Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Lapkričio » 9

Patys įdomiausi ginčai pasaulyje

Sakoma, kad iš dviejų besiginčijančių vienas – kvailys, antras – niekšas. Nes pirmas nežino tiesos ir ginčijasi, o antras žino teisingą atsakymą, bet dėl savanaudiškų tikslų vis vien ginčijasi. Šiame straipsnyje apžvelgsime pačius įdomiausius ginčus, kurių dalyviai negalėjo iš anksto žinoti tarpusavio lažybų baigties...

Statau už Mėnulį!

1960 metais anglas, vardu Deividas Trelfolas, užėjo j lažybų kontorą, norėdamas šiek tiek užsidirbti, kitaip tariant, sąlyginai nedidelę sumą statyti už rizikingą, bet turintį bent menkiausią šansą laimėti (dėl to ir galimi padorūs dividendai), dalyką.

Anglai dievina lažybas. Kontoros lažybų sąraše buvo įrašyti tokie neįtikėtini dalykai, kaip tikimybė, kad artimiausioje ateityje žmonės išmoks paversti vandenį vynu, bus sukurta antigravitacija ir t.t. O Deividui labiausiai patiko lažybos, kad per artimiausius 10 metų žmonės išsilaipins Mėnulyje.

istorijos paslaptys, ginčai, faktai

Statymas buvo labai patrauklus - 1 su 1000, ir Deividas drąsiai pastatė už šią galimybę 10 svarų sterlingų.

Po 9 metų, kai Nilas Armstrongas, stovėdamas ant mūsų planetos palydovo, tarė savo istorinius žodžius, lažybų tarpininkas, liūdnai dūsaudamas, išmokėjo laimės kūdikiui Deividui 10 tūkstančių svarų, kuris už juos iškart nusipirko prabangų sportinį automobilį.

Bet nėra to gero, kas neišeitų į blogą. Deividas Trelfolas, nepavažinėjęs nė metų, užsimušė su savo sportiniu automobiliu.

Bėgimas pagal nuosavas taisykles

Ši istorija, puikiai apibūdinanti britų humorą, nutiko taip pat Anglijoje, tik porą amžių anksčiau.

Nedideliame miestelyje gyveno mėsininkas, kuris buvo nepaprastai išradingas ir gana įspūdingų gabaritų. Ten gyveno ir turtingas, ekscentriškas aristokratas, sporto gerbėjas ir vienas iš geriausių Ūkanotojo Albiono bėgikų.

istorijos paslaptys, ginčai, faktai

Kartą pamatęs bėgiojantį aristokratą, mėsininkas pasiūlė gana patrauklias iš pirmo žvilgsnio lažybas. Jų esmė buvo tokia: aristokratas sportininkas nesugebės aplenkti storo, nerangaus prekiautojo kiauliena šimto metrų distancijoje, bet yra dvi sąlygos: mėsininkas gauna 35 metrus pranašumo ir pats pasirenka maršrutą. Iš smalsumo bėgikas sutiko.

Tik stojus į startą, paaiškėjo klastingas mėsos prekeivio planas. Varžyboms jis pasirinko pačią siauriausią miestelio gatvę. Tokią siaurą, kad, nubėgęs vos dešimtį metrų, mėsininkas ilgam įstrigo tarp namų sienų, o aristokratas, nors ir greitai pasivijo varžovą, nesugebėjo prasisprausti tarp jo ir sienų. Vadinasi, negalėjo jo ir aplenkti, o tai visiškai atitiko lažybų sąlygas.

Sportininkas pasijuokė iš mėsininko ir lengvai sumokėjo gana kuklią sau, bet labai padorią prastuoliui, sumą.

Jie tai dėvės!

Ir vėl Anglija. Lordas Spenseris, gyvenęs Londone XIX amžiaus pradžioje, buvo laikomas didžiausiu dabita visuose sostinės salonuose. Jis puikiai tai žinojo ir kartą susilažino štai dėl ko: lordas įsipareigojo ateiti į artimiausią pobūvį, apsivilkęs ką nors visiškai kvailo, bet žmonėms tai patiks, jie pamanys, kad tokia mada, ir patys ims tai dėvėti.

istorijos paslaptys, ginčai, faktai

Lordas Spenseris daug nesuko galvos dėl kostiumų. Tiesiog paėmė savo naują fraką, nukirpo skvernus ir taip nuėjo į pobūvį. Jei taip būtų padaręs kas nors kitas, būtų palaikytas labai vulgariu ir neskoningu. Bet čia juk pats lordas Spenseris...

Trumpiau tariant, dėl šių lažybų atsirado trumpi liemenuoti vyriški ir moteriški švarkai, kurie paplito visame pasaulyje.

Aplink pasaulį per...

Kas neprisimena garsiųjų lažybų, kurias sugalvojo ir aprašė Žiulis Vernas romane “Aplink pasaulį per 80 dienų”? Vos tik romanas pasirodė, atsirado daugybė norinčių realiai atlikti tokią kelionę.

Viena iš tokių entuziasčių buvo amerikiečių žurnalistė Nellie Bly. Ji atėjo pas žurnalo “News of the World” redaktorių Jozefą Pulicerį (beje, pas tą patį Pulicerį, kurio vardu vėliau buvo pavadinta garsioji premija žurnalistams) ir pasiūlo jam tikrų tikriausią avantiūrą.

istorijos paslaptys, ginčai, faktai

Nellie su vienu lagaminu ir nedidele pinigų suma įsipareigoja apkeliauti aplink pasaulį per 80 (arba mažiau) dienų, o jis, Puliceris, aktyviai nušvies šią kelionę savo žurnale.

Redaktorius greitai sutiko. Dar po dienos žurnalas “Cosmopolitan” pasiūlė lažybas: žurnalas siunčia į kelionę aplink pasaulį savo žurnalistę kartu su Nellie, tik priešinga kryptimi. Kuri greičiau tai padarys? 1889 metų lapkričio 14 dieną Nellie išsiruošė į kelionę per Atlantą, o jos varžovė patraukė per Amerikos žemyną link Ramiojo vandenyno pakrantės. Žurnalistės patyrė daug nuotykių, žinoma, mažiau, negu knygos herojai, bet taip pat užteko. O Nellie atvirai didžiavosi, kad bekeliaudama buvo susitikusi su pačiu Žiuliu Vernu!

Puliceris aktyviai spausdino savo žurnalistės ataskaitas. Dėl to neįtikėtinai padidėjo žurnalo tiražas. Jis organizavo ir totalizatorių: galima buvo lažintis, kada keliautoja atvyks į kitą kelionės tašką.

Nellie sugrįžo į redakciją aštuoniomis dienomis anksčiau, negu buvo planuota. O jos varžovė dar suposi ant Atlanto vandenyno bangų. Taip “Cosmopolitan” pralaimėjo lažybas.

Kas bus po 150 metų?

Populiarus fizikas Stivenas Hokingas buvo šimtaprocentinis britas. Matyt, dėl to labai mėgo lažybas. Tik laimėti jam paprastai nesisekdavo.

Pirmą kartą Hokingas susilažino su savo kolega, kad “Gulbė X-1” (1964 metais atrastas galaktinis rentgeno spinduliavimas Gulbės žvaigždyne) neturi juodosios skylės. Bet skylė buvo rasta, ir Stivenui teko atlyginti pralaimėtas lažybas - savo oponentui užprenumeruoti metams žurnalą “Penthouse”.

istorijos paslaptys, ginčai, faktai

Kitą kartą mokslininkas susilažino dėl to, kad juodosios skylės be pėdsakų praryja informaciją. Ir vėl pro šalį! Dabar Hokingui teko padovanoti savo oponentui beisbolo enciklopediją.

O pačias “ilgiausiai grojančias” lažybas visai neseniai sudarė du Amerikos medikai - jos išsispręs tik 2150 metais.

Džėjus Olšanskis (Ilinojaus valstijos universitetas) mano, kad iš 2000 metais gimusių mažylių bent vienas išgyvens iki 150 metų. O Stivenas Ostadas (Aidaho valstijos universitetas) tvirtina, kad išgyventi daugiau kaip 130 metų nepavyks niekam.

Lažybų pinigai nemaži: abu vyrai padėjo į specialią sąskaitą po 150 dolerių ir įsipareigojo kasmet padėti ne mažesnę sumą iki pat savo mirties. O po oponentų mirties fondą globos jų palikuonys. Laimėjusiai pusei atiteks daugiau negu solidi suma - 500 milijonų dolerių. Nieko sau laimėjimas!

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.11.2020 laikas 22:26 Etjeno Botino, kuris pažvelgė už horizonto, paslaptis

Apie Etjeną Botiną ir jo nuostabius pranašavimus, ko gero, nė neįtaria daugelis Mauricijaus istorijos žinovų. Šiek tiek apie tai kalbama Pietų Afrikos rašytojo Lorenso Gryno knygoje „Laiko nepaliestos salos“.

...

Skaityti daugiau

28.11.2020 laikas 22:02 Imbieras su citrina ir medumi (sveikatos receptas!)

Imbieras yra puikus vaistas nuo peršalimo, negalavimo ir slogos. Imbiero šaknyje yra tiek daug naudingų elementų, kad neįmanoma jų visų išvardyti - tai vitaminai ir mineralai.

Skaityti daugiau

28.11.2020 laikas 20:36 Atsargiai! Kiniškas česnakas kenkia sveikatai

Ne paslaptis, koks sveikas yra česnakas. Bet tai taikoma tik česnakams iš mūsų pačių sodo, o ne importuojamiems kinams. Kaip jį atskirti, skaitykite toliau ...

Skaityti daugiau

28.11.2020 laikas 18:14 "Aš naminis ožys 2" žada gruodžio 14–21 d. Dideli Bada-Boom

Visi žiūrėjo vaizdo įrašą, žiūrėjo jį ne vieną kartą, tačiau nedaugelis žmonių atkreipė dėmesį į tai, kad, „Heliofant“ atkreipdama dėmesį smulkmenoms ir detalėms

Skaityti daugiau

27.11.2020 laikas 21:40 Mums užsimenama, kad gruodžio 25-ąją Kalėdų nebus?
Tačiau CNN ir kita puiki žiniasklaida nusprendė šio fakto nepastebėti ir susitelkė ties keistu, pavyzdžiui, žaisliniu stalu, prie kurio sėdėjo prezidentas per spaudos konferenciją ir ėmė juokauti šia tema

Skaityti daugiau

27.11.2020 laikas 16:28 Atsiradus „koronai“, išnyko gripas?

Oficialiai nuo spalio 1 d. Lietuvoje prasidėjo gripo sezonas. Tačiau statistika rodo, kad šiemet sergamumas gripu - daug mažesnis nei pernai. Tiek dabar, tiek metų pradžioje, kai Lietuvą pasiekė koronavirusas, sergančiųjų gripu ir ūminėmis kvėpavimo takų infekcijomis buvo mažiau nei įprastai. Sut...

Skaityti daugiau