Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2018 » Balandžio » 19

Tie, kurie vartoja riebalus, galbūt gyvena ilgiau

Tyrėjai mano, kad, pereinant nuo angliavandenių prie riebalų, galbūt galima pailginti gyvenimą net 10 metų. Tiesa, kol kas tokių įrodymų gauta tik per bandymus su laboratorinėmis pelėmis.

dieta, ketogeninė dieta, gyvenimo trukmė, gyvenimas, moksliniai tyrima

Ketogeninė dieta, kurioje vartojama daug riebalų, potencialiai veikia senėjimą ir pailgina būsimą vidutinę gyvenimo trukmę net 13 proc., o tai žmonėms galėtų būti 7-10 metų.

Be to, išlieka ir organizmo fiziniai gebėjimai, todėl per šiuos metus žmogaus gyvenimo kokybė iš esmės nepablogėja.

Paprastai ši dieta taikoma kūno svoriui mažinti, bet galėtų būti, kad ji padeda lėtinti senėjimo procesą lygiai taip pat, kaip badavimas ar dieta, kurioje mažai kalorijų, - bent jau taip rodo bandymai su gyvūnais.

Naujausias iš jų buvo atliktas su laboratorinėmis pelėmis, kurios turėjo laikytis vienos iš trijų skirtingų dietų. JAV tyrėjai iš Kalifornijos universiteto Veterinarinės medicinos mokyklos Deivise (School of Veterinary Medicine, University of California, Davis) nėra įsitikinę, ar tai galima taikyti ir žmonėms.

„Tyrimo rezultatai mane pribloškė. Tikėjomės pamatyti bent nedidelį skirtumą [tarp šių trijų dietų], bet nustebino tai, koks jis esminis", -nurodė vadovaujantysis tyrėjas Jonas Ramsey'is.

Pelių, kurios turėjo laikytis ketogeninės dietos, kurioje riebalai sudarė beveik 90 proc. maisto, gyvenimo trukmė padidėjo 13 proc., o tai žmonėms galėtų būti maždaug 10 metų. Kitos mitybos programos - dieta, kurioje daug angliavandenių, ir dieta, kurioje angliavandenių kiekis buvo ribotas, - šitaip nepaveikė būsimo gyvenimo trukmės.

Ketogeninė dieta ne tik pailgino gyvenimą.

Pelėms iki gilios senatvės išliko atmintis, gebėjimas judėti ir raumenų jėga. Taip pat graužikai neturėjo intensyvaus uždegimo žymenų, kurie paprastai būdingi senėjimo procesui.

CelI Metobolm, 2017; 26:539-46

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
21.01.2022 laikas 00:19 Kaip išmokti niekada nepykti – 3 neurobiologų patarimai
Įsivaizduokite situaciją: stovite šalia žmogaus, kuris tiesiog verda iš pykčio ir ant jūsų šaukia; viskas, ko norite, – atsakyti jam tuo pačiu… Problema tik tai, kad atsakydami šaukimu situacijos tikrai nepagerinsite. Kaip susiimti ir susilaikyti? Yra du būdai ir tik vienas iš jų teisingas....

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:09 Antarktidos anomalijos. Ką slepia Antarktida?
Kokias paslaptis slepia po dideliu ledo ir sniego sluoksniu atšiauri ir šalta Antarktida? Prarastą civilizaciją, nežinomą gyvybės formą, portalus į kitus pasaulius ar užslaptintas eksperimentines, karines ar ateivių bazes? Tikimasi kažkokių atsakymų rasti ir kai bus ištirtas ežeras Vostok....

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:01 Neatpažinti povandeniniai objektai arba ką slepia jūros gelmės

Daugelis mano, kad Sovietų karinis laivynas turėjo didžiulius archyvus, kuriuose buvo sukaupta informacija apie susitikimus su neatpažintais objektais, pagal techninius terminus žymiai pranašesniais už žemiškuosius.

...

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 19:05 Gamtos anomalijos – apskritimai ant ledo

Paslaptingas reiškinys, analogiškas ratams laukuose, vis dažniau atsiranda… ant ledo. Idealios formos, didesnius ir mažesnius ratus žmonės aptinka Šiaurės Amerikoje, Rusijoje, Vokietijoje, Anglijoje. Dažniausiai šis reiškinys pastebimas Skandinavijoje. 

...

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 18:39 Mistinės vietos. Kalnų Šorija. Jie atėjo iš tų laikų, iš miglotos priešistorės

Sibiro Kalnų Šorija – paslaptinga, mitais ir legendomis apipinta vieta, kuri iki šiolei populiariausia buvo pasakojimais apie sniego žmogų.

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 09:03 Receptai | Patiekalai Gaminamės namuose: lydytas sviestas be laktozės

Jau gana ilgą laiką mano patys mėgstamiausi riebalai, kuriuose savaitgaliais kepu blynus, o kiekvieną dieną ištirpinusi kepu ne tik daržoves yra lydytas ghi (ghee) sviestas.

Skaityti daugiau

17.01.2022 laikas 23:26 Receptai | Patiekalai Naminis prieskonių mišinys Za’atar

Jeigu būti visai tiksliems, tai za’atar’as yra augalas, bet šiomis dienomis paminėjus žodį za’atar jis įprastai yra suvokiamas kaip prieskonių mišinys, neatsiejamas nuo Vidurio Rytų virtuvės. Ir vieno recepto jis tikrai neturi.

...

Skaityti daugiau

17.01.2022 laikas 23:26 Receptai | Patiekalai Kepti baklažanai su česnakiniu padažu

Gyvenimas yra tiesiog fantastiškas, kai mūsų maistas toks lengvas, spalvotas, sveikas ir LABAI SKANUS. Šį kartą parodysiu kaip pasigaminti tobulus iškeptus baklažanus su fantastišku padažu. Galiu garantuoti, kad šis patiekalas tikrai patiks ne tik vegetarams.

...

Skaityti daugiau