- 27.06.2018
- 0.0 Reitingas
- 2307 Peržiūros
- Komentarai
Ciberžolė, nuo seno žinoma dėl savo skonio savybių, šiuo metu yra vienas iš labiausiai tyrinėjamų priešvėžinių augalų. Teksaso medicinos centro (JAV) duomenimis, kurkumino ekstraktas skatina būtent vėžinių ląstelių žūtį, nepažeisdamas sveikųjų ląstelių. Žiniasklaidai išplatintame pranešime teigiama, kad ciberžolė (kurkuma) taip pat potencialiai gali užkirsti kelią onkologiniams susirgimams.
Nepažeidžia sveikųjų ląstelių
Kurkuminas – geltonas pigmentas, išgaunamas iš ciberžolės, yra vienas iš trijų žinomų šio augalo kurkuminoidų. Šalyse, kurių gyventojai kasdien suvartoja per 100–200 mg (t. y. 1–2 arbatinius šaukštelius) kurkumino per dieną, tam tikros vėžio rūšys pasireiškia žymiai rečiau.
Daugiau nei 2 tūkst. mokslinių studijų atskleidė kurkumino naudą kovojant su krūties, prostatos, kepenų, plaučių, gaubtinės žarnos, kasos ir kitų rūšių onkologiniais susirgimais. Teigiama, jog ši veiklioji medžiaga molekuliniu lygmeniu gali paveikti vėžio ląstelių augimą, vystymąsi ir paplitimą.
Kurkuminas gali užkirsti kelią angiogenezei – naujų kraujagyslių, kuriomis augantis piktybinis navikas apsirūpina krauju, formavimuisi, o kartu ir metastazei – vėžinių ląstelių plitimui iš to organo, kuriame vėžys prasidėjo, į kitas žmogaus kūno vietas, t. y. prisidėti prie vėžinių ląstelių žūties.
Tyrimais taip pat įrodyta, kad kurkuminas turi potencialo padėti apskritai išvengti vėžio, ypač įvairių su virškinimo sistema susijusių jo formų. Kol kas geriausi gydymo kurkuminu rezultatai pastebėti gydant krūties, žarnyno, skrandžio, odos vėžį ir vėžines ląsteles.
2007 metais JAV laboratorijoje atliktame tyrime nustatyta, kad žarnyno vėžio ląsteles gydant ciberžole ir chemoterapija efektas yra geresnis nei tik chemoterapija. Dar daugiau – priešingai nei chemoterapija ar tamoksifenas (veiklioji medžiaga, kovojanti su krūties vėžiu), kurkuminas gali sunaikinti vėžines ląsteles, nepažeisdamas sveikųjų ląstelių.
Kaip įsisavinti?
Ciberžolę galima įsisavinti kartu su maistu. Šio džiovinto prieskonio miltelių rekomenduojama vartoti iki 10 gramų per dieną. Geriausia – iš ryto sumaišius su vandeniu arba kaip prieskonį su maistu.
Tiesa, sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad taip organizmas įsisavina tik labai mažą naudingųjų medžiagų kiekį, o tik apie 3 proc. ciberžolės svorio sudaro kurkuminas. Todėl daugumoje mokslinių tyrimų yra naudojami ciberžolės ekstraktai, kuriuose kurkumino koncentracija itin didelė – dažnais atvejais suvartojama daugiau nei 1 gramą kurkumino.
Pasiekti tokią dozę vartojant įprastą ciberžolės prieskonį būtų labai sunku. Norint pajusti veiksmingą poveikį, reikėtų vartoti koncentruotą ir daug kurkumino turintį ciberžolės ekstraktą. Sergant storosios žarnos vėžiu, rekomenduojama preparatą vartoti kas antrą mėnesį, gydimą tęsiant pusę metų; rekomenduojama dienos norma – 170–612 mg.
Sergant krūties vėžiu, preparatą vartoti reikėtų tris savaites po 1020 mg/d., prostatos vėžio susirgimo atveju – pusę metų po 85 mg/d., sergant plaučių vėžiu – mėnesį po 255 mg/d, esant vėžiniams pažeidimas – tris mėnesius po 612 mg/d, o pasireiškus ikivėžiniams susirgimams – tris mėnesius po 1260 mg/d.
Be to, kurkuminas tirpsta riebaluose, tad būtų protinga jį vartoti kartu su riebalų turinčiu patiekalu – riebia žuvimi, aliejais, avokadais bei kitais maistingais ir vertingais maisto produktais.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau