- 22.06.2020
- 3.7 Reitingas
- 1029 Peržiūros
- Komentarai
Sultys ir nektaras su minkštimu - labai svarbus sveikos mitybos komponentas. Dauguma žmonių šaldytuve visada turi butelį sulčių. Tačiau sultys iš parduotuvės negali duoti tokio gero efekto, kaip paruoštos namuose iš šviežių vaisių ir daržovių.
Apie sulčių naudą galima kalbėti be galo ilgai. Bet reikia nepamiršti, kad sultys sultims nelygu... ir pagal skonį, ir pagal gydomąsias savybes.
Kiekvienu atskiru atveju tinka tam tikros sultys. Pavyzdžiui, jei padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas, negalima vartoti rūgščių sulčių: apelsinų, granatų, obuolių.
Tokiais atvejais išvis rekomenduojama visas sultis skiesti pusiau su vandeniu.
Greipfrutų sultys yra nebloga priemonė nuo nemigos, hipertonijos, aterosklerozės, pervargimo.
Vynuogių sultys naudingos nuo nervų sistemos išsekimo ir jėgų praradimo. Turi šlapimo ir prakaito išsiskyrimą skatinančių savybių. Mažina cholesterolio kiekį kraujyje.
Vyšnių sultys naikina dizenterijos infekcijas ir pūlingas infekcijas: stafilokokus ir streptokokus.
Obuolių sultys stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, naudingos dirbantiems protinį darbą, padeda šalinti iš organizmo šlapimo rūgšties druskas. Šviežiai spaustose sultyse yra daug pektinų, kurie žarnyne sukuria į želę panašią masę, sugeriančią įvairius nuodus, taip pat suaktyvina žarnyno veiklą. Šviežiai spaustos obuolių sultys - puiki ŪRS profilaktikos priemonė. Rūgščių obuolių sultys, skiestos pusiau su vandeniu, yra švelni, bet efektyvi laisvinamoji priemonė.
Persikų sultys naudingos, sergant širdies ritmo sutrikimu, mažakraujyste, skrandžio susirgimais su sumažėjusiu rūgštingumu, polinkiu į vidurių užkietėjimą.
Arbūzų sultys - nepakeičiama šlapimo išsiskyrimą skatinanti priemonė, kai yra pabrinkimų, susijusių su inkstų ir širdies bei kraujagyslių sistemos ligomis.
Melionų sultys valo skrandžio ir žarnyno traktą, normalizuoja inkstų ir šlapimo pūslės veiklą, padeda įveikti vidurių užkietėjimą, odos problemas.
Granatų sultys gerai bendrai stiprina organizmą po ligos, operacijos, sergant mažakraujyste.
Kriaušių sultys pasižymi šlapimo išsiskyrimą skatinančiu ir mikrobus naikinančiu poveikiu, naudingos, kai vargina akmenys inkstuose.
Šermukšnių sultys naudingos, sergant hemorojumi, gastritu su sumažėjusiu rūgštingumu, naikina auksinį stafilokoką.
Juodavaisių aronijų sultys mažina kraujospūdį, naudingos sergant ateroskleroze. Labai naudingos nuo nėščiųjų toksikozės.
Juodųjų serbentų sultys naikina A2 ir B grupių virusus, didina imunitetą, yra puiki polivitamininė ir bendrai organizmą stiprinanti priemonė.
Šviežių petražolių sultys naudingos, sergant šlapimo ir lytinės sferos trakto ligomis. Sumaišius jas su morkų sultimis santykiu 1:3, naudingos pavargusioms akims. Vienu kartu galima išgerti vos vieną valgomąjį šaukštą tokių sulčių.
Salierų sultys naudingos inkstams, tinka vartoti, sergant cukriniu diabetu, osteoporoze.
Šviežių morkų sultys gerina apetitą, virškinimą ir dantų struktūrą. Didina atsparumą infekcijoms, ramina nervų sistemą, saugo nuo dermatito. Šios sultys labai naudingos pavargusioms akims.
Šviežių kopūstų sultys rekomenduojamos, sergant lėtiniu gastritu su sumažėjusiu rūgštingumu, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, kepenų ir blužnies ligomis.
Burokėlių sultys padeda gaminti raudonuosius kraujo kūnelius ir gerina kraują. Tačiau burokėlių sultys yra labai stipri priemonė. Išgėrus neskiestų šių sulčių, gali svaigti galva. Taip pat jos veikia gerklas, todėl burokėlių sultys paprastai vartojamos su morkų sultimis, palaipsniui didinant kiekį mišinyje. Prieš vartojimą burokėlių sultys turi kelias valandas pastovėti šaldytuve.
Sulčių dieta: už ir prieš
Galima laikas nuo laiko gerti šviežias sultis, galima laikytis ir sulčių dietos, t.y. pakeisti savo įprastą racioną - iš dalies arba visiškai - šviežių vaisių ir daržovių sulčių kombinacija. Šios dietos šalininkai tvirtina, kad ji gali išvalyti organizmą, gerinti veido spalvą, padėti atsikratyti antsvorio, suteikti organizmui energijos, įveikti vidurių užkietėjimą ir net padėti įveikti pagirias. Bet jie visada nutyli, kad sulčių dieta gali sukelti laikiną vangumą ir mieguistumą, nemalonu burnos kvapą, kuris liudija, kad iš jūsų organizmo šalinami toksinai. Galbūt tai atrodo nelabai patraukliai, bet toks «pasninkas» tikrai duoda teigiamą efektą. Sekmadienio vakaro pabaigoje bet koks galvos svaigimas turi praeiti, pajusite jėgų antplūdį ir pasiruošimą žvaliai sutikti kitą savaitę.
Norint paruošti sulčių tokiai dietai, nebūtina turėti sulčiaspaudę. Jei turite plaktuvą, sudėkite gabalėliais supjaustytus vaisius ir daržoves ir įjunkite prietaisą. Sultys bus tirštesnės, šiek tiek panašios į maistą.
Bet prieš pradėdami sulčių dietą, sąžiningai atsakykite sau į klausimą, ar jūsų organizmas atlaikys tokią kietą dietą? Gal turite kokių nors lėtinių ligų, ir tiesiog negalima daryti tokios šoko terapijos organizmui. Be to, geriau vis dėlto nevartoti visas dienas vien sulčių, nes skrandžio ir virškinimo traktui tiesiog būtinas kietas maistas. Todėl reikėtų į racioną įtraukti ląstelienos, kad būtų stimuliuojamos valomosios organizmo funkcijos, taip pat rekomenduojama valgyti maltų grūdų ir sėlenų košes.
Ir dar: kadangi vaisių sultys greitai didina cukraus kiekį kraujyje, cukriniu diabetu sergantys žmonės pirmiausia turėtų pasitarti su gydytoju.
Sveikatos kokteiliai Vitaminų kokteilis
1/4 kopūsto gūžės, 2 obuoliai, saliero šakelė. Šios žalios sultys yra pikantiško skonio, puikus vitaminų šaltinis. Ingredientus nuplaukite, supjaustykite obuolius ir salierus, išspauskite sultis.
Imbierinis žvalumas
2 obuoliai, 2 apelsinai, kubelis (2x2 cm) šviežio imbiero. Gėrimas yra aštraus skonio, paruošiamas greitai ir lengvai. Obuolius nuplaukite, supjaustykite skiltelėmis, nulupkite imbiero ir apelsinų žievelę, minkštimą palikite, paskui išspauskite sultis.
Atjauninantis kokteilis
1/4 raudonosios saldžiosios paprikos, tiek pat žaliosios paprikos, 1/3 didelio agurko. Išspauskite kiekvieno ingrediento sultis, paskui sumaišykite ir išmaišykite. Kad oda būtų švari, gaivi ir sveika, reikia vartoti būtent tokias sultis, turtingas vitaminų C ir E, beta karoteno, cinko, kalio, kurie stimuliuoja virškinimo sistemą ir gerina inkstų veiklą.
Energinis kokteilis
1 mangas, pusė vidutinio ananaso, 1 sutrintas bananas, 150 ml pieno arba 1 nedidelė stiklinė natūralaus jogurto, 1 arbatinis šaukštelis smulkinto kokoso riešuto, 1 arbatinis šaukštelis medaus. Išspauskite vaisių sultis, sudėkite kitus ingredientus, gerai išmaišykite. Šis kokteilis akimirksniu atkurs jėgas.
Ramybės kokteilis
1 didelis žalias obuolys, 2 saliero šakelės, 8-10 salotų lapelių. Išspauskite sultis, išgerkite prieš miegą arba tada, kai būnate ypač įsitempę ar susijaudinę.
Valomasis kokteilis
3 obuoliai, sauja špinatų. Paruoškite sultis ir gerkite 2 kartus per dieną. Šios sultys labai tinka prieš miegą. Obuolių ir špinato derinys labai padeda išvalyti virškinimo traktą.
Kai paruošite sultis, iškart jas išgerkite, nes šviežios sultys greitai netenka vitaminų ir mineralinių medžiagų.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau