Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Mokslo afiša » Peržiūrų: (174) Komentarų: (0) (26.06.2018 - 07:57)

4D kristalai kompiutreiams suteiks supergalių

Jie patys keičia formą, pulsuoja savu ritmu ir apskritai neturėtų egzistuoti, tačiau mokslininkai juos sukūrė. Keistieji laiko kristalai gali padėti ateities kompiuteriams dirbti nepaprastai greitai visai nenaudodami energijos.

fizika, energija, kamuolys, mokslas

Įsivaizduokite ant žemės gulintį kamuolį. Kaip visi daiktai, jis pasižymi įvairiomis trimatę formą nusakančiomis savybėmis: yra visiškai apvalus ir turi tam tikro ilgio skersmenį, lemiantį jo perimetrą – visai kaip bet kuris kitas apvalus objektas. Nepaisant to, šis kamuolys visiškai kitoks, nes jo forma priklauso ir nuo ketvirtojo matmens – laiko. Kas dešimt sekundžių jis savaime tampa kiaušinio formos, tuomet, po dešimties minučių, vėl atvirsta į kamuolį. Tai 4D kamuolys.

Dar visai neseniai bet kuris fizikas būtų paneigęs jo egzistavimo galimybę, nes toks objektas prieštarautų kai kuriems pagrindiniams mokslo dėsniams. Visgi dviem atskirai dirbusioms mokslininkų komandoms pavyko sukurti mikroskopinius kristalus, kurių dalelės, einant laikui, pačios keičia savo struktūrą. Tai visiškai nauja, nuo laiko priklausoma medžiagos forma – tai nei kietas kūnas, nei skystis, nei dujos ar plazma.

Tikėtina, būtent laiko kristalų (kaip juos pakrikštijo mokslininkai) ir trūko kompiuterių inžinieriams, kad galėtų pagaminti stabilius ir, kas ne mažiau svarbu, nepaprastai mažai energijos naudojančius ateities kvantinius kompiuterius.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!

ŽYMĖS: kamuolys, fizika, energija, Mokslas
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Egzemos naikinimo priemonės natūraliu būdu...

Padeda šviežių kopūstų košelės, sumaišytos su kiaušinio baltymu tvarsčiai. Tvarsčius keisti 1-2 kartus per dieną....
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kuo naudinga juodoji cukranendrių melasa?...

Juodoji cukranendrių melasa arba kitaip juodasis salyklas Lietuvoje nėra labai populiarus, tačiau galbūt turėtų toks būti. Ta...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Ši arbata iškarto pakelia nuotaiką, gerina inkstų, plau...

Sveikatos patarimai. Ši arbata veiksmingai apsaugo nuo peršalimo, greitai sušildo ir naikina laisvuosius radikalus, kurios yra v...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Šios sultys gali sustabdyti astmos priepuolius...

Jei jūs sergate astma, šis straipsnis gali palengvinti jūsų sveikatos būklę. Astma sukelia lėtinis uždegimas ir bronchų susto...