomenės sveikatos mokyklos (University of Michigan Shool of Public Health) nurodo, kad galima įžvelgti tiesioginį ryšį tarp gyvenimo trukmės ir patenkinamumo gyvenimu. Tyrėjai analizavo 6 985 žmonių psichologinę savijautą ir lygino ją su dalyvių aukštesnių gyvenimo tikslų buvimu. Dalyvių amžius buvo 50 ir daugiau metų.

Iš 776 asmenų, kurie mirė 4 metus trukusio tyrimo metu, 13-os žmonių amžius buvo 50-54 metai, o iš tų, kurie buvo vyresni nei 80 metų amžiaus, 731 vis dar gyveno.

Dauguma iš tų, kurie mirė anksčiau, neturėjo aukštojo išsilavinimo, dažniau buvo rūkaliai, apskritai nevartojantys alkoholinių gėrimų ir fiziškai neaktyvūs. Šių žmonių gyvenimo prasmė taip pat galėjo būti ribojama kokių nors fizinių problemų, nors ir tyrimo pradžioje visi dalyviai buvo sveiki ir nesirgo lėtinėmis ligomis.

Sunkiau buvo apibrėžti, kas yra gyvenimo prasmė, nors tyrėjai pritarė japonų ikigai modeliui, o tai išvertus reiškia „kai kas, dėl ko verta gyventi, džiaugsmas ir gyvenimo tikslas".

JAMA Netw Open, 2019; 2:e194270

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
13.08.2022 laikas 22:07 CDC pagaliau pripažino "asmenų" teisę rinktis savo sveikatą - daugiau jokių priverstinių kovidų skiepų ar karantinų

Naujos JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) gairės padarė galą privalomam skiepijimui nuo Wuhan koronaviruso (Covid-19) "vakcinos" - bent jau CDC atžvilgiu.

Skaityti daugiau

13.08.2022 laikas 21:34 8 svarbiausios vėžio priežastys, apie kurias greičiausiai dar NEŽINOTE
Neįtikėtina, bet milijardai žmonių visame pasaulyje mano, kad vėžiu susergama dėl genetinio polinkio arba tiesiog nesiseka. Tada, jam susirgus, jie mano, kad vienintelis šansas jį įveikti yra operacija, chemoterapija ir spindulinis gydymas...

Skaityti daugiau

13.08.2022 laikas 21:04 CŽV vadovas: ‘Mes nužudysime Trumpą, jei jis bus pripažintas kaltu’

Buvęs CŽV ir NSA direktorius Michaelas Haydenas (Michael Hayden) pažadėjo, kad Donaldui Trumpui (Donald Trump) bus įvykdyta egzekucija, jei jis bus pripažintas kaltu dėl šnipinėjimo.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau