Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Konspirologija, Gandai » 2019 » Vasario » 15

Sąmokslas. Kam parūpo pakeisti Golfo srovę?

Norint suprasti paskutinius įvykius pasaulyje, reikia tiksliai įsivaizduoti du dalykus. Pirma, JAV doleris – tai ne valstybinė valiuta, o privačios firmos, pasivadinusios Federaline Rezervų Sistema (FRS), pinigai. Antra, artimiausiu metu katastrofiškai pablogės klimatas abipus Šiaurės Atlanto. Šie dalykai glaudžiai susiję.

Nėra jokio politinio chaoso. Yra subalansuoti FRS veiksmai siekiant sutvarkyti Žemės planetos ateitį po ryškaus atšalimo JAV ir Vakarų Europoje. Kaip tik ten, kur dabar puikiai gyvena vadinamasis auksinis milijardas.

Šiltą ir komfortišką JAV ir Vakarų Europos klimatą 90 proc. lemia Golfo srovė, nešanti 50 milijonų kubinių metrų šilto vandens per sekundę. Jos galingumas ekvivalentiškas milijonui atominių elektrinių. Šis ,,šilumos priedas“ pakelia temperatūrą JAV ir Europoje 8–10 laipsnių Сelsijaus. Golfo srovės poveikis sukuria išskirtines sąlygas šių teritorijų žemės ūkiui. Grūdinių derlingumas ne juodžemio zonose Vokietijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje svyruoja nuo 60 iki 85 cnt/ha. O Ukrainos juodžemio rajonuose išauginama vos 24 cnt/ha, ne juodžemio Rusijoje – 12–15 cnt/ha. Europoje ir JAV nebūna pavasarinių šalnų, sunaikinančių pasėlius. Šiandien JAV su Kanada eksportuoja 100 mln. t grūdų per metus, o Vakarų Europa – 50 mln. t. Žemės ūkio kultūrų derlingumo priklausomybė nuo klimato tik 5 proc., o Rusijoje – 50 proc.

atšalimas, doleris, klimatas, Golfo srovė, klimato permainos

Palankus šiltas klimatas, šalčių ir dirvos įšalo nebuvimas leidžia taupyti trilijonus dolerių, susijusių su infrastruktūra ir jos eksploatavimu. Sutaupomi gigantiški kuro, elektros energijos, statybinių ir apšildymo medžiagų kiekiai. Nereikia statyti galingų šilumos centrų ir trasų. Gyventojai sutaupo nepirkdami šiltų drabužių, nebūtina maitintis kaloringai. Kai nėra žudančių įšalimo-atitirpimo procesų, dešimtis kartų ilgiau išsisaugo keliai. Statomi lengvi ir pigūs namai. Ten nereikia galingų sienų. Apskritai Golfo srovė Europai ir JAV – tai Dievo dovana ūkiams ir gyventojams.

Bet ,,nemokama“ Golfo srovė išklero – pradėjo prastai veikti.

Niekas nenorėjo sušalti

Šiuo metu okeano srovių paveikslas atrodo taip. Šalta Labradoro srovė ,,paneria“ po šilta ir lengvesne Golfo srove, netrukdydama tai šildyti Europos. Po to Labradoro srovė ,,išneria“ prie Ispanijos krantų, pavadinta jau šalta Kanarų srove, kerta Atlantą, pasiekia Karibų jūrą, įšyla ir jau pavadinta Golfo srove netrukdoma nukrypsta atgal į Šiaurę. Ne ,,šiltnamio efektas“, ne ,,ozono skylės“, ne technogeninė žmonijos veikla, o būtent Labradoro srovės tankis – pagrindinis pasaulio gerovės veiksnys. Šiuo metu Labradoro srovės tankis tik viena dešimtąja procento aukštesnis nei Golfo srovės. Vos 0,1 proc., o to rezultatas – palmės Londone, Žydrosios pakrantės pliažai, neužšąlantys Norvegijos fiordai ir navigacija kiaurus metus Barenco jūroje.

Orų virtuvė randasi Šiaurės Atlante ir Arkties vandenyne. Apšildymo sistemos vaidmenį vaidina šilta Golfo srovė, kuri dažnai vadinama «Europos krosnimi».

Šiuo metu okeano srovių paveikslas atrodo taip – šalta ir labiau tanki Labradoro srovė «paneria» po šilta ir lengvesne Golfo srove, netrukdydama tai šildyti Europos. Po to Labradoro srovė «išneria» prie Ispanijos krantų pavadinta jau šalta Kanarų srove, kerta Atlantą, pasiekia Karibų jūrą, įšyla ir jau pavadinta Golfo srove netrukdoma nukrypsta atgal į Šiaurę. Ne «šiltnamio efektas», ne «ozono skylės», ne technogeninė žmonijos veikla, o būtent Labradoro srovės tankis – pagrindinis pasaulio gerovės faktorius. Šiuo metu Labradoro srovės tankis tik viena dešimtąja procento aukštesnis nei Golfo srovės tankis.

Viso tik 0,1%, o kaip to rezultatas – palmės Londone, Žydrosios pakrantės pliažai, neužšąlantys Norvegijos fiordai ir navigacija kiaurus metus Barenco jūroje. Kai tik Labradoro srovės tankis susilygins su Golfo srovės tankiu, ji pakils į vandenyno paviršių ir uždarys Golfo srovei judėjimą į šiaurę. Didingas tarpusavyje susijęs okeano srovių «aštuntukas» pavirs į dvi atskiras uždaras sroves, būdingas ledynmečio periodui. Golfo srovė nukryps prie Ispanijos ir pradės mažo rato cirkuliaciją, o šalta Labradoro srovė prasiverš prie Europos, kuri čia pat pradės užšalti.

Duomenys apie ankstesnius atšalimus gauti gręžiant ledą Grenlandijoje rodo – tai įvyks beveik akimirksniu, net matuojant žmogaus gyvenimo trukmės atžvilgiu. Nuo trijų iki dešimties metų visam procesui – ir Golfo srovė bus «atjungta». Oro temperatūra Europoje po keleto neilgų metų taps kaip Sibire. Gyventi Europoje, Kanadoje ir JAV taps nepakeliama. Šiandien Londone palmės, o jau rytoj Britanija skęs sniege, šalčiai sieks iki minus -40oC ir net šiaurės elniai atsisakys ten gyventi. Jau dabar žiemos Golfo srovės jėga žymiai silpsta (kai kuriais duomenimis 30%). Tikėtina, kad paskutinių metų anomaliai šaltos Europos žiemos – tiesioginė to priežastis.

Meksikietiškas katalizatorius

Procesą pagreitino «British Petroleum» naftos platformos avarija įvykusi 2010 m. balandžio 20 d. Meksikos įlankoje. Barakas Obama tai kas įvyko Meksikos įlankoje pavadino „beprecedentine ekologine katastrofa". Meksikos įlankos vandens gelmėse aptiktos gigantiškos naftos dėmės. Viena iš tų dėmių esanti 1300 m. gelmėje siekia 16 km. ilgio ir 90 m. aukščio. Atsirado šie povandeniniai monstrai prieš metus. Kovai su naftos dėmėmis vandens paviršiuje buvo plačiai naudojami dispergentai iš Corexit 9500 ir Corexit 9527 šeimos. Apie 9 mln. litrų koreksito ir daugiau 10 mln. litrų kitų dispergentų buvo pridėta prie daugiau nei milijardo litrų žaliavinės naftos, kelis mėnesius laisvai besiliejusios iš gręžinio padaryto BP Meksikos įlankos dugne, tokiu būdu skandinant žaliavinę naftą. BP koncernui pavyko paslėpti didžiąją dalį naftos. Ją nuleido į dugną, kad sumažinti federalinės baudos dydį, priklausantį nuo naftos dėmės jūros paviršiuje apimties.

Ar kas galėjo nuspėti, kad naftos išsiliejimas Meksikos įlankoje ir masinis dispergentų naudojimas sulėtins Golfo srovės greitį. Pagal paskutinius palydovų duomenis, Šiaurės-Atlanto srovė tokia, kokia buvo anksčiau, nebeegzistuoja. Kartu su ja išnyko ir Norvegijos srovė. Pirmasis apie Golfo srovės sustojimą 2010 m. rugpjūtį pranešė daktaras Zangaris, fizikas teoretikas iš Fraskačio (Italija) instituto. Jis keletą metų bendradarbiauja su mokslininkų, stebinčių Meksikos įlanką, grupe.

Vidutinė vandens temperatūra Golfo srodės šiaurėje jau nukrito 10 laipsnių. Juostinis konvejeris suskilo į atskiras dalis ir perstojo nešęs prie Europos krantų šiltus vandenis. Daktaras Zangaris tvirtina: ,,Jie užmušė pasaulinio klimato planetoje kardiostimuliatorių“. Meksikos įlankoje susidarė vidinių srovių kamštis ir šiltos Golfo srovės siurblys sustojo. Mokslininkas tvirtina, kad problema paaštrės rudenį ir žiemą, kai Golfo srovė išnyks visiškai ir Europoje bei Šiaurės Amerikoje pradės kristi temperatūra. Pirmieji simptomai jau pasirodė.

Vokietijoje du mėnesius iš eilės (2010 m. lapkritį ir gruodį) laikėsi stabili apie 10 cm storio sniego danga, ko nėra buvę jau daugelį dešimtmečių. Laikėsi neįprasti toms vietoms šalčiai, naktimis pasiekdavę iki minus 20оС. Didžiausi per pastaruosius 100 metų šalčiai užklupo Angliją. Dėl didelių šalčių laikinai buvo uždaryti abu Londono oro uostai. Lediniai žiemos lietūs Maskvoje ir srityje - irgi ,,linkėjimai nuo Golfstrimo“. Dėl to įdomiai atrodo AB „Gazprom“ valdybos pirmininko Aleksejaus Millerio pasisakymai, paskelbti internete 2011 m. gegužės 11 d.: ,,Dabar gegužė, o „Gazprom“ eksporto apimtys prilygsta žiemai. Paraiška šiai dienai – beveik 500 milijonų kubinių metrų“. Milleris prognozavo, kad iki 2011 m. gruodžio kaina už dujas pasieks 500 dolerių už 1000 kubinių metrų dujų.

Atšalus klimatui ir neišvengiamai didėjant produktų deficitui, kiekvienam žmogui iš „Auksinio milijardo“ teks pakloti 3–4 tūkstančiais dolerių daugiau. Tai 3–4 trilijonai dolerių. Norint pritaikyti infrastruktūrą, prireiks dar 15–20 trilijonų, o palaikyti ją gyvybingą žiemą – dar 2–3 trilijonų „žalių“. Bet ne tai baisiausia. Teks kažkur paimti trūkstamą šilumą milijardo žmonių žiemos apšildymui ir išmaitinti šiuos „auksinius“.

Metrologijos argumentas

Vidutinė metinė Rusijos sostinės temperatūra – +3,8оС. Reikjavikas esantis gerokai šiauriau Golfo srovės apšildomas iki +5оС. Helsinkyje - vidutiniškai +6,8оС, tuo metu kai Jakutske kuris yra toje pačioje platumoje temperatūra siekia --10,2оС. Londonas su Golfo srove – +11оС, Voronežas toje pačioje platumoje – +5оС. Berlynas – +10оС, o Novosibirskas – -0,2оС.

Ir kas galėjo nuspėti, kad naftos išsiliejimas Meksikos įlankoje ir masinis dispergentų naudojimas galės įtakoti Golfo srovės greitį.

Pagal paskutinius palydovų duomenis, Šiaurės-Atlanto srovė tokia, kokia buvo anksčiau, nebeegzistuoja. Kartu su ja išnyko ir Norvegijos srovė.

atšalimas, doleris, klimatas, Golfo srovė, klimato permainos

Pirmas apie Golfo srovės sustojimą 2010 m. rugpjūčio mėn. pranešė daktaras Zangari, fizikas-teoretikas iš Fraskati (Italija) Instituto. Jis keletą metų bendradarbiauja su mokslininkų stebinčių Meksikos įlanką grupe. Pagal jo žodžius, «...didžiuliai naftos kiekiai pastoviai didindami savo apimtis apima tokias dideles sritis, kad daro rimtą įtaką visos planetos termoreguliacijos sistemai, ardydami šiltų vandens srovių tarp sluoksnių ribas. Meksikos įlankos konvejeris perstojo egzistuoti jau prieš mėnesį, paskutiniai palydovų duomenys aiškiai rodo, kad Šiaurės-Atlanto tėkmės šiuo metu nėra ir Golfo srovė pradeda sklaidytis į dalis 250 km. nuo Šiaurės Karolinos krantų. Situacija, kai šilti vandenys teka per vėsesnius teikia didelį efektą ne tik vandenynui, bet ir viršutiniams atmosferos sluoksniams, iki 7 mylių aukščio. Šio įprasto reiškinio nebuvimas rytinėje Šiaurės Atlanto dalyje suardė normalią atmosferos srautų eigą pereitų metų vasarą. Kaip to rezultatas susidarė iki tol negirdėtai aukštos temperatūros Maskvoje (iki 40оС), sausros ir potvyniai Centrinėje Europoje ir masiški potvyniai Kinijoje, Pakistane ir kitose Azijos šalyse.».

Vidutinė vandens temperatūra Golfstrimo šiaurėje nukrito 10 laipsnių. Juostinis konvejeris suskilo į atskiras dalis ir persojo nešęs prie Europos krantų šiltus vandenis. Daktaras Zangari tvirtina: «Jie užmušė pasaulinio klimato planetoje kardiostimuliatorių». Meksikos įlankoje susidarė vidinių srovių kamštis ir šiltos Golfo srovės siurblys sustojo. Mokslininkas tvirtina, kad problema paaštrės rudenį ir žiemą, kai Golfo srovė išnyks pilnai ir Europoje bei Šiaurės Amerikoje pradės kristi temperatūra.

atšalimas, doleris, klimatas, Golfo srovė, klimato permainos

Pirmieji simptomai jau pasirodė. Vokietijoje du mėnesius paeiliui (2010 m. lapkričio ir gruodžio mėnesių eigoje) laikėsi stabili sniego danga apie 10 cm. storio, ko nėra buvę jau daugelį dešimtmečių. Laikėsi neįprasti toms vietoms šalčiai, naktimis pasiekdavę iki minus -20оС. Didžiausi per paskutinius 100 metų šalčiai užklupo Angliją. Dėl didelių šalčių laikinai buvo uždaryti abu Londono aerouostai. Lediniai žiemos lietūs Maskvoje ir srityje - irgi «linkėjimai nuo Golfstrimo». Ryšium su tuo įdomiai atrodo AB „Gazprom" valdybos pirmininko Aleksejaus Millerio pasisakymai, paskelbti internete 2011 m. gegužės 11 d.: «Dabar gegužė, o „Gazpromo" eksporto apimtys prilygsta žiemos lygmeniui. Paraiška šiai dienai – beveik 500 milijonų kubinių metrų». Milleris prognozavo, kad iki 2011 m. gruodžio, kaina už dujas pasieks 500 dolerių už 1000 kubinių metrų dujų.

Kaip atšalimo ir neišvengiamo produktų deficito pasekmė, kiekvienam žmogui iš „Auksinio milijardo" teks pakloti 3-4 tūkstančiais dolerių daugiau. Tai visumoje 3-4 trilijonai dolerių. Kad pritaikyti infrastruktūrą prireiks dar 15-20 trilijonų, o palaikyti ją gyvybinga žiemą – dar porą trejetą trilijonų „žalių". Bet ne tai baisiausia. Teks kažkur paimti trūkstamą šilumą milijardo žmonių žiemos apšildymui ir išmaitinti šiuos „auksinius". Dabar JAV ir Europa eksportuoja 150 mln. tonų grūdų į metus – teks kažkur užpirkti panašų grūdų kiekį. Štai ir prasidėjo karštligiški slapti pasiruošimai klimato kolapsui.

atšalimas, doleris, klimatas, Golfo srovė, klimato permainos

Tiesa, kuri geriau jau pasirodytų, kaip melas

Suprantama, kad amerikietiškais doleriais, kuriuos JAV FRS visam pasauliui spausdina 24 valandas į parą jau daug metų paeiliui, nepapietausi ir neapkūrensi namo, net jei juos deginti krosnyse. Todėl „spausdintojų" užmaskuotas pasiruošimas artėjančiai Bėdai vyksta pilnu tempu tiesiog mūsų akyse. Neapsieinama ir be „dulkių į akis". Pavyzdžiui, visi tarptautiniai skandalai susiję su rusiškų dujų tiekimu maskuojami kaip energetiniai nesusipratimai tarp Rusijos, Ukrainos ir €vrosojūzo. Išimtinai dėl šitų nesusipratimų atseit ir prasidėjo kelių „alternatyvių" dujotiekių statyba. Į nepašvęstųjų apie reikalo esmę tarpą papuola ne tik paprasti žmonės, bet ir didžioji dalis europietiškų valstybių vadovų. Būtent todėl jie taip aršiai bando kovoti su Rusijos „energetine ekspansija" ir užsiima „kilnių tikslų" pažabojant „agresyvią" Rusiją realizacija. Žmonės «temoje» kalba visiškai kitaip. Vokietijos eks-kancleris Экс-канцлер Gerhardas Schroderis paskelbė, kad iki 2015 m. Europa vartos 200 mlrd. kub. m. dujų daugiau, skaičiuojant į metus. Dabar vartoja 500 mlrd. kubinių metrų dujų į metus. Kodėl gi čia taip? Paaiškinimas vienas: juk labai nesinori sušalti. Todėl, kaip pagal komandą derinami visi planuojami dujotiekiai, įskaitant ir anksčiau paminėtą „Nabukko".Be to, po rekonstrukcijos 40–60 mlrd. kub. m. į metus padidėjo Baltarusijos ir Ukrainos dujotiekio sistema.

Nutylėjimo politika

Golfo srovės, tokios kokia buvo anksčiau, nėra. Оficialūs asmenys ir žiniasklaida bando nutylėti arba nesuvokia šios tikrai baisios naujienos, bet kai kas prasisunkia. Apie 1600 amerikiečių mokslininkų prisipažino, kad jiems arba yra uždrausta savo aktyviojoje leksikoje naudoti terminus „klimato pokyčiai" ir „globalus atšilimas", arba medžiaga prieš publikuojant redaguojama taip, kaip reikia ( www.vesti.ru 2009 m. liepos 28). To pasekmė – apie tikrąją padėtį žino labai mažai žmonių, įskaitant ir daugelio šalių lyderius.

Įdomu tai, kad dujotiekiu „Nabuco“ dujos gali būti tiekiamos tik iš Irano, kuris kategoriškai nenori šito daryti. Todėl prognozė Iranui neguodžianti. Arba iraniečiai sutiks pardavinėti savo dujas ir tada šalį išbrauks iš ,,atstumtųjų“ sąrašo ir pripažins demokratiška kaip paklusnią Saudo Arabiją, arba liks tik laukti dar vienos „spalvotos revoliucijos“, su terorizmo prieskoniu. Niekas dėl to sau nekvaršins proto. Nuolat atakuojamas Iranas tai suvokia ir sparčiai stiprina ryšius su Kinija, bando organizuoti vieningą bloką su Turkija, Sirija ir Azerbaidžanu, o svarbiausia – skuba didinti armijos kovinę parengtį.

Mūšis dėl derliaus

Kaip jau buvo kalbėta, dėl klimato pakitimų, JAV ir Europos žemės ūkyje greitu laiku prasidės problemos. Šalys – grūdų eksportuotojos bus priverstos juos pirkti. Klausimas – kur? Akivaizdu, kad ten, kur šiandien sausra ir dykuma, o rytoj bus žydinčios žemės, gausiai laistomos lietumi. Kur tai yra? Ilgus metus Sudane vyko karas. Vakarų masinės informacijos priemonės pateikdavo jį, kaip krikščioniškos šiaurės karą su musulmonų pietumis. Net nežiūrint į tai, kad visai neseniai šimtus metų krikščionys su musulmonais sugyveno taikiai, o po to staiga «nutarė», kad keliai išsiskiria. Ir pirmyn! O kas yra iš tiesų? Aktyviai veikianti visuose frontuose Kinija paėmė pas Sudaną ilgalaikės nuomos pagrindu keletą milijonų hektarų žemės ūkio paskirties žemių. Ir kada ponai iš JAV FRS supratę, kad JAV greitai nebus ko valgyti puolėsi pirkti žemes Sudane, pasirodė, kad Kinija juos aplenkė. Bet šie vyrukai trauktis neįpratę. Jei labai reikia, tai galima ir tai, kas negalima. Kodėl neorganizavus religinio pilietinio karo? Sudane buvo įvykdytas referendumas, kurio metu buvo nuspręsta apie dviejų Sudanų sukūrimą: krikščioniškojo ir musulmoniško. Visi ankstesni Kinijos susitarimai su ankstesne Sudano vyriausybe iškart tapo juridiškai negaliojantys. Šiandien jau JAV vyriausybė grasina karu Sudano valdžiai už tai, kad ji nenori pripažinti Pietinio Sudano «nepriklausomybės».

Greitai nei iš šio, nei iš to įsiliepsnojo visa Šiaurės Afrika ir Artimieji Rytai : Tunisas, Libija, Egiptas, Sirija, Jemenas, Bachreinas, Marokas… Visi staiga vienu metu nusprendė gyventi naujai – demokratiškai. O kad praregėjusi liaudis nesusigalvotų išsivaikščioti po namus, praktiškai visur atsirado «nežinomi» snaiperiai. Jie šaudo į demonstrantus, parūpindami «televizijos vaizdų» apie režimų žvėriškumus ir kurstydami masių neapykantą. Kas užkūrė Artimuosius Rytus suprantama.

O štai kam? Pragmatikai iš Federalinės Rezervų Sistemos šiaip sau nedaro nieko. Būtent šie regionai artimiausiu metu taps palankaus klimato rajonais, būtent čia prie daug saulės prisidės daug vandens dėl neišvengiamo po Golfo srovės „performatavimo" klimato drėgnėjimo. Žemė Sacharoje taps aukso kainos. Bet užsisėdėję vietiniai vadai nenori pardavinėti savo žemių už supuvusius amerikiečių popierėlius. Todėl vadus reikia keisti naujais, paklusniais – savais. Kol kas ši strategija buksuoja: nepasiduoda Kaddafis, laikosi Jemenas ir Sirija, net Egipte valdžią paėmė ne amerikiečių marionetės, o armija, kuri turi savus interesus, nesutampančius su JAV. Be šito svarbiausio kruopščiai slepiamo tikslo – užgrobti žemes, yra ir kiti. JAV naudinga susilpninti ir įsiūbuoti stiprėjančią Europą, ypač vis labiau besispardančią Vokietiją. Tam į Europą nukreipiamos jų pačių organizuotų bėglių minios. Europa jau pradeda kalbėti apie vidinių sienų uždarymą. Naudinga susilpninti €urą, pratęsiant privataus fanto pavadinto „doleriu" agoniją. Naudinga išbandyti naujas ginklų sistemas užmušinėjant moteris ir vaikus Libijoje. Kur nepažvelgsi – visur gerai!

Pagalba iš Rytų

Kremlius irgi ruošiasi gelbėti būsimus „sušalėlius“. Jau projektuojamos gamyklos, gaminsiančios suskystintas gamtines dujas (SGD) Jamale, 5 mln. tonų galingumo (ekvivalentas – 7,3 mlrd. kub. m gamtinių dujų). Dalis šių dujų bus tiekiama JAV, o dalis – į Europą. Statoma SGD gamykla Murmansko srityje 15 mln. t galingumo. Šios dujos bus tiekiamos į Europą. Atgaivintas sprendimas statyti Baltijsko gamyklą, gaminsiančią SGD Leningrado srityje (3,5 mln. t galingumo). Irgi Europai.

Visi šie dujotiekiai ir gamyklos turi pradėti veikti ne vėliau kaip 2015 metais. Be to, Baltijsko gamykloje Sankt Peterburge pradėta statyti pirmoji pasaulyje 70 MW galingumo Plaukiojanti atominė elektrinė (PATES). Planuojama skubi dar tokių pačių septynių elektrinių statyba. Norėtųsi tikėti, kad jos šildys Murmanską ar Peveką, o ne plauks atiduoti „internacionalinės skolos“ kur nors į Mančesterį ar Marselį.

Europos energija

Europa karštligiškai energetiškai ginkluojasi. Spjovus į „žaliųjų“ priekaištus, pradėta statyti atomines elektrines Suomijoje (naujas blokas AE ,,Loviiza“, galingumas nuo 1 iki 1,8 GW). Planuojama plėtoti branduolinę energetiką Švedijoje, Bulgarijoje, Vokietijoje…

Paspaudė ir į alternatyvios energetikos pusę lyderė Vokietija. Jau dabar atsinaujinančių energijos išteklių dalis Vokietijoje siekia 10%, o 2020 m. bus 20%. Vokietijoje veikia per 17 tūkstančių vėjo generatorių. 2010 m. balandžio 27 d. pradėjo veikti pirmas lengvatinių mokesčių energetinis vėjo parkas ,,Alfa ventus“. Planuojama sukonstruoti dar 25 tokius vėjo parkus: 22 – Šiaurės jūroje, 3 – Baltijos jūroje. Didžioji Britanija planuoja netrukus pastatyti keletą vėjo parkų, kurių bendras galingumas 32 GW (tai 30–40 atominių elektrinių galingumo ekvivalentas). Prancūzija apskritai bando išgauti elektros energiją naudojant oro srautus išilgai autostradų. Jau pradėtas eksperimentas su bandomąja elektrine autostradoje A6, kuri jungia Paryžių ir Lioną. ES planuoja pastatyti Sacharoje stambiausią pasaulyje saulės elektrinių sistemą, kainuosiančią 400 mlrd. eurų – vadinamąjį Saulės miestą.

Maskvos atidavimas

Rusijai Golfo srovės sustojimas palankus. Kodėl? 1995 m. iš 63 mln. ha žemės Rusija išaugino 63,4 mln. t grūdų, t. y. po 10,1 cnt/ha. Ir tai tada, kai Rusijos valdžia sužlugdė chemizaciją, drėkinimą – praktiškai viską, kas buvo pasiekta. Pasėlių plotai grūdinėms kultūroms sumažėjo iki 47 mln. ha. Nepaisant to, Rusija 2008 m. gavo 108,2 mln. t grūdų, o 2009-aisais – 97,1 mlon. t. Derlingumas buvo atitinkamai 23 ir 20,6 cnt/ha.

Suprantama, palikti Rusijos be dėmesio amerikiečiai negalėjo. Ar tik ne dėl to Rusijos valdžia leidžia ,Rusijos Federacijos Vyriausybės 2010 m. spalio 25 d. №1874-р potvarkį ,,sukurti sąlygas pritraukiant investicijas, stimuliuojant fondų rinkos plėtrą, taip pat ekonomikos technologinės plėtros ir modernizavimo“ jame patvirtinamas juridinių asmenų ,sąrašas“ organizuojant Rusijos Federacijos vardu privatizuojamo federalinio turto pardavimą ir (arba) vykdant pardavėjo funkcijas“.

Kompanijų sąrašas įspūdingas:

1. ,,Bank Kredit Sviss (Maskva)“.

2. ,,VTB Kapital“.

3. ,,Deutsche Bank“.

4. Investicinė kompanija Vnešekonombank (VEB Kapital).

5. Komercinis bankas ,,G.P. Morgan Bank“.

6. ,,Merrill Lynch Securitys““.

7. ,,Morgan Stanly Bank“.

8. ,,Renaissance Brocer“.

9. ,,Rosijskij aukcionyj dom“.

10. ,,Goldman Saks „ (Rusija).

Šį sąrašą tik po 5 mėnesių – 2011 kovo 18 d. – publikavo ,,Rosijskaja gazeta“. Rusijos turto pardavėjais „ilgai prašant“ ir „laiduojant“ paskirti 6 Vakarų bankai ir kompanijos, įskaitant nuolatinį JAV FRS narį ir įkūrėją ,,Goldman Saks“. Net ir JAV šis bankas laikomas visų paskutinių šešių krizių kaltininku ir dažnai jam taikomas epitetas ,,banditiškas“.

Ratas užsidarė. Rusijos ministrų kabinetas be triukšmo, tyliai siūlo ponams iš FRS ir CO supirkti Rusijos nuosavybės likučius. 2010 m. gruodžio 20 d. RF vyriausybė, kuri patinka ir D. Medvedevui, pridėjo dar 13 federalinio turto pardavėjų RF vardu. Algoritmas toks pat. Iš 13 pardavėjų – 8 užsienio bankai, įskaitant ,,Barclay Capital“, ,,UBS Bank“ ir pan.

Iš naujausių pranešimų

Italijos gamtos apsaugos organizacija „Legambiente“ paskelbė ataskaitą, kurioje tvirtinama, kad pagrindinė masinės žmonių migracijos priežastis yra klimato pokyčiai. Pagal vyriausiojo JTO komisaro bėglių klausimu prognozes, iki 2050 m. tokių persikėlėlių gali būti 200–250 milijonų. Apie tai rašo Romos laikraštis „La Repubblica“. Kaip tvirtina ataskaitos autoriai, klimato permainų pasekmės tampa vis rimtesnės – įtampa Viduržemio jūros baseine gali paaštrėti. Vos prieš keletą metų pagrindinė masinių persikėlimų priežastis buvo karai, o šiandien jau staigūs klimato pokyčiai. Tyrėjų duomenimis, 2010 m. tokių žmonių jau yra apie 40 milijonų.

Anot žinomo ekologo V. Kallcolajo, „migracija visada buvo žmonių gyvybinės veiklos atsinaujinimo motoras. Bet šiandien klimato pakitimai grasina suteikti šiems procesams pavojingą greitį". Tačiau perskaičius itališkosios organizacijos medžiagą, neapleidžia mintis, kad tyrėjai žino daugiau, negu pasakoja. Neatsitiktinai ataskaitos autoriai kviečia atsižvelgti ir žengti būtinus žingsnius „iškart juridiškai pripažįstant ekologinius bėglius tarptautiniu lygmeniu".

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
29.10.2019 laikas 22:56 Receptai Saldumynų mėgėjams: šokoladinis pyragas su šokolado užpilu (video)
Orkaitę įkaitinkite iki 180 laipsnių. Apvalioje torto kepimo formoje išmaišykite visus birius produktus, supilkite, aliejų, actą, vanilės ekstraktą, karštą vandenį ir mentele maišykite iki vientisos masės. Tešlą dėkite į orkaitę i...

Skaityti daugiau

05.07.2019 laikas 19:24 Receptai Saldžios duonos riekelės su cukrumi ir cinamonu
Gaminame. Saldžios duonos riekelės su cukrumi ir cinamonu. Iškeptas riekeles dedame į lėkštę. Jas galima patiekti su šviežiomis uogomis, bananais, arba apšlakstytas medumi ar tirpintu šokoladu. Labai paprasta ir skanu!...

Skaityti daugiau

10.06.2019 laikas 16:29 Receptai Trapių žagarėlių receptas
Trapių žagarėlių receptas. Pasigaminkime skanius žagarėlius. Labai paprastas, greitai pagaminamų, skanių, trapių žagarėlių receptas.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau