Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2019 » Balandžio » 6

Inkstų ligos: kokių ginklų pasiruošti?

Inkstai – porinis šlapimo gaminimo ir šalinimo organas. Būtent šlapimo ir šlapinimosi pakitimai paprastai tampa pirmaisiais indikatoriais, kad šio organo veikloje atsirado sutrikimų. Inkstų ligomis dažniau serga moterys, kas aiškinama fiziologiniais organizmo ypatumais.

liaudies medicina, insktai, šlapimas, inkstų ligos, gydymas

Tačiau pastebėta, kad vyrams šlapimo takų ligos diagnozuojamos vėlyvesnių stadijų, labiau užleistos, tad jas gydyti sunkiau. Vienaip ar kitaip, gydytis vis dėlto tenka ir vieniems, ir kitiems. O į pagalbą tradicinei medicinai čia skuba gausus liaudiškų priemonių asortimentas.

liaudies medicina, insktai, šlapimas, inkstų ligos, gydymas

Inkstų ligos: kodėl susergama ir kaip atpažinti?

Kada galima įtarti inkstų ligą? Štai pagrindiniai simptomai, į kuriuos nevalia numoti ranka:

• Skausmai juosmens srityje;
• Šlapime atsiradę kraujo, pats šlapimas tapo drumstesnis;
• Periodiškai pakyla, krenta ir vėl pakyla temperatūra;
• Padidėjęs arterinis kraujo spaudimas;
• Atsirado patinimų veido, kojų, pilvo srityje, rytais, po miego būna paburkę paakiai;
• Atsirado bendras silpnumas, dingo apetitas, vargina nuolatinis troškulys, sausumas burnoje.

Jei bent keletą iš šių simptomų jaučiate ir jūs – skubėkite kreiptis į šeimos gydytoją.

Dažniausios inkstų ligos – hidronefrozė, pielonefritas, nefroptozė, inkstų akmenligė, inkstų nepakankamumas.

liaudies medicina, insktai, šlapimas, inkstų ligos, gydymas

Pielonefritas. Tai bene labiausiai paplitęs infekcinis inkstų uždegimas. Mikroorganizmai į inkstus gali patekti per kraują iš ėduonies pažeisto danties, furunkulo, uždegimo židinio gimdoje ar jos prieduose, žarnyno, plaučių. Taip pat infekcija į inkstus gali patekti ir šlapimo kanalais, iš uždegimo apimtos šlapimo pūslės ar vyrams – iš skydliaukės. Taip inkstuose prasideda ūmus uždegimas. Chroniškas pielonefritas pasireiškia bangomis, periodiškai tai paūmėja nusilpus imunitetui, pervargus ar peršalus, tai atslūgsta.

Inkstų akmenligė. Ja susergama kai inkstuose ar kituose šlapimo šalinimo sistemos organuose atsiranda akmenų. Kaip ir pielonefritas, tai viena labiausiai paplitusių urologinių ligų. Inkstų akmenligę gali išprovokuoti karštas klimatas, kietas vanduo su dideliu kiekiu druskų, mitybos ypatumai (daug aštraus, rūgštaus maisto). Taip pat įtakos gali turėti traumos ir kaulų ligos, chroniškos skrandžio ir žarnyno ligos, skysčių netekimas, inkstų ir šlapimo takų ligos.

Hidronefrozė išsivysto sutrikus šlapimo nutekėjimui. Ji dažnai vystosi be simptomų, vienu pirmųjų šios ligos požymių tampa skausmai juosmens srityje.

Nefroptozė, dar vadinama tiesiog nusileidusiu inkstu. Inkstas gali apsisukti apie savo ašį, persikelti į priešingą pusę. Toks inksto judėjimas gali ištempti, persukti kraujagysles, o pasekmė – sutrikusi kraujo ir limfos apytaka organe. Į šią ligą labiau linkusios moterys – vėlgi dėl organizmo fiziologijos. Nefroptozę taip pat gali provokuoti staigus sulieknėjimas, sunkus fizinis darbas, susijęs su ilgu stovėjimu, traumos.

Pirmoji pagalba iš gamtos

Štai 12 populiariausių liaudies medicinoje naudojamų produktų, kurie teigiamai veikia inkstų veiklą ir išsiskiria profilaktiniu bei gydomuoju poveikiu.

1. Kukurūzų plaušai. Jie veikia kaip silpna šlapimą varanti priešuždegiminė priemonė. Vartojami sergant inkstų ligomis. Užpilti 1 šaukštą susmulkintų kukurūzų plaušų 300 ml verdančio vandens. Palaikyti 1 val., perkošti. Vartoti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną, likus pusvalandžiui iki valgio.

2. Rugiagėlės. Vartojamos esant spazmams inkstuose ir šlapimo takuose. Užplikyti 1 a.š. rugiagėlių žiedų 1 stikline verdančio vandens, palaikyti valandą, perkošti. Gerti po 1/3 stiklinės 3-4 kartus per dieną.

3. Beržų sula. Stiprina organizmą ir skatina šlapimo išsiskyrimą.

4. Moliūgas. Universali priemonė, kuri ne tik efektyviai valo organizmą, bet ir atkuria sutrikusius apykaitos procesus. Inkstų ligoms gydyti naudojamos šviežiai spaustos moliūgų sultys, po 1 stiklinę 3 kartus per dieną.

5. Pupelės. Puiki gydomoji priemonė susirgus cistitu – pupelių ankščių luobelė. Imama 6 šaukštai susmulkintos luobelės, užplikoma 1 l vandens. Palaikoma 2 val. Gerti pašildytą, po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną.

6. Dygliuotoji kardažolė. Sergant cistitu vartojama šios žolės lapų arbata: 1 šaukštas lapų užplikomas 300 ml verdančio vandens, palaikomas 1 val. Geriama po ½ stiklinės 3 kartus per dieną.

7. Bruknės. Bruknių uogos ir lapai – viena populiariausių šlapimą varančių priemonių. 1 šaukštą uogų arba lapų užpilti 1 stikline verdančio vandens, palaikyti 1 valandą, perkošti. Gerti po ½ stiklinės 3 kartus per dieną.

8. Drebulė. Naudojamos jaunos šakelės, žievė, lapai. Vartojama kaip priešuždegiminė priemonė sergant šlapimo takų ligomis. 1 šaukštas susmulkintos žievės užplikomas 300 ml vandens, pavirinama 10 minučių ant silpnos ugnies. Tada palaikoma 2 valandas kol nusistovės. Vartoti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną.

9. Arbūzas. Arbūzo žievelė – itin efektyvi priemonė, vartojama sergant įvairiomis inkstų ligomis. Ji skatina šlapimo išsiskyrimą, turi savybių, padedančių išsivalyti inkstams. Žiemai galima pasiruošti arbūzo miltelių: žievelė sudžiovinama ir sumalama į miltelius. Plikoma kaip paprasta arbata, po 1 arbatinį šaukštelį užpilama 1 stikline verdančio vandens. Tokią arbatą rekomenduojama gerti 3 kartus per dieną.

10. Dirvinis asiūklis. Vartojamas kaip šlapimą varanti priemonė jei dėl širdies veiklos sutrikimų atsirado patinimų, taip pat sergant šlapimo pūslės ir takų uždegimais. 2 arbatinius šaukštelius džiovinto asiūklio užplikyti 300 ml vandens, pavirinti 3 minutes. Kelias valandas leisti nusistovėti, vartoti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną. Tiesa, dirvinio asiūklio nuoviras nerekomenduojamas sergant bet kokios rūšies nefritais.

11. Linų sėmenys. Plačiai vartojama liaudiška priemonė inkstams išvalyti. 20 grūdelių užplikoma 300 ml vandens, pavirinama ant silpnos ugnies 10 minučių. Tada nuovirą nukošti, gerti po ½ stiklinės kas 3 valandas 2 dienas.

12. Beržas. 2 šaukštai beržo lapų užpilami 200 ml vandens. Pavirinti 3 minutes, palaikyti 1 valandą, perkošti. Gerti po ½ stiklinės 3 kartus per dieną kaip silpną šlapimą varančią priemonę gydantis patinimus.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
09.10.2019 laikas 18:45 Receptai Sultingi Mėsos Zrazai + Receptas (Video)
Pradžiai darome įdarą: pjaustome svogūnų laiškus ir 3 kietai virtus kiaušinius. Viską dedame į atskirą indą, į įdarą galima berti truputį druskos, truputį pipirų, jei norite dar kokių nors prieskonių, tai dėkite į faršą....

Skaityti daugiau

08.07.2019 laikas 17:23 Receptai Tortas be kepimo „Plombyras“. Madingiausias tortas iš trupinių!
Tortas be kepimo „Plombyras“ receptas. Labai skanus ir lengvai paruošiamas! Išsamų paruošimą be kepimo „Plombyras“, žiūrėkite žemiau esančiame vaizdo įraše. Skanaus!

Skaityti daugiau

21.08.2018 laikas 10:30 Receptai Liaudiški patarimai nuo žagsėjimo
Liaudies medicinos patarimai - kaip būti sveikiems ir išsaugoti sveikatą. Žagsėjimas liaudies medicinoje, Liaudiški patarimai nuo žagsėjimo, receptai nuo žagsėjimo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medici...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
23.11.2024 laikas 22:46 Lipofuscinas: senėjimo pigmentas ir kaip jį sulėtinti
Lipofuscinas – tai paslaptingas pigmentas, kuris kaupiasi mūsų organizme su amžiumi, tačiau jo poveikio sužinojimas gali padėti geriau suprasti senėjimo procesus. Nors lipofuscinas nėra žalingas, jo kaupimasis gali turėti įtakos odos senėjimui ir kit...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 19:13 Vitaminas D: svarba, šaltiniai ir trūkumo pasekmės
Vitaminas D, dažnai vadinamas „saulės vitaminu“, yra esminė maistinė medžiaga, kuri daro didžiulę įtaką mūsų sveikatai ir imuniteto funkcijai. Atėjus šaltajam metų laikotarpiui, kai saulėtų dienų sumažėja, svarbu žinoti, kaip užtikrinti pakankamą šio...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 14:40 Antarktidos paslaptis: Onikso upė teka priešingai visoms taisyklėms
Antarktidą daugeliui mūsų įsivaizduojame kaip negyvo, amžinai šalto krašto erdvę, tačiau šis žemynas slepia nuostabų gamtos fenomeną — Onikso upę. Ši unikali upė, kuri atsiranda vasarą, kai ledynai tirpsta, ne tik rodo, kaip gamta išgyvena ekstremali...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 13:42 Žemę pasiekė galinga galaktikų susidūrimo smūginė banga
Kosmosas nuolat stebina mus savo neįtikėtinomis dramomis ir paslaptimis. Neseniai astronomai atskleidė, kad galaktika NGC 7318b susidūrė su keturiomis kaimyninėmis galaktikomis Stefano kvintete, sukeldama galingą smūginę bangą. Šis fenomenas ne tik a...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 12:09 Vyriško ir moteriško nepasitikėjimo savimi skirtumai
Nepasitikėjimas savimi yra universali patirtis, tačiau kaip jis pasireiškia vyrams ir moterims, gali labai skirtis. Šiame straipsnyje nagrinėsime septynis esminius skirtumus tarp vyriško ir moteriško nepasitikėjimo savimi, siekdami geriau suprasti, k...

Skaityti daugiau