Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2021 » Gegužės » 17

Rozmarino panaudojimo būdai sveikatai

Daugelio šalių liaudies ir oficialioji medicina rozmarinus naudoja, gydant skrandžio ir virškinimo trakto funkcijų sutrikimus, apetito stoką, pilvo ertmės organų, kepenų, tulžies pūslės, inkstų ligas, vandenę, širdies ir kraujagyslių sistemos ligas, reumatizmą, podagrą, traukulius, paralyžių, bet pirmiausia - nervų išsekimą. Rozmarinai taip pat stiprina organizmą po ilgų ligų. Liaudies medicina taip pat tvirtina, kad rozmarinų vynas - patikima priemonė potencijai stiprinti.

Kiekviena tauta turi savų padavimų ir legendų apie vaistinius augalus. Aš žinau, pavyzdžiui, tokią.

... Gyveno kartą labai gražios sesės dvynės Roza ir Marija. Nuo vaikystės buvo neišskiriamos, džiaugsmą ir liūdesį dalyvavo perpus, tada bėdos atsitraukdavo, o džiaugsmo užtekdavo visiems aplink!

Per Jonines jaunimas eidavo į mišką. O ten tokios linksmybės! Aikštelėje degdavo laužas, visi galvodavo norus, merginos pindavo vainikus, rašydavo ant lapelių mylimųjų vardus, dėdavo į gėles ir leisdavo vainikus plaukti upe.

Tačiau kažkodėl nelinksmos buvo seserys... Kiekviena išsiuvinėjo ant nosinaitės mylimojo vardą. Tai turėjo likti paslaptimi, bet ne dvynėms! Nusprendė jos ne garsiai ištarti savo mylimųjų vardus, o parodyti viena kitai nosinaites vienu metu. Ir štai... Abi pamatė tą pati vardą! Tą patį jaunuolį abi įsimylėjo. Ir ne veltui liūdėjo sesės tuo stebuklingu momentu: sunkiai sirgo jų išrinktasis. Visaip gydė liaudies daktarai jį, niekas nepadėjo.

“Nėra tokios jėgos, nėra tokių žiedų, kad išgelbėtų jį”, - kalbėjo žmonės. Sugalvojo tada seserys vieną norą: išgelbėti mylimąjį! Nors ir labai mylėjo kiekviena tą jaunuolį, nesidalins jo! Tvirtai susiėmusios už rankų, jos meldė visų dievų neišskirti jų, bet išgelbėti jaunuolį. Po tos stebuklingos nakties laukymėje išaugo nuostabios gėlės, ir turėjo jos stebuklingų galių nusivylusius ir netekusius vilties prikelti naujam gyvenimui. Violetinės ir mėlynos spalvos žiedeliai - dieviškai gražūs, kaip ir tos dvi merginos, išgelbėjusios savo meilę ir savo mylimąjį.

Kvapusis rozmarinas

Rosmarinus officinalis priklauso lūpažiedžių šeimai. Tai visžalis krūmelis, maloniai kvepia, su pilkai ruda žievele. Lapai linijiniai, odiniai, viršuje blizgūs, apačioje - “veltiniai”. Žiedai dvilūpiai, violetinės ir mėlynos spalvos, susitelkę į netikrus menturius viršutinėse šakų dalyse. Gimtinė - Viduržemio jūros regionas, tai reiškia, kad šie augalai mėgsta šilumą. Liaudies medicinoje naudojami nuo neatmenamų laikų. Visada buvo atminties ir gyvybinių jėgų sugrįžimo simbolis. Net XIV a. Anglijoje karaliaus Edvardo III žmona pati augino juos savo oranžerijoje. Ji dažnai prisisegdavo žiedelius ant suknelės - laimei ir sėkmei.

Rozmarinai puikiai padeda įveikti pervargimą, silpnumą ir depresiją, stimuliuoja kraujotaką ir virškinimą, padeda įveikti peršalimą ir reumatizmą. Galvos skausmus palengvina šiltas kompresas su rozmarinų nuoviru, o ne pūslė su ledu. Jei išsinarinote koją ar ranką, dėkite kompresą su nuoviru (2-3 minutėms), paskui - audinį su ledu. Taip kartokite kelis kartus. Rozmarinų vertingumas tame, kad požeminėse dalyse yra eterinio aliejaus, alkaloidų, rūgščių.

Rozmarinai padeda įveikti viršutinės pilvo dalies dieglius, reumatizmą, podagrą, organizmo silpnumą po ilgų ligų, sumažėjusį kraujospūdį (nepamiršti, kad jie laikinai šiek tiek padidina spaudimą). Rozmarinų arbata ruošiama taip: 1 arbatinį šaukštelį džiovintų rozmarinų užpilti 250 ml verdančio vandens, laikyti 15 minučių, kad nusistovėtų. Gerti ryte ir per pietus, bet ne prieš naktį, nes rozmarinai suteikia žvalumo. Dozė - arbatos puodelis.

Galima pasigaminti rozmarinų vyno: 20 g džiovintų rozmarinų užpilti 0,7 l gero raudonojo vynuogių vyno (galima 20 g rozmarinų sudėti į 0,7 l butelį ir užpilti vynu), laikyti ne mažiau kaip 5 dienas. Gerti po taurelę 3 kartus per dieną, bet ne prieš naktį.

Liaudies medicina taip pat tvirtina, kad rozmarinų vynas - patikima potencijos stiprinimo priemonė.

Rozmarinų vonia: 30-40 g rozmarinų užpilti verdančiu vandeniu (1 l), užvirti, laikyti 30 minučių, kad nusistovėtų, nukošti. Supilti į pripildytą vonią.

Tinktūra: 50 g džiovintų rozmarinų užpilti 0,5 l degtinės (arba 250 ml 70 % spirito), laikyti 10 dieną, nukošti. Gerti po 20-25 lašus su vandeniu 2 kartus per dieną prieš valgį.

Rozmarinai greitai šalina pleiskanas, skalaujant nuoviru galvą po plovimo. Jie stiprina plaukus, atkuria jų jėgą. Su varnauogėmis ir verbenomis rozmarinai labai efektyviai padeda nuo nervinių sutrikimų! Jei jūsų gyvenime “nervai nebelaiko”, slegia depresija, nuovargis, neužtikrintumo jausmas, baimės jausmas, tada rozmarinai, varnauogės ir verbenos - jums!

vaistažolės, rozmarinai, prieskoniai, liaudies medicina, liaudies

Rozmarinai yra ir pikantiški prieskoniai visiems, o gurmanams - ypač! Jie tinka daržovių sriuboms, troškintiems patiekalams, padažams, paukštienai, grybams, virtai žuviai, sūriams. Visi restoranai naudoja rozmarinus!

Daugelio šalių liaudies ir oficialioji medicina rozmarinus naudoja, sutrikus skrandžio ir virškinimo trakto funkcijoms, netekus apetito,
gydant vandenę, širdies ir kraujotakos sistemos ligas, reumatizmą, podagrą, traukulius, paralyžių, bet pirmiausia - gydant nervinį išsekimą ir stiprinant organizmą po ilgų ligų. Vienintelė rozmarinų vartojimo kontraindikacija - nėštumas.

Kiekviena vaistažolė turi savo poveikio diapazoną, kiekviena turi jėgų gydyti tam tikras ligas. Pavyzdžiui, kepenis geriau gydyti vaistinėmis žvirbliarūtėmis, verbenomis, gaiveniais, margainiais. Nuo diabeto padeda rasakilos, Siamo imbieras, baltasis mumijus. Skydliaukės ligas padeda įveikti baltosios sidabražolės, dagišiai, taukės, kedenės. Gydant akių ligas, reikalingos akišveitės. Nuo širdies ligų geriausiai gelbsti tvertikai, kulkšnės, dioskorėjos. Medžiagų apykaitą atkurti padeda raganės, verbenos. Nuo vyriškų ligų padeda kirveniai, gegužraibės, baltasis mumijus. Moterims naudingos vienašalės užginos, eleborai, šventagaršvės. Skrandžiui padeda šlaitinės rasakilos. Nuo krūties navikų naudojami saliavai, žliūgės, sūdrai.

Niekada nenusiminkite. Neišgydomų ligų nėra! Tegul jums rozmarinai ar kitos vaistažolės padės atgimti iš naujo!

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.06.2021 laikas 23:15 X failai viename iš Kalifornijos greitkelių
Šiandien, keliuose ufologijos kanaluose pasirodė vaizdo įrašas, kuriame vaizduojamas NSO arba į NSO panašus objektas, greičiausiai priklausantis JAV kariuomenei.  Vaizdo įraše įdomus ne tiek vaizdas, kiek visos istorijos liudytojo aprašymas - sunkvežimio vairuotojas, kurio konvojus nukentėjo nuo "ma...

Skaityti daugiau

18.06.2021 laikas 22:15 Po vakcinos nuo kovido sukeltos ligos "banga" plinta Indonezijoje

Indonezijoje mažiausiai 350 gydytojų ir medicinos darbuotojų susirgo Wuhan koronavirusu (Covid-19), nors jau buvo "paskiepyti".

Skaityti daugiau

18.06.2021 laikas 21:26 STUDIJA: Dėl kaukių vaikai susiduria su daugybe mirtinų ligų sukėlėjų
Nepaisant to, ką toliau tvirtina medicinos fašistai, veido kaukės yra visiškai neveiksmingos siekiant užkirsti kelią Vuchano koronaviruso (Covid-19) plitimui ir turi ilgalaikį neigiamą poveikį, ypač vaikams.

Skaityti daugiau

18.06.2021 laikas 08:27 Nustatyta, kad antibiotikas novobiocinas naikina navikines ląsteles, turinčias DNR atstatymo sutrikimų
Praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje sukurtas antibiotikas, kurį iš esmės išstūmė naujesni vaistai, efektyviai veikia ir naikina vėžio ląsteles, turinčias bendrą genetinį defektą, rodo Dana-Farberio (Dana-Farber Cancer Institute) vėžio instituto mokslininkų laboratoriniai tyrimai....

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 23:18 Asmuo atskleidžia masoneriją, kaip seniausią pasaulyje slaptą religiją ir Liuciferio planus dėl "naujosios pasaulio tvarkos"
Buvęs aukšto rango masonas atskleidė, kad ši grupuotė iš tikrųjų yra seniausia pasaulio religija, ir atskleidė, kaip grupuotė planuoja įvesti Naująją pasaulio tvarką, drastiškai sumažindama pasaulio gyventojų skaičių....

Skaityti daugiau

Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)
18.06.2021 laikas 08:08 Receptai | Patiekalai Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)

Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 22:50 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas šamas
Itin paprasta bei greita žuvies - šamo iškepimo variacija orkaitėje, bet pavyksta super skaniai ir niekada nenuvilia. Šitaip pagamintą patiekalą tikrai nebus gėda patiekti ir užsukusiems svečiams, tik žinoma, tuo atveju reikės daugiau žuvies....

Skaityti daugiau

16.06.2021 laikas 21:55 Receptai | Patiekalai Sveiki jogurtiniai ledai su avokadu pagal Beatą
Tai kitokie, sveikesni ledai, kurie buvo pavadinti Joker pavadinimu. Nesu tikra, kodėl jie nusipelnė tokio pavadinimo, bet jie skanūs ir tikrai įdomaus poskonio.

Skaityti daugiau