Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2020 » Balandžio » 23

JAV Ir Iranas Vėl Pasikeitė Smūgiais Socialiniuose Tinkluose

Praėjusį trečiadienį, 2020 m, balandžio 15 d., JAV karinis jūrų laivynas pranešė, kad 11 Irano motorinių laivų vykdė “pavojingus manevrus“ aplink JAV jūrų laivyno laivus Persijos įlankoje. Amerikiečiai naudojo visas galimas saugias perspėjamo priemones, kad persėtu Irano laivus.

Iranas, konspirologija, Trečiasis pasaulinis, geopolitika

Tokie incidentai prieš keletą metų buvo dažni, tačiau pastaruoju metu tampa gana reti: Irano generolai apsiribojo grasinimais nuskandinti visus laivus ir ne daugiau.

Nepaisant to, Trumpas gana atšiauriai reagavo tiek į šį įvykį, tiek į vėlesnį karinio palydovo paleidimą (palydovas buvo paleistas į orbitą balandžio 22 d.). Vakar jis per tviterį paskelbė, kad davė įsakymą kariuomenei šaudyti iki sunaikinimo, jei jie persekios mūsų laivus:

Kaip rašo rightjournalism.com, amerikiečių jūreiviai iškarto pradėjo treniruotis, o motorinių valčių ataka ant lėktuvnešio atrodys maždaug taip:

Nepaisant ilgai trukusio nuolatinio konflikto su Iranu, nė vienas iš JAV prezidentų anksčiau nebuvo davęs tokių įsakymų, todėl spauda jau antrą dieną diskutuoja šia tema.

Bet, turbūt įsižeidę, kad jų nepakvietė dalyvauti pasaulinėje diskusijoje, iraniečiai iš savo gretų išstūmė poną Hosseiną Salami (Islamo revoliucinės gvardijos korpuso vado pavaduotoją), kuris teigė, kad jis davė panašų įsakymą iš savo vadovybės IRGC. T.y., jei Irano motorinėms valtims gresia pavojus iš JAV karinio jūrų laivyno – jie turi teisę nuskandinti bet kurį lėktuvnešį, nesvarbu kas atliks vadovavimą:

Šiuo metu nėra labai aišku – ar tai rimtas situacijos eskalavimas, pablogėjimas ir neišvengimas karinis incidentas Persijos įlankoje, ar tiesiog tai žodžiai?

Vienu metu Trumpas jau buvo įsitraukęs į gana rimtus grasinimų mainus su Kim Jong Unu ir jis net pažadėjo nuskandinti Guamą - tačiau, po tokių, žodžiais apsistumdymais, reikalas į priekį nepasistūmėjo.

Be to, Iranas jau pažeidė tiek daug dalykų, kad pasaulio analitinė bendruomenė prarado jų baisių nuodėmių ir karo nusikaltimo skaičių: gamyklą Saudo Arabijoje Iranas subombardavo, JAV ambasadą Irake subombardavo, JAV karinę bazę Irake subombardavo, keleivinį lėktuvą numušė, o britų tanklaivis buvo užgrobtas. Tačiau dar niekas, nieko nesprogdina.

Kita vertus: amerikiečiai nutildė vieną mylimiausių aukščiausių Irano režimo lyderių, tam reikalui buvo iškabinta Irane net raudona vėliava. Nuo to įvykio, jau praėjo daugiau nei trys mėnesiai, vėliava, turbūt, tapo rausva nuo karštos saulės ir vėjo – tačiau pasaulis nepamatė baisaus keršto, nes susitarimas dėl JAV bazės subombardavimo nesiskaito. Praeis dar trys mėnesiai, pusė metų (priklausomai nuo dažų ir audinio kokybės) – ir Irano vėliava taps visiškai balta, atrodys, kaip pasidavimo aktas. Galimai, mulai, kaip tik ir laukia to?

Apskritai dideliame ir globaliame pasaulyje, kuriame, įžūliai skraido kažkokie NSO, kur nežinia kas, tampo virvutes yra nenuspėjamas. Pasirengęs įmesti ugnį į konfliktą, kur jau ir malkos atneštos, ir žibalo yra. Bet gali ten ir neprasidėti niekada. Tokiu atveju tikras konfliktas gali įvykti visiškai kitame regione, už akių ir visiems labai netikėtu momentu. Todėl tokioje situacijoje nėra prasmės teikti jokių prognozių ir belieka tik sekti įvykių raidą: gerbsime režisierių darbą, nes istorinį spektaklį aktoriai vaidina kaip tik dėl mūsų.

 

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
21.01.2022 laikas 00:19 Kaip išmokti niekada nepykti – 3 neurobiologų patarimai
Įsivaizduokite situaciją: stovite šalia žmogaus, kuris tiesiog verda iš pykčio ir ant jūsų šaukia; viskas, ko norite, – atsakyti jam tuo pačiu… Problema tik tai, kad atsakydami šaukimu situacijos tikrai nepagerinsite. Kaip susiimti ir susilaikyti? Yra du būdai ir tik vienas iš jų teisingas....

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:09 Antarktidos anomalijos. Ką slepia Antarktida?
Kokias paslaptis slepia po dideliu ledo ir sniego sluoksniu atšiauri ir šalta Antarktida? Prarastą civilizaciją, nežinomą gyvybės formą, portalus į kitus pasaulius ar užslaptintas eksperimentines, karines ar ateivių bazes? Tikimasi kažkokių atsakymų rasti ir kai bus ištirtas ežeras Vostok....

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:01 Neatpažinti povandeniniai objektai arba ką slepia jūros gelmės

Daugelis mano, kad Sovietų karinis laivynas turėjo didžiulius archyvus, kuriuose buvo sukaupta informacija apie susitikimus su neatpažintais objektais, pagal techninius terminus žymiai pranašesniais už žemiškuosius.

...

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 19:05 Gamtos anomalijos – apskritimai ant ledo

Paslaptingas reiškinys, analogiškas ratams laukuose, vis dažniau atsiranda… ant ledo. Idealios formos, didesnius ir mažesnius ratus žmonės aptinka Šiaurės Amerikoje, Rusijoje, Vokietijoje, Anglijoje. Dažniausiai šis reiškinys pastebimas Skandinavijoje. 

...

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 18:39 Mistinės vietos. Kalnų Šorija. Jie atėjo iš tų laikų, iš miglotos priešistorės

Sibiro Kalnų Šorija – paslaptinga, mitais ir legendomis apipinta vieta, kuri iki šiolei populiariausia buvo pasakojimais apie sniego žmogų.

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 09:03 Receptai | Patiekalai Gaminamės namuose: lydytas sviestas be laktozės

Jau gana ilgą laiką mano patys mėgstamiausi riebalai, kuriuose savaitgaliais kepu blynus, o kiekvieną dieną ištirpinusi kepu ne tik daržoves yra lydytas ghi (ghee) sviestas.

Skaityti daugiau

17.01.2022 laikas 23:26 Receptai | Patiekalai Naminis prieskonių mišinys Za’atar

Jeigu būti visai tiksliems, tai za’atar’as yra augalas, bet šiomis dienomis paminėjus žodį za’atar jis įprastai yra suvokiamas kaip prieskonių mišinys, neatsiejamas nuo Vidurio Rytų virtuvės. Ir vieno recepto jis tikrai neturi.

...

Skaityti daugiau

17.01.2022 laikas 23:26 Receptai | Patiekalai Kepti baklažanai su česnakiniu padažu

Gyvenimas yra tiesiog fantastiškas, kai mūsų maistas toks lengvas, spalvotas, sveikas ir LABAI SKANUS. Šį kartą parodysiu kaip pasigaminti tobulus iškeptus baklažanus su fantastišku padažu. Galiu garantuoti, kad šis patiekalas tikrai patiks ne tik vegetarams.

...

Skaityti daugiau