Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2019 » Rugsėjo » 5

Patarimai tavo sveikatai. Padidėjęs ir sumažėjęs kraujospūdis

Padidėjęs ar sumažėjęs kraujospūdis gali būti pavojingas sveikatai. Sergančiųjų hipotonija (kai kraujospūdis yra sumažėjęs) gyvenimas nėra visavertis – jie nuolat junta nuovargį, yra apatiški ir suglebę.

Hipotonija – kraujagyslių tonuso ir arterinio kraujospūdžio sumažėjimas. Klasikiniai šios ligos požymiai:

* kraujospūdis būna mažesnis nei 100/70 mm/Hg. Hipotonija gali išsivystyti staiga arba pamažu, dažniausiai nepastebimai;

* nuolat juntamas silpnumas, galvos svaigimas, padidėjęs nuovargis ir mieguistumas;

* vargina dažni galvos skausmai, padažnėjęs pulsas, dusulys, „supimo“ pojūtis;

* periodiškai atsirandantis baimės ir nerimo jausmas.

Jei sergantieji hipotonija ryte pernelyg greitai atsikelia, jiems svaigsta galva, o vakare anksti užsinori miego. Nuovargis, apatija ir suglebimas – nuolatinė sergančiųjų hipotonija būklė. Ji keičiasi ir dieną – po pietų pablogėja. Beje, nuolat trūkstant deguonies, hipotonija sergančios moterys ypač dažnai be priežasties dūsauja ir aikčioja.

Polinkį į hipotoniją gali lemti paveldėjimas arba lėtinės ligos: tuberkuliozė, anemija, opaligė, skydliaukės arba onkologinės ligos. Medikų teigimu, žemas kraujospūdis žmogui būdingas ir sergant kraujagyslių ligomis. Liga gali išsivystyti ir dėl ilgalaikės nepakankamos mitybos, kai maiste trūksta baltymų ir vitaminų. Jei organizme trūksta vitaminų C ir E, labai nukenčia kraujagyslės.

Neretai hipotonija išsivysto ir jauniems žmonėms, persirgusiems infekcinėmis ligomis, patyrusiems stresinių situacijų, ilgai veikiamiems nepalankios aplinkos. Tad pirmiausia reikia kreiptis į gydytoją ir sužinoti, kodėl kamuoja hipotonija.

Tinkama mityba

Jei kraujospūdis yra sumažėjęs ir vidurdienį jaučiatės netekę jėgų, atkreipkite dėmesį į mitybą: valgykite dažniau, bet mažesniais kiekiais. Valgykite 4–5 kartus per dieną, ir kraujospūdis nenukris.

Be to, cukraus kiekis kraujyje bus pastovus – darbingumą mažina ne tik per žemas kraujospūdis, bet ir per mažas cukraus kiekis kraujyje.

* Tiems, kurių kraujospūdis per žemas, būtina valgyti daug šviežių daržovių ir vaisių bei uogų. Ypač sveika valgyti juodųjų serbentų ir šermukšnių uogų, kuriose gausu kraujagyslių sienelių tonusą normalizuojančio rutino.

* Dažniau valgykite kepenėlių ir raudonųjų žuvų (lašišų, upėtakių) patiekalų. Ruošdami garnyrą, naudokite žaliuosius žirnelius, rausvuosius ryžius, baltagūžius kopūstus.

* Energijos suteikia graikiniai ir lazdynų riešutai, bananai ir aromatiniai augalai (salierai, blakinės kalendros, petražolės).

* Sergantiesiems hipotonija ypač sveika valgyti sūrio (jame yra idealus riebalų ir druskos santykis).

Vaistinių augalų pagalba

Kraujospūdį didina didieji debesylai, jonažolės, dygliuotosios kardažolės, rozmarinai, kininiai citrinvyčiai, rausvosios rodiolės, ženšeniai. Rinktis vaistinius augalus reikia labai atsargiai, nes organizmas gali jų netoleruoti. Ypač atsargios turi būti būsimosios mamos. Tonizuojamuosius preparatus patariama gerti pirmoje dienos pusėje. Prieš gydantis vaistiniais augalais būtina pasitarti su gydytoju.

* Kraujospūdį veiksmingai didina rozmarinų arbata: kupiną šaukštelį susmulkintų rozmarinų lapų užpilkite puodeliu verdančio vandens, uždenkite ir palikite 10 min. pritraukti, nukoškite. Arbatos gerkite po 2–3 puodelius per dieną.

* Kininių citrinvyčių arbata didina kraujospūdį ir žvalina organizmą: 10 g džiovintų augalų lapų ir jaunų ūglių užpilkite litru vedančio vandens, palikite trumpam pritraukti, nukoškite. Gerkite vietoj įprastos arbatos arba maišykite su šia arbata.

* Sumažėjusį kraujospūdį veiksmingai didina rausvosios rodiolės (auksašaknės): trečdalį butelio tūrio priberkite susmulkintų rausvųjų rodiolių šaknų, iki butelio viršaus užpilkite degtine, palikite 2 savaites šiltoje vietoje nusistoti. Jei skauda galvą, jaučiatės pervargę, gerkite antpilo po šaukštelį (su vandeniu).

* 3–4 kartus per metus gerkite po 21 dieną spiritinio ženšenių arba eleuterokokų antpilo (iš vaistinės). Antpilo gerkite po 20–30 lašų (su vandeniu) 2 kartus per dieną, pirmoje dienos pusėje. Jei kraujospūdis ypač žemas, prieš pusryčius ir pietus gerkite po 10–20 lašų (su vandeniu) spiritinio kininių citrinvyčių antpilo (iš vaistinės).

Norint pasijusti geriau...

Pirmiausia reikia pakeisti gyvenimo būdą. Neretai tiems, kurių žemas kraujospūdis, kad pasijustų geriau, pakanka normalizuoti mitybą ir miegą, darbo ir poilsio režimą, pradėti mankštintis bei sportuoti.

Sergantiesiems hipotonija patariama miegoti ilgiau, apie 10–11 valandų. Ryte neskubėkite gerti stiprios kavos arba arbatos, pirmiausia šiek tiek pasimankštinkite. Mankštos pratimai turėtų būti lengvi, pagerinantys kvėpavimo sistemos darbą, o po mankštos – masažas ir kontrastinio vandens dušas. Dušo trukmė – 10 minučių, reikia kaitalioti karštą ir šaltą vandenį, pabaigti šaltu vandeniu.

Kontrastinio vandens duše patariama išsimaudyti ir vakare. Be to, šis dušas veiksmingai stiprina kraujagysles. Po mankštos ir dušo – sotūs pusryčiai.

Sergant hipotonija patariama kasdien pasivaikščioti bent po 40 minučių. Žvalus ėjimas lauke itin pagerina kraujotaką.

Galite išbandykite ir aromaterapiją: 15–20 lašų mėgstamo eterinio aliejaus (levandų, pipirmėčių, šalavijų ar čiobrelių) sumaišykite su 50 ml migdolų aliejaus ir po dušo pamasažuokite šiuo mišiniu kūną. Galite su šiais eteriniais aliejais pasiruošti ir vonią.

Dėl žemo kraujospūdžio atsiradusius galvos skausmus gali numalšinti stipri ir saldi arbata. Išgėrę arbatos, atlikite tokį pratimą: atsitūpkite, kelius stipriai apglėbkite rankomis, įkvėpkite ir iškvėpdami dar stipriau suspauskite kelius, paskui atpalaiduokite rankas. Šį pratimą pakartokite 2 kartus. Po pratimų sumažėjęs kraujospūdis turėtų padidėti, o galvos skausmas – nurimti.

Sergantiesiems hipotonija patariama atlikti šį kvėpavimo pratimą: giliai įkvėpkite, staigiai iškvėpkite ir sulaikykite kvėpavimą 15–20 sekundžių. Pratimą pakartokite 5–7 kartus. Taip pakvėpuoti reikėtų 3 kartus per dieną. Atlikus pratimus paprastai žmogus pasijunta energingesnis, širdis pradeda plakti stipriau, padidėja kraujagyslių tonusas ir kraujospūdis tampa normalus.

Rašo: savaite.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.09.2018 laikas 10:24 Receptai Liaudiški patarimai menstruacijų negalavimų gydymui

Menstruacijos (mėnesinės) liaudies medicinoje, Menstruacijos (mėnesinės), receptai nuo menstruacijos, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

01.11.2017 laikas 17:40 Receptai Medus, kiaušinis gydo bronchitą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Bronchitas. Ingredientai: Sviesto, Kiaušinio trynių, Miltų, Medaus

Skaityti daugiau

19.08.2019 laikas 20:29 Receptai Vištienos krūtinėlė marinuota su majonezu

vištienos krutinėle, vištienos krutinėles receptas, vištienos kepsneliai, vištienos file, vištienos kepsnys

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
23.11.2024 laikas 22:46 Lipofuscinas: senėjimo pigmentas ir kaip jį sulėtinti
Lipofuscinas – tai paslaptingas pigmentas, kuris kaupiasi mūsų organizme su amžiumi, tačiau jo poveikio sužinojimas gali padėti geriau suprasti senėjimo procesus. Nors lipofuscinas nėra žalingas, jo kaupimasis gali turėti įtakos odos senėjimui ir kit...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 19:13 Vitaminas D: svarba, šaltiniai ir trūkumo pasekmės
Vitaminas D, dažnai vadinamas „saulės vitaminu“, yra esminė maistinė medžiaga, kuri daro didžiulę įtaką mūsų sveikatai ir imuniteto funkcijai. Atėjus šaltajam metų laikotarpiui, kai saulėtų dienų sumažėja, svarbu žinoti, kaip užtikrinti pakankamą šio...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 14:40 Antarktidos paslaptis: Onikso upė teka priešingai visoms taisyklėms
Antarktidą daugeliui mūsų įsivaizduojame kaip negyvo, amžinai šalto krašto erdvę, tačiau šis žemynas slepia nuostabų gamtos fenomeną — Onikso upę. Ši unikali upė, kuri atsiranda vasarą, kai ledynai tirpsta, ne tik rodo, kaip gamta išgyvena ekstremali...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 13:42 Žemę pasiekė galinga galaktikų susidūrimo smūginė banga
Kosmosas nuolat stebina mus savo neįtikėtinomis dramomis ir paslaptimis. Neseniai astronomai atskleidė, kad galaktika NGC 7318b susidūrė su keturiomis kaimyninėmis galaktikomis Stefano kvintete, sukeldama galingą smūginę bangą. Šis fenomenas ne tik a...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 12:09 Vyriško ir moteriško nepasitikėjimo savimi skirtumai
Nepasitikėjimas savimi yra universali patirtis, tačiau kaip jis pasireiškia vyrams ir moterims, gali labai skirtis. Šiame straipsnyje nagrinėsime septynis esminius skirtumus tarp vyriško ir moteriško nepasitikėjimo savimi, siekdami geriau suprasti, k...

Skaityti daugiau