- 09.11.2020
- 5.0 Reitingas
- 658 Peržiūros
- Komentarai
Sakoma, kad iš dviejų besiginčijančių vienas – kvailys, antras – niekšas. Nes pirmas nežino tiesos ir ginčijasi, o antras žino teisingą atsakymą, bet dėl savanaudiškų tikslų vis vien ginčijasi. Šiame straipsnyje apžvelgsime pačius įdomiausius ginčus, kurių dalyviai negalėjo iš anksto žinoti tarpusavio lažybų baigties...
Statau už Mėnulį!
1960 metais anglas, vardu Deividas Trelfolas, užėjo j lažybų kontorą, norėdamas šiek tiek užsidirbti, kitaip tariant, sąlyginai nedidelę sumą statyti už rizikingą, bet turintį bent menkiausią šansą laimėti (dėl to ir galimi padorūs dividendai), dalyką.
Anglai dievina lažybas. Kontoros lažybų sąraše buvo įrašyti tokie neįtikėtini dalykai, kaip tikimybė, kad artimiausioje ateityje žmonės išmoks paversti vandenį vynu, bus sukurta antigravitacija ir t.t. O Deividui labiausiai patiko lažybos, kad per artimiausius 10 metų žmonės išsilaipins Mėnulyje.
Statymas buvo labai patrauklus - 1 su 1000, ir Deividas drąsiai pastatė už šią galimybę 10 svarų sterlingų.
Po 9 metų, kai Nilas Armstrongas, stovėdamas ant mūsų planetos palydovo, tarė savo istorinius žodžius, lažybų tarpininkas, liūdnai dūsaudamas, išmokėjo laimės kūdikiui Deividui 10 tūkstančių svarų, kuris už juos iškart nusipirko prabangų sportinį automobilį.
Bet nėra to gero, kas neišeitų į blogą. Deividas Trelfolas, nepavažinėjęs nė metų, užsimušė su savo sportiniu automobiliu.
Bėgimas pagal nuosavas taisykles
Ši istorija, puikiai apibūdinanti britų humorą, nutiko taip pat Anglijoje, tik porą amžių anksčiau.
Nedideliame miestelyje gyveno mėsininkas, kuris buvo nepaprastai išradingas ir gana įspūdingų gabaritų. Ten gyveno ir turtingas, ekscentriškas aristokratas, sporto gerbėjas ir vienas iš geriausių Ūkanotojo Albiono bėgikų.
Kartą pamatęs bėgiojantį aristokratą, mėsininkas pasiūlė gana patrauklias iš pirmo žvilgsnio lažybas. Jų esmė buvo tokia: aristokratas sportininkas nesugebės aplenkti storo, nerangaus prekiautojo kiauliena šimto metrų distancijoje, bet yra dvi sąlygos: mėsininkas gauna 35 metrus pranašumo ir pats pasirenka maršrutą. Iš smalsumo bėgikas sutiko.
Tik stojus į startą, paaiškėjo klastingas mėsos prekeivio planas. Varžyboms jis pasirinko pačią siauriausią miestelio gatvę. Tokią siaurą, kad, nubėgęs vos dešimtį metrų, mėsininkas ilgam įstrigo tarp namų sienų, o aristokratas, nors ir greitai pasivijo varžovą, nesugebėjo prasisprausti tarp jo ir sienų. Vadinasi, negalėjo jo ir aplenkti, o tai visiškai atitiko lažybų sąlygas.
Sportininkas pasijuokė iš mėsininko ir lengvai sumokėjo gana kuklią sau, bet labai padorią prastuoliui, sumą.
Jie tai dėvės!
Ir vėl Anglija. Lordas Spenseris, gyvenęs Londone XIX amžiaus pradžioje, buvo laikomas didžiausiu dabita visuose sostinės salonuose. Jis puikiai tai žinojo ir kartą susilažino štai dėl ko: lordas įsipareigojo ateiti į artimiausią pobūvį, apsivilkęs ką nors visiškai kvailo, bet žmonėms tai patiks, jie pamanys, kad tokia mada, ir patys ims tai dėvėti.
Lordas Spenseris daug nesuko galvos dėl kostiumų. Tiesiog paėmė savo naują fraką, nukirpo skvernus ir taip nuėjo į pobūvį. Jei taip būtų padaręs kas nors kitas, būtų palaikytas labai vulgariu ir neskoningu. Bet čia juk pats lordas Spenseris...
Trumpiau tariant, dėl šių lažybų atsirado trumpi liemenuoti vyriški ir moteriški švarkai, kurie paplito visame pasaulyje.
Aplink pasaulį per...
Kas neprisimena garsiųjų lažybų, kurias sugalvojo ir aprašė Žiulis Vernas romane “Aplink pasaulį per 80 dienų”? Vos tik romanas pasirodė, atsirado daugybė norinčių realiai atlikti tokią kelionę.
Viena iš tokių entuziasčių buvo amerikiečių žurnalistė Nellie Bly. Ji atėjo pas žurnalo “News of the World” redaktorių Jozefą Pulicerį (beje, pas tą patį Pulicerį, kurio vardu vėliau buvo pavadinta garsioji premija žurnalistams) ir pasiūlo jam tikrų tikriausią avantiūrą.
Nellie su vienu lagaminu ir nedidele pinigų suma įsipareigoja apkeliauti aplink pasaulį per 80 (arba mažiau) dienų, o jis, Puliceris, aktyviai nušvies šią kelionę savo žurnale.
Redaktorius greitai sutiko. Dar po dienos žurnalas “Cosmopolitan” pasiūlė lažybas: žurnalas siunčia į kelionę aplink pasaulį savo žurnalistę kartu su Nellie, tik priešinga kryptimi. Kuri greičiau tai padarys? 1889 metų lapkričio 14 dieną Nellie išsiruošė į kelionę per Atlantą, o jos varžovė patraukė per Amerikos žemyną link Ramiojo vandenyno pakrantės. Žurnalistės patyrė daug nuotykių, žinoma, mažiau, negu knygos herojai, bet taip pat užteko. O Nellie atvirai didžiavosi, kad bekeliaudama buvo susitikusi su pačiu Žiuliu Vernu!
Puliceris aktyviai spausdino savo žurnalistės ataskaitas. Dėl to neįtikėtinai padidėjo žurnalo tiražas. Jis organizavo ir totalizatorių: galima buvo lažintis, kada keliautoja atvyks į kitą kelionės tašką.
Nellie sugrįžo į redakciją aštuoniomis dienomis anksčiau, negu buvo planuota. O jos varžovė dar suposi ant Atlanto vandenyno bangų. Taip “Cosmopolitan” pralaimėjo lažybas.
Kas bus po 150 metų?
Populiarus fizikas Stivenas Hokingas buvo šimtaprocentinis britas. Matyt, dėl to labai mėgo lažybas. Tik laimėti jam paprastai nesisekdavo.
Pirmą kartą Hokingas susilažino su savo kolega, kad “Gulbė X-1” (1964 metais atrastas galaktinis rentgeno spinduliavimas Gulbės žvaigždyne) neturi juodosios skylės. Bet skylė buvo rasta, ir Stivenui teko atlyginti pralaimėtas lažybas - savo oponentui užprenumeruoti metams žurnalą “Penthouse”.
Kitą kartą mokslininkas susilažino dėl to, kad juodosios skylės be pėdsakų praryja informaciją. Ir vėl pro šalį! Dabar Hokingui teko padovanoti savo oponentui beisbolo enciklopediją.
O pačias “ilgiausiai grojančias” lažybas visai neseniai sudarė du Amerikos medikai - jos išsispręs tik 2150 metais.
Džėjus Olšanskis (Ilinojaus valstijos universitetas) mano, kad iš 2000 metais gimusių mažylių bent vienas išgyvens iki 150 metų. O Stivenas Ostadas (Aidaho valstijos universitetas) tvirtina, kad išgyventi daugiau kaip 130 metų nepavyks niekam.
Lažybų pinigai nemaži: abu vyrai padėjo į specialią sąskaitą po 150 dolerių ir įsipareigojo kasmet padėti ne mažesnę sumą iki pat savo mirties. O po oponentų mirties fondą globos jų palikuonys. Laimėjusiai pusei atiteks daugiau negu solidi suma - 500 milijonų dolerių. Nieko sau laimėjimas!
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau