Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Medicina » 2019 » Gruodžio » 17

10 Patarimų Kaip Gerinti Kraujotaką?

Žmogaus kūne esančių kraujagyslių ilgis – apie 96 560 kilometrų. Jos kartu su širdimi ir raumenimis sudaro kraujotakos sistemą. Šis kraujotakos tinklas išnešioja kraują po visą kūną.

Jei apytaka prasta, sulėtėja kraujo tekėjimas, ląstelės organizme negauna užtektinai deguonies ir maistingų medžiagų, skelbia healthyfoodhouse.

Kraujotaka neretai suprastėja diabeto, nutukimo, širdies ir kraujagyslių atvejais. Esant prastai kraujotakai, jaučiami nemalonūs simptomai – mėšlungis, dilgčiojimas, galūnių ar kurių nors kūno vietų tirpimas, tvinkčiojimas, diegiantis skausmas galūnėse.

Nesiimant priemonių, gresia sulėtėjęs kraujo tekėjimas, apnašos kraujagyslėse, galinčios sukelti širdies smūgį ar insultą.

Yra veiksmingų natūralių būdų gerinti kraujotaką:

  • Reguliariai sportuojant gerėja kraujotaką. Galite plaukioti, bėgioti, vaikščioti ar važinėtis dviračiu.
  • Masažai gerina kraujotaką.
  • Gerkite užtektinai vandens.
  • Nerūkykite – tai viena esminių prastos kraujotakos priežasčių.
  • Tempimo pratimai gerina kraujotaką, dažnai sulėtėjančią nuo ilgo sėdėjimo.
  • Sveika, subalansuota mityba, t. y. daug daržovių, vaisių, sveikų riebalų, liesų baltymų, mažai druskos, kuo mažiau transriebalų, cukraus.
  • Sėdėdami pakelkite kojas, pasidėję po jomis pagalvėlę ar kitokiu būdų, tai – spartus kraujotakos aktyvinimo būdas.
  • Šalto ir karšto dušo ar kompresų kaitymas. Pvz., užsidėkite karštą kompresą, palaukite 30 s., paskui pakeiskite jį šaltu.
  • Hidroterapija (vandens procedūros) skatina geresnį ląstelių aprūpinimą deguonimi, nes karštas vanduo atpalaiduoja raumenis, gerina kraujotaką ir deguonies apykaitą.
  • Ginkmedžių papildai – kapsulės, ekstraktai, džiovinti lapeliai – gerina kraujotaką.

Dar vienas patarimas – nusišveiskite kūną šveitikliu su druska, suminkštės odą, praeis patinimai. Siekiant suaktyvinti kraujotaką, masažuokite sukamaisiais judesiai nuo kulkšnių link kelių.

Aukštakulniai ir batai smailiomis nosimis trikdo kraujo tekėjimą iš širdies į kojas, taigi kuo dažniau avėkite lygiapadžius ar sportinius batelius. Yra kompresinių profilaktinių kojinių ir pėdkelnių, kurios gerina kraujotaką kojose.

Publikuoja: delfi.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-12-18 laikas 19:01 Receptai Cukinijos Čeburekai Su Mėsa

Vienas skaniausių sezoninių patiekalų! Daugelis žmonių tiesiog dievina čeburekus ir gamina juos pačiose įvairiausiose interpretacijose. Norite pagaminti sultingus čeburekus iš labai originalių ingredientų? Jie išeina ypač vasar...

Skaityti daugiau

2019-06-30 laikas 09:33 Receptai Keptuvėje kepti kiaulienos šonkauliukai
Labai paprastas kiaulienos šonkauliukų receptas. Kiaulienos šonkauliukai labai skanūs patiekti su virtomis bulvėmis ir mėgstamomis daržovių salotomis. Skanaus!

Skaityti daugiau

2020-07-28 laikas 17:17 Receptai Agurkų mišrainė

Visas daržoves supjaustom, suberiam visus prieskonius, gerai išmaišom ir paliekam nakčiai, kol atsiras sultys . Kai atsiras pakankamai sulčių, sudedame , gerai paspaudžiant, daržoves į stiklainius, užpilame sultymis, ant viršau...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau