Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (323) Komentarų: (0) (19.04.2018 - 16:00)

Tie, kurie vartoja riebalus, galbūt gyvena ilgiau

Tyrėjai mano, kad, pereinant nuo angliavandenių prie riebalų, galbūt galima pailginti gyvenimą net 10 metų. Tiesa, kol kas tokių įrodymų gauta tik per bandymus su laboratorinėmis pelėmis.

dieta, ketogeninė dieta, gyvenimo trukmė, gyvenimas, moksliniai tyrima

Ketogeninė dieta, kurioje vartojama daug riebalų, potencialiai veikia senėjimą ir pailgina būsimą vidutinę gyvenimo trukmę net 13 proc., o tai žmonėms galėtų būti 7-10 metų.

Be to, išlieka ir organizmo fiziniai gebėjimai, todėl per šiuos metus žmogaus gyvenimo kokybė iš esmės nepablogėja.

Paprastai ši dieta taikoma kūno svoriui mažinti, bet galėtų būti, kad ji padeda lėtinti senėjimo procesą lygiai taip pat, kaip badavimas ar dieta, kurioje mažai kalorijų, - bent jau taip rodo bandymai su gyvūnais.

Naujausias iš jų buvo atliktas su laboratorinėmis pelėmis, kurios turėjo laikytis vienos iš trijų skirtingų dietų. JAV tyrėjai iš Kalifornijos universiteto Veterinarinės medicinos mokyklos Deivise (School of Veterinary Medicine, University of California, Davis) nėra įsitikinę, ar tai galima taikyti ir žmonėms.

„Tyrimo rezultatai mane pribloškė. Tikėjomės pamatyti bent nedidelį skirtumą [tarp šių trijų dietų], bet nustebino tai, koks jis esminis", -nurodė vadovaujantysis tyrėjas Jonas Ramsey'is.

Pelių, kurios turėjo laikytis ketogeninės dietos, kurioje riebalai sudarė beveik 90 proc. maisto, gyvenimo trukmė padidėjo 13 proc., o tai žmonėms galėtų būti maždaug 10 metų. Kitos mitybos programos - dieta, kurioje daug angliavandenių, ir dieta, kurioje angliavandenių kiekis buvo ribotas, - šitaip nepaveikė būsimo gyvenimo trukmės.

Ketogeninė dieta ne tik pailgino gyvenimą.

Pelėms iki gilios senatvės išliko atmintis, gebėjimas judėti ir raumenų jėga. Taip pat graužikai neturėjo intensyvaus uždegimo žymenų, kurie paprastai būdingi senėjimo procesui.

CelI Metobolm, 2017; 26:539-46

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!


ŽYMĖS: gyvenimas, moksliniai tyrimai, dieta, ketogeninė dieta, gyvenimo trukmė
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Leidžiamas medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo su sąlyga, kad tekste bus patalpinta privaloma nuoroda į paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip. Interneto leidiniams privaloma tiesioginė, paieškos sistemoms atvira hipernuoroda į cituojamus straipsnius ne žemiau, kaip antroje teksto pastraipoje. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar