Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, IT » 2018 » Spalio » 17

Sumanyta blokuoti Saulės šviesą siekiant atvėsinti Žemę: ar tai išgelbės žmoniją?

Mokslininkai manė, kad atmosferos šydas, saugantis nuo Saulės spindulių, bent kiek padės sumažinti kylančią planetos temperatūrą.

Tačiau naujausio tyrimo metu išsiaiškinta, kad toks Saulės šviesos blokavimas, siekiant atvėsinti Žemę, neišgelbės žmonijos žemės ūkio nuo klimato kaitos.

Išanalizavę įvykusių, Žemę vėsinusių ugnikalnių išsiveržimų poveikį, mokslininkai nustatė, kad atmosferą uždengęs šydas pažeidžia augmeniją kur kas labiau nei padeda jai.

atmosfera, augalai, geoinžinerija, globalus atšilimas, klimatas

© Stephen McNally and Hulda Nelson, Uc Berkeley

Savo išvadose tyrėjai skelbia, kad bet kokie patobulinimai, siekiant pažeminti planetos temperatūrą, netektų savo prasmės dėl mažesnio augalų produktyvumo, kurį lemtų sumažėjęs saulės šviesos kiekis, kuris galiausiai taptų neefektyviu globalaus šiltėjimo stabdymo būdu, rašo dailaymail.co.uk. 

Kai kurie ankstyvesni globalinio vėsimo epizodai buvo sukelti dujų, kurios į aplinką buvo išmestos didžiulių vulkaninių išsiveržimų metu.

Anot kai kurių ekspertų, žmonės tokiu pačiu būdu galėtų į aukštutinę atmosferą išskirti sulfato aerozolius.

Tai galėtų dirbtiniu būdu atvėsinti Žemę bei sumažintų šiltnamio efekto procesus, kuriuos sukelia išaugęs anglies dioksido lygis.

Tokia technologija, gyg skėčio naudojimas siekiant pasislėpti nuo Saulės, ekspertų manymu, galėtų padėti sukurti globalų saulės šešėlį, teoriškai mąstant, sulėtinantį šiltėjimo procesus.

Pavyzdžiui, Pinatubo ugnikalnio išsiveržimo metu į atmosferą buvo išskirta maždaug 20 milijonų tonų sieros dioksido. Tai saulės šviesos kiekį sumažino maždaug 2,5 procento ir sumažino vidutinę globalią temperatūrą maždaug puse laipsnio.

atmosfera, augalai, geoinžinerija, globalus atšilimas, klimatas

© Pixabay 

Tokio tipo saulės geoinžinerija yra vienas iš pasiūlytų metodų, galinčių padėti žmonijai suvaldyti globalinio šiltėjimo poveikį.

Visgi, atradimai, kuriuos atliko tyrėjai iš Kalifornijos universiteto, Berkeley, rodo, kad šios technologijos gali būti ne tokios jau efektyvios, kaip buvo tikėtasi.

„Šešėlio ant planetos sukūrimas išlaikytų aplinką vėsesne, kas leistų pasėliams geriau augti,“ – sakė vadovaujantysis autorius Jonathan Proctor, Kalifornijos universiteto, Berkeley.

Visgi, kad augtų augalams taip pat reikia ir saulės šviesos, taigi saulės šviesos blokavimas gali paveikti jų augimą.

Mokslininkai teigia, kad problema siekiant išsiaiškinti saulės geoinžinerijos pasekmes, yra ta, kad mes negalime atlikti planetinio masto eksperimentų be faktinio technologijų vystymo.

Visgi, atlikti šviesos sklaidymo nauda atrodo esanti mažesnė nei manyta anksčiau, tai sumažina derlių.

Tyrimo metu nebuvo analizuoti kiti geoinžinerijos tipai, tokie kaip anglies dioksido surinkimas bei kaupimas, nei problemos supančios geoinžineriją, pavyzdžiui, jos poveikis Žemės apsauginiam ozono sluoksniui.

Gismeteo.lt 

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
23.01.2022 laikas 19:29 Paslaptingi statiniai: Unikali kolona Indijoje

Qutub Minar – tai ne tik aukščiausias akmens bokštas Indijoje, bet ir visas architektūrinis kompleksas, kurio papėdėje yra senovės šventyklų ir kapų liekanos, o tarp jų, ant akmeninės platformos stovi gerai išsilaikiusi septynių metrų aukščio geležinė kolona.

...

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 18:33 Švytintys objektai virš Ričlando, Oregono valstijos, Google žemėlapis!

Kaip tik šiandien apie tai pranešė Ričlande gyvenanti moteris. Ji "Google Earth" žemėlapyje aptiko tris švytinčius objektus, judančius virš kalnų vietovės. Taigi turėjau tai nufilmuoti.

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 16:59 Patarimai ką vartoti vėlyvą pavasarį (video)

Šį kartą svečiuojamės pas Neringą sodyboje, kurioje ji su savo mažaisiais pagalbininkais mus supažindins su gamtoje augančiais augalais, kuriuos galima vartoti ir kaip maistą ir kaip vaistą.

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 14:01 Konspirologiškai: Apie NSO Mėnulyje

Mėnulis – artimiausias Žemei kosminis kūnas. Ir nors jis tėra nutolęs nuo mūsų vidutiniškai tik 384 400 km, apie jį žinome gana nedaug. Mėnulyje apsilankė „Apollo“ erdvėlaiviai, viso jame buvo nusileidę 12 astronautų.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 20:33 Atskleista tamsioji metaverslo pusė: Kodėl jūsų vaikams reikia laikytis atokiau nuo VRChat

Tėvai, Kalėdoms nupirkę savo vaikams "Oculus Quest 2", gali būti nustebinti, nes vienoje populiariausių virtualios realybės ausinių pokalbių svetainių "VRChat" buvo užfiksuoti keli vaikų viliojimo atvejai.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 09:55 Receptai | Patiekalai Kepti ryžiai su daržovėmis ir lašiša

Tokie azijietišti kepti ryžiai su daržovėmis yra puikus pasirinkimas, kai norisi panaudoti užsilikusius maisto likučius. Man asmeniškai šis patiekalas yra kažkiek ir komfortiškas. Toks tikrai paprastas ir jaukus naminis maistas su daugybe ryžių bei daržovių.

...

Skaityti daugiau

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau