Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Gruodžio » 21

Vyrų Vienuolyne – Keistas Atradimas

Ant šventojo Atono kalno Graikijoje – dar kitaip vadinamo autonomine monastine Šventojo Kalno valstybe – buvo padarytas išties keistas atradimas. Ant šio kalno yra draudžiama lankytis moterims, o krikščioniški vienuolynai čia stovi jau 2000 metų. Nepaisant to, viena moteris vis dėl to čia galbūt galėjo patekti.

Restauruojant Patokratoros vienuolyną ant Atono kalno, archeologai po koplyčia atrado kaulų – kai kurie iš jų buvo žymiai mažesni nei kiti, randami tose pačiose vietose. Ekspertai mano, kad šie kaulai galėjo priklausyti moteriai.

vienuolynas, radinys Graikija, archeologija, istorija, mokslas

„Kiek žinau, tai būtų pirmasis atvejis, kai moters kaulai būtų rasti ant Atono kalno“, – teigia architektas, restauracijos projekto ir kasinėjimų vadovas Phaidonas Hadjiantoniou.

Koplyčioje buvo rasti septynių individų kaulai – tačiau mokslininkai mano, kad jų gali būti daugiau. Tiesa, šie asmenys čia nebuvo palaidoti iš karto, panašu, kad jų palaikai čia buvo atgabenti jau po mirties. Kaulus tyrinėjusi antropologė Laura Wynn-Antikas sako, kad šie žmonės greičiausiai turėjo būti svarbūs – kadangi jų palaikai buvo palaidoti šventoje vietoje.

Dalis rastų kaulų, žinoma, priklausė vyrams, tačiau kiti – greičiausiai ne. Kryžkaulio, blauzdikaulio ir dilbio forma bei dydis verčia mokslininkus manyti, kad čia buvo palaidota ir moteris.

„Vienus kaulus iš karto galime vadinti vyriškais, tačiau kiti dydžiu labai skiriasi, todėl gali būti, kad jie priklauso moterims“, – teigia L.W.Antikas.

Tiesa, kol kas tai tik mokslininkų spėjimas – kadangi nėra tvirtų įrodymų, jog kaulai iš tiesų yra moterų. Mokslininkai taip pat nėra linkę iš karto daryti išvadų, kadangi neseniai atlikta JAV nepriklausomybės karo herojaus Casimiro Pulaskio kaulų analizė parodė, kad jie turėjo nemažai moteriškų charakteristikų, kas reiškia, jog jis galėjo būti tarplytis.

Ant Atono kalno stovi 20 vienuolynų, o juose gyvena apie 2500 vienuolių. Čia lankytis draudžiama ne tik moterims, bet ir naminiams gyvūnams, vienintelė išimtis – katės. Tokie draudimai galioja jau nuo X a., tuo metu buvo bandoma užtikrinti, kad vienintelė moteris, kuri galėtų „apsilankyti“ ant kalno, būtų Mergelė Marija.

Tačiau nuo 382 metų yra 12 atvejų, kai moterys lankėsi ant Atono kalno. Kai kurios iš jų ieškojo prieglobsčio nuo politinių neramumų, kitos bandė sužinoti, kaip gi viskas atrodo vienuolynų viduje. Jos persirengdavo vyrais ir taip patekdavo ant kalno. Tokią taktiką panaudojo ir graikų žurnalistė Malvina Karali, kuri teigia, kd XIX a. pabaigoje lankėsi ant Atono kalno.

Norint sužinoti, ar koplyčioje rasti kaulai iš tiesų priklauso moteriai, reikės atlikti daugiau tyrimų. Šiuo metu kaulai yra analizuojami Atėnuose esančioje laboratorijoje.

Parengta pagal „Live Science“. Publikuoja: lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.01.2020 laikas 18:10 Artritas: 5 natūralūs vaistai kurie greitai pašalina sąnarių skausmą ir patinimą

Artritas, vienas iš labiausiai paplitusių ligų, turintis įtakos sąnarių ir raumenų judrumui. Šią sąnarių ligą galima lengvai sustatyti. Atkreipkite į tokius simptomus, kaip sąnarių skausmas, sustingimas, patinimas ir ribotas sąnarių ir raumenų judrumas.

...

Skaityti daugiau

18.01.2020 laikas 21:17 Česnakai: kraujagyslių stiprinimas ir valymas

Viena pagrindinių daugelio lėtinių ligų priežasčių – sutrikusi kraujotaka. Tad laiku atkreipti dėmesį į kraujagyslių būklę yra labai svarbu.

Skaityti daugiau

17.01.2020 laikas 22:46 Priešuždegiminio tepalo receptas su natūraliu antibiotiku, skirtas traumoms ir įpjovimams

Daugelis žmonių naudoja antibiotikus, pirktus vaistinėse, įbrėžimams, įpjovimas ar bet kokioms kitoms nedidelėms traumoms. Naudojant šiuo preparatus, dažnai gali pasireikšti alerginės reakcijos, raumenų susitraukimai, mėšlungis, klausos praradimas, vaisiaus pažeidimas ir kt. Taip pat atsiranda od...

Skaityti daugiau

17.01.2020 laikas 18:02 Galimai šie bėrimai ant kūno išduoda vėžį
Dažniausiai ant kūno atsiradę bėrimai yra visiškai nekenksmingi. Įvairios dėmelės gali būti įvairių negalavimų požymis, dažnai atsirandantis dėl alerginės reakcijos į naują odos produktą ar net kaip šalutinis šienligės poveikis. Tačiau retais atvejais išsiskyrimas išbėrimu gali būti kažko daug grėsm...

Skaityti daugiau

17.01.2020 laikas 16:26 Jei numirtumėte – ar katė ėstų jūsų kūną?

Dažnai sakoma, kad šuo mieliau badautų, nei ėstų mirusio šeimininko kūną, o štai katė tokių įsitikinimų neturi. Istorijų yra buvę įvairių, tačiau viena yra aišku - katės žmogienos neatsisako.

Skaityti daugiau