Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Vasario » 18

Surastas „Bermudų trikampyje“ pradingęs laivas „SS Cotopaxi“

Identifikavus beveik prieš šimtmetį pradingusio laivo nuolaužas buvo paneigta viena iš populiarių sąmokslo teorijų, kad 1925 m. pradingęs laivas „SS Cotopaxi“ yra kažkaip susijęs su sunkiai paaiškinamais įvykiais Bermudų trikampyje. Sausuosius krovinius gabenęs garlaivis turėjo plaukti į Havaną, tačiau jos niekada taip ir nepasiekė, rašo „Live Science“.

Maža to, laivo nuolaužos surastos netgi ne pačiame Bermudų trikampyje, kuris oficialiai apibrėžiamas kaip plotas tarp Bermudų salyno, Floridos pusiasalio ir Puerto Riko.

„Su Bermudų trikampiu dažnai taip nutinka – jei pažiūrėtumėte į žemėlapį, tai dauguma su šiuo regionu siejamų istorijų nutiko netgi ne to trikampio plote. Tai yra visiškos nesąmonės“, – sakė laivo nuolaužas suradęs naras, jūrų biologas Michaelas Barnette'as.

Juolab kad „SS Cotopaxi“ dingimo metu mitas apie Bermudų trikampio pavojingumą dar net nebuvo sukurtas – pats Bermudų trikampio terminas gimė septintame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, po to, kai buvo publikuotas straipsnis žurnale, o 1974 metais pasiremiant šiuo straipsniu buvo išleista bestseleriu tapusi knyga „The Bermuda Triangle“. Šioje knygoje, be visų kitų pramanų, buvo iškelta idėja, kad trikampis susikūrė tada, kai buvo sunaikintas „dingęs“ Atlantidos miestas.

SS Cotopaxi, Bermudų trikampis, Anomalios zonos, Laivai, laivų katastr

Po šios knygos išleidimo Bermudų trikampis tapo visiems žinomu mitu – panašiai, kaip Sniego žmogus ar Lochneso pabaisa. 1977 metais režisierius Stevenas Spielbergas sukūrė filmą „Close Encounters of a Third Kind“, kuris „SS Cotopaxi“ dingimą susiejo su Bermudų trikampio keistenybėmis ir nežemiškos gyvybės formų įtaka.

M.Barnette'o detektyvinis darbas tą idėją sudorojo į skutus. Maždaug prieš 20 metų į Floridos valstiją persikėlęs naras jau ilgą laiką nardydamas ieškojo įvairių paskendusių laivų liekanų. Labiausiai jo dėmesį patraukė vienas objektas – vietos gyventojų „lokio nuolaužomis“ vadinamas paskendęs laivas, buvęs už 65 kilometrų į rytus nuo Šv. Augustino miestelio Floridos šiaurinėje dalyje.

Skirtingai nei dauguma kitų toje vietovėje nuskendusių laivų liekanų, „lokio nuolaužos“ buvo didelės. Jomis susidomėjęs M.Barnette'as išmatavo nuskendusio laivo ilgį, peržiūrėjo istorinius straipsnius senuose laikraščiuose, draudimo bendrovių įrašus, o surinktą informaciją lygino su prie laivo aptiktais radiniais.

Po šio tyrimo atmesti visi variantai, išskyrus „SS Cotopaxi“. „Tai buvo vienintelis variantas, kuris tiesiog rėkte rėkė“, – sakė jis.

2015 metais pradėjo sklisti gandai, kad Kubos pasienio apsaugos tarnyba aptiko laivą-vaiduoklį, kuris iš tiesų buvo „SS Cotopaxi“. M.Barnette'as nusprendė paviešinti informaciją, jog tai yra netiesa, todėl internetu išplatino vaizdo įrašą, kuriame paaiškino, jog tikrosios „SS Cotopaxi“ liekanos yra Atlanto vandenyno dugne. Netrukus po vaizdo įrašo pasirodymo su juo susisiekė „Science Channel“ ir pasiūlė sukurti filmą apie jo radinį.

Tas filmas – pirmoji „Discovery“ kanale rodomo serialo, pavadinto „Shipwreck Secrets“ dalis – buvo išleista vasario 9 dieną.

Narams apie „lokio nuolaužas“ buvo žinoma jau daugelį metų, bet būtent M.Barnette'as pradėjo aiškintis ir nustatė, jog būtent tai yra „SS Cotopaxi“ paskutinio poilsio vieta, o šis laivas dažnai siejamas su Bermudų trikampio paslaptimis.

Pagalbos šaukinys

„SS Cotopaxi“ iš Čarlstono uosto Pietų Karolinos valstijoje su anglių kroviniu išplaukė 1925 metų vasario 29 dieną. Tačiau toli nenuplaukė: laivas pateko į audrą. 32 laivo įgulos narių daugiau niekas nematė.

M.Barnette'o ir britų istoriko Guy'aus Walterso tyrimas parodė, kodėl. Po to, kai „SS Cotopaxi“ dingo, įgulos narių šeimos laivo savininkus padavė į teismą. Giminaičiai surado laivo stalių, kuris paliudijo, kad triumo, kur buvo sukrauta anglis, dangčiai nebuvo sandarūs. Jeigu vanduo galėjo teliūškuoti ant denio, jis galėjo užpilti ir krovinių skyrių, o apsunkęs laivas galėjo paskęsti.

SS Cotopaxi, Bermudų trikampis, Anomalios zonos, Laivai, laivų katastr

„Pagal liudijimus žinome, kad triumo dangčiai buvo labai prastos būklės. Vyko dangčių taisymo darbai, tačiau buvo gautas nurodymas plaukti į Kubą tų darbų dar nepabaigus“, – sakė M.Barnette'as.

Taip pat pavyko išsiaiškinti, kad „SS Cotopaxi“ radijo ryšiu 1925 m. gruodžio 1 dieną pasiuntė nelaimės signalą. Signalas buvo priimtas Džeksonvilio miestelyje Floridoje, kuris yra nelabai toli nuo laivo paskendimo vietos.

Be to, kitas naras „lokio nuolaužose“ aptiko žalvario sklendes, ant kurių matėsi raidės SV – M.Barnette'as padarė išvadą, jog tikriausiai tai buvo įmonės „Scott Valve Manufacturing Co.“ inicialai. Jos pagrindinė būstinė Mičigano valstijoje yra nelabai toli nuo „SS Cotopaxi“ pastatymo vietos.

„Atrodė logiška, kad vietinis laivų statytojas turėjo naudotis vietinio detalių tiekėjo paslaugomis ir panašiai. Tai yra dar vienas įrodymas, patvirtinantis, jog „lokio nuolaužos“ iš tiesų yra „SS Cotopaxi“, – sakė naras ir jūrų biologas.

Publikuoja 15min.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.03.2020 laikas 18:06 Pas Didžiosios Britanijos Karaliene Aptiktas COVID-19

Karalienė Elžbieta II gavo teigiamą rezultatą COVID-19. Šią šokiruojančią naujieną Bekingemo rūmai patvirtino praėjus kelioms minutėms po to, kai ministras pirmininkas Borisas Džonsonas (Boris Johnson) paskelbė turįs teigiamą koronaviruso rezultatą

...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 14:44 Seksas Ir Koronavirusas: Ar Tai Nepavojinga?
Daugybėje šalių įvestas karantinas, milijonai žmonių yra priversti užsidaryti namie, todėl nenuostabu, kad tiek poros, tiek vieniši žmonės svarsto, ką koronavirusas reiškia jų lytiniam gyvenimui, rašoma theguardian.com. Turėdami tai omenyje, trijų skirtingų ekspertų paklausėme penkių pačių aktualiau...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 11:59 Panašu, Kad Naujoji Pasaulio Tvarka Prasideda

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Gordonas Braunas (Gordon Brown) paragino pasaulio lyderius sukurti laikiną globalios vyriausybės formą, kad būtų įveikta dviguba medicininė ir ekonominė krizė, kurią sukėlė COVID-19 pandemija.

...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 07:06 Kovoti Su Virusais Padės Česnakas
Lietuvoje ir kitose valstybėse dėl koronaviruso paskelbta nepaprastoji padėtis. Kad neužsikrėstų ar neužkrėstų kitų, žmonėms gali tekti ištisas savaites praleisti namuose. Todėl reikia apsirūpinti ne tik kruopomis, kitais ilgo galiojimo maisto produktais, bet ir vienu galingiausių prieskonių, saugan...

Skaityti daugiau

27.03.2020 laikas 23:29 Unikalus Jaunystės Receptas: Visiškas Organizmo Atnaujinimas
Tikriausiai visi girdėjote apie daigintus kviečius. Dygimo dieną vandenyje kviečių gyvybingumas padidėja 100 kartų. Tačiau tik keli žmonės žino apie unikalų sudygusių graikinių riešutų receptą, kurio gyvybingumas per 2 savaites, sudygstant vandenyje, padidėja 1000 kartų!...

Skaityti daugiau

27.03.2020 laikas 22:09 Ar 5G tinklas veikia, kaip ligų greitintuvas?
Yra susirūpinimas, kad UK gali stipriai nukentėti nuo koronaviruso dėl 5G tinklo dislokavimo, teigia sąmokslo teoretikai. Šiuo metu visoje Britanijoje ir šiaurės Airijoje užregistruoti 3983 patvirtinti COVID-19 atvejai. Liga greitai išplito nuo tada, kai ji pirmą kartą buvo aptikta 2020 m. sausio 31...

Skaityti daugiau