Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Lapkričio » 9

Slenkantys plaukai ir prastas apetitas – ženklas, kad trūksta svarbios medžiagos

Jei prastai miegate, patiriate daug streso, problemų darbe, esate dažnai išvedamas iš kantrybės, o dar ir valgote nevisavertį maistą, imuniteto siena, kuri mus saugo, darosi vis silpnesnė, kol galiausiai visai sugriūva, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Pasak jo, viena iš būtinų geros sveikatos sąlygų – pakankamas mineralų kiekis organizme bei geras tarpusavio balansas. Trūkstant vieno iš jų gera savijauta išgaruoja – susergame.

cinko trūkumas, cinkas, sveikata, plaukai

Itin svarbi ir bet būtina geros imuninės sistemos sąlygų, pasak A. Unikausko – cinkas, kuris organizme naudojamas baltųjų kraujo kūnelių gamybai, trukdo organizme daugintis virusams.

„Cinkas saugo nuo DNR pažeidimo. DNR yra kiekvienoje ląstelėje ir naudojamas kopijuojant genetinę informaciją. Mūsų kūno sugebėjimas regeneruoti DNR su amžiumi silpsta. Cinkas tai sulėtina. Cinkas taip pat saugo mūsų jutimus: regėjimą, uoslę, skonį“, – sako profesorius.

Uoslė ir skonis labai svarbu sergantiesiems vėžiu, priduria jis, ypač po chemoterapijos. Trūkstant cinko, suaktyvėja apoptozė ir skonio bei kvapo organų ląstelės miršta per greitai.

Cinkas itin svarbus imuninei sistemai, sako A. Unikauskas: „Jei prastai miegate, patiriate daug streso, problemų darbe, galbūt jūsų vyras ar žmona jus veda iš kantrybės, o dar ir valgote nevisavertį maistą, imuniteto siena, kuri mus saugo, darosi vis silpnesnė, kol galiausiai visai sugriūva.“

Sergantiems cukriniu diabetu cinkas sumažina širdies ligų komplikacijų riziką, o cinko sąveika su vitaminu A gerina nervinių impulsų perdavimą į smegenis. Tačiau, teigia ekspertai, pasaulyje gyvena 2 milijardai žmonių, kurių organizmuose per mažai cinko.

Cinko trūkumo požymiai:

– apetito stoka;

– plaukų slinkimas;

– skonio ar uoslės sutrikimas;

– prastas regėjimas tamsoje;

– be priežasties bloga nuotaika;

– blogas žaizdų gijimas;

– drebulys.

A.Unikauskas pataria namuose atlikti vos 10 sekundžių užtruksiantį testą, kuris padės nustatyti, ar jūsų organizme pakanka cinko. Testas tiksliausius rezultatus atskleis tuomet, jei valandą iki jį atliekant būsite nevalgę ir negėrę nieko, išskyrus vandenį.

Jums reikės: cinko sulfato ir vandens.

Eiga: Sumaišykite 1 g cinko sulfato 1 litre vandens. Paimkite į burną 1–2 a. š. tirpalo ir laikykite 10 sekundžių. Išspjaukite.

„Skonis, kurį jautėte, padės susiorientuoti ar netrūksta cinko“, – sako A. Unikauskas.

Rezultatai:

– didelis cinko trūkumas: jei nepajutote jokio skonio, tirpalas jums tarsi vanduo.

– vidutinis cinko trūkumas: skonis pajuntamas ne iš karto. Po dešimties sekundžių atsiranda metalo skonis.

– nedidelis cinko trūkumas: skonis pajuntamas iš karto ir stiprėja per 10 sekundžių.

– cinko pakanka: stiprus, nemalonus skonis pajuntamas iš karto.

Tiesa, per didelis cinko kiekis organizme tai pat turi pasekmes, sako A. Unikauskas. Pasak jo, cinko perteklius organizme paprastai yra besaikio cinko papildų gėrimo rezultatas.

Cinko pertekliaus požymiai:

– pykinimas, vėmimas;

– skrandžio spazminiai skausmai;

– galvos skausmai;

– apetito stoka;

– vario trūkumas.

Cinko natūraliai galime gauti su maistu. Jo gausu jautienoje, kiaulienoje, pupelėse, vištienoje, anakardžiuose, migdoluose, avinžirniuose, moliūgų sėklose, avižose, fermentuotame sūryje, čederio sūryje, krabuose, austrėse.

„Vegetarams cinko trūkumo tikimybė didesnė. Problema ta, kad daugelis vegetarų valgo daug grūdų. Grūduose yra didelis kiekis fitino rūgšties. Fitinas organizmui trukdo pasisavinti ne tik cinką, bet ir kitus gyvybiškai svarbius mineralus. Gyvūninės kilmės produktuose ir patiekaluose nėra fitino rūgšties“, – sako gydytojas.

Jis pataria pamirkyti pupeles, grūdus ar sėklas vandenyje. Idealiausia vandens temperatūra mirkymui – 60 laipsnių. Mirkyti reikėtų apie 3 valandas. Tokiu būdu sumažinama maždaug pusė visos fitino rūgšties.

Plačiau – laidos įraše. Parengė Gertrūda Stripeikytė. Šaltinis lrt.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
15.09.2018 laikas 07:08 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo kirminų
Kirminai liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo kirminų, kirminai, kirminų gydymas, receptai kirminams, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, ...

Skaityti daugiau

01.08.2019 laikas 08:07 Receptai Mielinės tešlos receptas keptiems pyragėliams
Jei jūs seniai susiruošėte pagaminti pyragėlius – šis straipsnis specialiai tau! Pyragėliai pagal šį receptą pavyksta visada ir visiems! Net jei jūs tik vakar pradėjote gaminti!

Skaityti daugiau

29.06.2019 laikas 14:24 Receptai Orkaitėje kepti avienos šonkauliukai
Gaminame. Avienos šonkauliukai. Skardą išklojame folija, dedame šonkauliukus ir kepame apie 20-30 minučių iki 220 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Skanumėlis... Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 20:36 Turite problemų su regėjimu? Pamilkite žalius burokėlius!
Burokėliai, šiandien vis labiau populiarėjanti daržovė, turi gilias šaknis Viduržemio jūros regione, kur jie auginami jau daugiau nei keturis tūkstančius metų. Šiame straipsnyje panagrinėsime ne tik burokėlių istoriją ir kulinarines savybes, bet ir j...

Skaityti daugiau

22.01.2025 laikas 20:10 Ar Žemė kada nors pateks į juodąją skylę?
Kosmosas, pilnas paslapčių ir neatrastų reiškinių, kelia daug klausimų apie mūsų planetos ateitį. Vienas iš įdomiausių ir nerimą keliančių klausimų yra tai, ar Žemę kada nors galėtų praryti juodoji skylė. Šiame straipsnyje aptarsime, kokia tikimybė, ...

Skaityti daugiau

22.01.2025 laikas 19:43 Mokslininkai nustatė, kad smegenys veikia ir po mirties
Moksliniai tyrimai apie smegenų veiklą kritinėse situacijose visada kelia didelį susidomėjimą. Neseni Tartu universiteto mokslininkų atlikti tyrimai atskleidė intriguojančią tiesą: smegenys gali toliau veikti net ir po širdies sustojimo. Šiame straip...

Skaityti daugiau

22.01.2025 laikas 18:53 Nelengvi santykiai su mama: kaip apsaugoti šeimą?
Šeimos santykiai gali būti tiek džiaugsmo, tiek iššūkių šaltinis. Aš susidūriau su rimta problema, kai mano mama nepriėmė mano naujo vyro ir jo dukters. Šiame straipsnyje dalinuosi savo patirtimi ir pasakoju, kaip stengiuosi išlaikyti harmoniją savo ...

Skaityti daugiau

22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau