Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Spalio » 17

Sumanyta blokuoti Saulės šviesą siekiant atvėsinti Žemę: ar tai išgelbės žmoniją?

Mokslininkai manė, kad atmosferos šydas, saugantis nuo Saulės spindulių, bent kiek padės sumažinti kylančią planetos temperatūrą.

Tačiau naujausio tyrimo metu išsiaiškinta, kad toks Saulės šviesos blokavimas, siekiant atvėsinti Žemę, neišgelbės žmonijos žemės ūkio nuo klimato kaitos.

Išanalizavę įvykusių, Žemę vėsinusių ugnikalnių išsiveržimų poveikį, mokslininkai nustatė, kad atmosferą uždengęs šydas pažeidžia augmeniją kur kas labiau nei padeda jai.

atmosfera, augalai, geoinžinerija, globalus atšilimas, klimatas

© Stephen McNally and Hulda Nelson, Uc Berkeley

Savo išvadose tyrėjai skelbia, kad bet kokie patobulinimai, siekiant pažeminti planetos temperatūrą, netektų savo prasmės dėl mažesnio augalų produktyvumo, kurį lemtų sumažėjęs saulės šviesos kiekis, kuris galiausiai taptų neefektyviu globalaus šiltėjimo stabdymo būdu, rašo dailaymail.co.uk. 

Kai kurie ankstyvesni globalinio vėsimo epizodai buvo sukelti dujų, kurios į aplinką buvo išmestos didžiulių vulkaninių išsiveržimų metu.

Anot kai kurių ekspertų, žmonės tokiu pačiu būdu galėtų į aukštutinę atmosferą išskirti sulfato aerozolius.

Tai galėtų dirbtiniu būdu atvėsinti Žemę bei sumažintų šiltnamio efekto procesus, kuriuos sukelia išaugęs anglies dioksido lygis.

Tokia technologija, gyg skėčio naudojimas siekiant pasislėpti nuo Saulės, ekspertų manymu, galėtų padėti sukurti globalų saulės šešėlį, teoriškai mąstant, sulėtinantį šiltėjimo procesus.

Pavyzdžiui, Pinatubo ugnikalnio išsiveržimo metu į atmosferą buvo išskirta maždaug 20 milijonų tonų sieros dioksido. Tai saulės šviesos kiekį sumažino maždaug 2,5 procento ir sumažino vidutinę globalią temperatūrą maždaug puse laipsnio.

atmosfera, augalai, geoinžinerija, globalus atšilimas, klimatas

© Pixabay 

Tokio tipo saulės geoinžinerija yra vienas iš pasiūlytų metodų, galinčių padėti žmonijai suvaldyti globalinio šiltėjimo poveikį.

Visgi, atradimai, kuriuos atliko tyrėjai iš Kalifornijos universiteto, Berkeley, rodo, kad šios technologijos gali būti ne tokios jau efektyvios, kaip buvo tikėtasi.

„Šešėlio ant planetos sukūrimas išlaikytų aplinką vėsesne, kas leistų pasėliams geriau augti,“ – sakė vadovaujantysis autorius Jonathan Proctor, Kalifornijos universiteto, Berkeley.

Visgi, kad augtų augalams taip pat reikia ir saulės šviesos, taigi saulės šviesos blokavimas gali paveikti jų augimą.

Mokslininkai teigia, kad problema siekiant išsiaiškinti saulės geoinžinerijos pasekmes, yra ta, kad mes negalime atlikti planetinio masto eksperimentų be faktinio technologijų vystymo.

Visgi, atlikti šviesos sklaidymo nauda atrodo esanti mažesnė nei manyta anksčiau, tai sumažina derlių.

Tyrimo metu nebuvo analizuoti kiti geoinžinerijos tipai, tokie kaip anglies dioksido surinkimas bei kaupimas, nei problemos supančios geoinžineriją, pavyzdžiui, jos poveikis Žemės apsauginiam ozono sluoksniui.

Gismeteo.lt 

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
06.07.2020 laikas 20:15 Kaip Atsikratyti Kojos Nykščio Deformacijos Liaudies Metodu. Dėl tam tikrų priežasčių gydytojai apie tai nutyli!

Nuospaudos yra labai dažna problema, kuria dažniausiai serga moterys nei vyrai. Susikaupusios druskų nuosėdos, atsirandančios dėl kai kurių uždegiminių procesų arba dėl nešiojamų nepatogių, aptemptų batų.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 18:56 Pasirinkite žibintą: štai kas jūsų laukia artimiausioje ateityje

Tai psichologinis testas – pranašystė. Pažvelkite į paveikslėlį ir pasirinkite tą žibintą, kuris jums patiko pačią pirmą sekundę.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 16:01 Didžiulis paukštis pagavo "ryklį" prie JAV krantų

Paukštis, sugavęs didžiulę žuvį buvo nufilmuotas Mertl paplūdimyje (Mertl Bičas), kuris randasi rytinėje JAV pakrantėje, Horry grafystėje, pietų Karolinoje.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 11:23 Nepaaiškinama apie: Skrajojantis olandas
Iš kartos į kartą, iš lūpų į lūpas jūreiviai pasakoja legendą apie Skrajojantį olandą. Jo paveikslas visada priverčia dažniau plakti širdį. Su juo susijusi paslaptis ir romantika visada audrindavo fantaziją. Ir ne veltui: legenda iš tikrųjų yra labai poetiška. Kasmet pasaulio vandenynuose pradingsta...

Skaityti daugiau

05.07.2020 laikas 17:10 Q naujienos: Infodemija - tylėk, arba aš tave nužudysiu

Q Naujienos: Infodemija - Tylėk, Arba Aš Tave Nužudysiu. Laidos tema - Trampas, Russian, Hussein, Delusion, Coup, Obama, Trump, Q Naujienos, News.

Skaityti daugiau

05.07.2020 laikas 14:40 Liaudies gydytojas: kaip išvengti skydliaukės ligų
Skydliaukė – belatakė liauka, esanti priekinėje kaklo srityje, kuri sintetina ir išskiria į kraują hormonus, reguliuojančius augimą, vystymąsi, medžiagų apykaitos intensyvumą, psichinę ir lytinę veiklą. Jei skydliaukės veikla sutrinka, sutrinka ir vidaus organų darbas, todėl žmogų pradeda kamuoti įv...

Skaityti daugiau