Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (256) Komentarų: (0) (07.02.2019 - 19:44)

Vitaminas E gali pašalinti lėtinį nuovargį

Per vieną neseniai atliktą tyrimą padaryta išvada, kad maisto papildai, kuriuose esama antioksidantų, o ypač vitaminas E, gali pašalinti mitochondrijų veiklos problemas - genetinius sutrikimus, kurie sukelia mialginį encefalomielitą (ME) / lėtinį nuovargį, cukrinį diabetą, bipolinius sutrikimus, šizofreniją, Alzheimerio ligą ir Parkinsono ligą.

vitaminai, lėtinis nuovargis, moksliniai tyrimai, ligos

JAV Filadelfijos vaikų ligoninės (The Children's Hospital of Philadelphia) tyrėjai nurodė, kad visi patikrinti antioksidantai sugebėjo padėti išvengti minėtos ligos, tačiau atrodė, kad efektyviausi buvo kaip tik vitaminas E ir N-acetilcisteinas (NAC). Būtent jie turi didžiausią potencialą sumažinti daugelį ligos simptomų, tarp jų raumenų silpnumą, regos ir klausos sutrikimus, širdies, kepenų ir inkstų ligas, skrandžio ir žarnyno sutrikimus, taip pat pailginti pacientų numatomą gyvenimo trukmę.

Tyrėjai tikrino septynis antioksidantus per testus su laboratorinėmis žuvytėmis - zebrinėmis danijomis. Per bandymus su kofermentu Q10 (kuris dažnai taikomas nuo mitochondrijų veiklos sutrikimų), vitaminu C, alfa lipo rūgštimi ir vitaminu B13 (orotatu) gauti rezultatai nebuvo tokie vienareikšmiai.

Maisto papildai, su kuriais buvo pasiekta geriausių rezultatų, pajėgė sumažinti oksidacinį stresą - disbalansą tarp imunines sistemos susintetintų laisvųjų radikalų skaičiaus ir jos sugebėjimo susitvarkyti su jais, - tai tipiškas požymis, kuris rodo mitochondrijų funkcijų sutrikimus.

Mol Cenet Metab, 2018; 123:449-62

Paranormal.lt naujienos

Patogiausias būdas SUŽINOTI DAUGIAU – sekti naujienas mūsų „Facebook“ „Twitter“ paskyroje!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar