Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Sausio » 22

Tibeto ledyne "užrakinti" virusai gali pasklisti

Viename Tibeto ledyne pastaruosius 15 tūkst. metų vyko tikras virusų vakarėlis. Taip teigia mokslininkai, kuriems lede pavyko atrasti 28 iki šiol nežinomas virusų grupes. Dar daugiau, mokslininkai įspėja, kad ledynams ir toliau tirpstant panašūs virusai gali pasklisti, skelbia „Live Science“.  

Pirma, tirdami šiuos paslaptingus virusus, mokslininkai gali daugiau sužinoti apie tai, kaip jiems pavyko išlikti skirtingomis aplinkos sąlygomis. Antra, jie neatmeta galimybės, kad, ištirpus ledynams, virusai gali pasklisti.

„Išsipildžius blogiausioms prognozėms, patogenai gali pasklisti į aplinką, todėl apie šiuos virusus turime sužinoti kuo daugiau jau dabar“, – rašoma mokslininkų straipsnyje.

Tyrinėti senovinius ledyninius mikrobus gali būti sudėtinga. Taip yra todėl, kad ypač lengva užkrėsti ledo mėginius šių dienų bakterijomis. Taigi tyrėjai sukūrė naują mėginių ėmimo protokolą.

Šiuo atveju du ledo šerdies mėginiai iš Tibeto plokščiakalnio buvo paimti 1992 ir 2015 m. Tačiau tais laikais nebuvo imamasi jokių specialių priemonių, kad būtų išvengta mikrobų užteršimo.

Kitaip tariant, šių ledo šerdžių išorė buvo užteršta. Bet vidus vis dar buvo nesugadintas. Norėdami patekti į vidinę šerdies dalį, tyrėjai viską atliko šaltoje patalpoje (minus 5 laipsniai pagal Celsijų) ir steriliu juostiniu pjūklu nupjovė 0,5 centimetro išorinį ledo sluoksnį. Tada tyrėjai nuplovė ledo šerdį etanoliu, kad ištirptų dar toks pats sluoksnis ledo. Galiausiai dar 0,5 cm ledo jie nuplovė steriliu vandeniu.

Taip tyrėjai pasiekė neužterštą sluoksnį, kurį galėjo ištirti. Buvo aptiktos 33 viruso genų grupės (dar žinomos kaip gentys). Iš jų 28 anksčiau nebuvo žinomos.

Pasak mokslininkų, skirtingose ledo mėginiuose jie labai skyrėsi, todėl greičiausiai parodo labai skirtingas klimato sąlygas nusėdimo metu.

Publikuoja lrt.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.02.2020 laikas 09:15 Kovos būdas su antro tipo HERPES virusu

Yra toks nemalonus gamtos kūrinėlis, kurį medikai vadina antro tipo herpes virusu, plintančiu ir  negerumus sukeliančiu žmogaus genitalijų srityje. Įprastai virusas “miega” kažkur stuburo smegenyse, bet kartais dėl peršalimo ar streso hormonų “nubunda” ir keliauja lin...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 23:05 Natūralus gėrimas, kaip išvengti cistito

Taigi, kaip galima užkirsti kelią ir pabandyti natūraliu išsigydyti cistitą? Dėl natūraliu būdu norintiems įveikti cistitą, ypač jei mes kenčiame chroniškai, turime vengti kai kurių maisto produktų ir įpročių.

...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 21:14 Paprastas Būdas Išliktyti Šviežius Bananus

Užkandžių pakavimas vaikams į mokyklą, gali pasirodyti esąs gana didelis iššūkis - ypač bandant įtikti vaikams ir įsitikinant, kad jie valgo maistingą maistą.

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 15:05 Sužinok, kurių produktų laikymo terminas beveik begalinis

Distiliuotas baltasis actas. Jį galima vartoti prieš valgį, jei abejojate jo šviežumu. Pats actas gali būti laikomas metų metus ir negenda. Medus Šis produktas tarnaus jums iki pat mirties. Bičių darbas ir jo magiška sudėtis daro savo darbą. Cukrus meduje sugeria drėgmę

...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 08:00 Ar Maldos stiprina mus fiziškai?
Krikščionys dažnai sako vienas kitam: „AŠ melsiuos už tave!“ Bet krikščionys dažnai yra aštriai kritikuojami dėl tikėjimo Dievu ir tokių svarbių dalykų kaip jų sveikata patikėjimu antgamtiniam gydytojui. Jie nori melstis vienas už kitą. O viskas todėl, kad dar nuo neatmenamų laikų egzistuoja viena...

Skaityti daugiau

26.02.2020 laikas 20:37 Jolanta Blažytė: Kaškas Sėja Panika?

„Būsime 5G technologijos diegimo lyderiai“, - garsiai ištrimituoja mūsų tautos išrinktieji ir tyliai „prakiša“ sveikatos apsaugos ministro įsakymą, leidžiantį Lietuvoje elektromagnetinės taršos normas padidinti 10 kartų. Čia pat pasipila reklaminės „fanfaros“ a...

Skaityti daugiau