- 17.10.2018
- 0.0 Reitingas
- 1603 Peržiūrų
- Komentarai
Mokslininkai manė, kad atmosferos šydas, saugantis nuo Saulės spindulių, bent kiek padės sumažinti kylančią planetos temperatūrą.
Tačiau naujausio tyrimo metu išsiaiškinta, kad toks Saulės šviesos blokavimas, siekiant atvėsinti Žemę, neišgelbės žmonijos žemės ūkio nuo klimato kaitos.
Išanalizavę įvykusių, Žemę vėsinusių ugnikalnių išsiveržimų poveikį, mokslininkai nustatė, kad atmosferą uždengęs šydas pažeidžia augmeniją kur kas labiau nei padeda jai.
© Stephen McNally and Hulda Nelson, Uc Berkeley
Savo išvadose tyrėjai skelbia, kad bet kokie patobulinimai, siekiant pažeminti planetos temperatūrą, netektų savo prasmės dėl mažesnio augalų produktyvumo, kurį lemtų sumažėjęs saulės šviesos kiekis, kuris galiausiai taptų neefektyviu globalaus šiltėjimo stabdymo būdu, rašo dailaymail.co.uk.
Kai kurie ankstyvesni globalinio vėsimo epizodai buvo sukelti dujų, kurios į aplinką buvo išmestos didžiulių vulkaninių išsiveržimų metu.
Anot kai kurių ekspertų, žmonės tokiu pačiu būdu galėtų į aukštutinę atmosferą išskirti sulfato aerozolius.
Tai galėtų dirbtiniu būdu atvėsinti Žemę bei sumažintų šiltnamio efekto procesus, kuriuos sukelia išaugęs anglies dioksido lygis.
Tokia technologija, gyg skėčio naudojimas siekiant pasislėpti nuo Saulės, ekspertų manymu, galėtų padėti sukurti globalų saulės šešėlį, teoriškai mąstant, sulėtinantį šiltėjimo procesus.
Pavyzdžiui, Pinatubo ugnikalnio išsiveržimo metu į atmosferą buvo išskirta maždaug 20 milijonų tonų sieros dioksido. Tai saulės šviesos kiekį sumažino maždaug 2,5 procento ir sumažino vidutinę globalią temperatūrą maždaug puse laipsnio.
© Pixabay
Tokio tipo saulės geoinžinerija yra vienas iš pasiūlytų metodų, galinčių padėti žmonijai suvaldyti globalinio šiltėjimo poveikį.
Visgi, atradimai, kuriuos atliko tyrėjai iš Kalifornijos universiteto, Berkeley, rodo, kad šios technologijos gali būti ne tokios jau efektyvios, kaip buvo tikėtasi.
„Šešėlio ant planetos sukūrimas išlaikytų aplinką vėsesne, kas leistų pasėliams geriau augti,“ – sakė vadovaujantysis autorius Jonathan Proctor, Kalifornijos universiteto, Berkeley.
Visgi, kad augtų augalams taip pat reikia ir saulės šviesos, taigi saulės šviesos blokavimas gali paveikti jų augimą.
Mokslininkai teigia, kad problema siekiant išsiaiškinti saulės geoinžinerijos pasekmes, yra ta, kad mes negalime atlikti planetinio masto eksperimentų be faktinio technologijų vystymo.
Visgi, atlikti šviesos sklaidymo nauda atrodo esanti mažesnė nei manyta anksčiau, tai sumažina derlių.
Tyrimo metu nebuvo analizuoti kiti geoinžinerijos tipai, tokie kaip anglies dioksido surinkimas bei kaupimas, nei problemos supančios geoinžineriją, pavyzdžiui, jos poveikis Žemės apsauginiam ozono sluoksniui.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau