Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2023 » Kovo » 10

Kaip išgyventi šeimos krizę?

Kaip išgyventi šeimos krizę?

Kiekviena pora susiduria su šeimos krizėmis.

Daugelis šeimų patiria santykių sunkumų. Juos galima ir reikia spręsti - tiek savarankiškai, tiek padedant specialistams. Šeimos krizes sukelia skirtingi poros gyvenimo etapai.

Įdomu: Kodėl žmona nenori prisidėti prie bendro biudžeto?

Pirmoji dažnai susijusi su vaiko gimimu. Jei tai jauna šeima, kartais sutuoktinis būna nepasirengęs tokiam įvykių posūkiui.

"Vyras, pripratęs prie dėmesio, rūpesčio, susižavėjimo, prie to, kad žmonai jis yra numeris vienas, staiga atsiduria antroje vietoje. Krizė kyla dėl to, kad jis nepasirengęs prisiimti atsakomybės už vaiką. Ir jei ši situacija neišsprendžiama, jis gali net išeiti", - aiškina psichoterapeutas.

Antroji krizė, apie kurią dažnai kalba ekspertai, yra vidutinio amžiaus krizė. Ji laikoma asmenine, tačiau iš asmeninės jis gali peraugti į šeimos. Jos priežastis ta, kad žmogus staiga suvokia, jog praėjo pusė gyvenimo, o jis neturėjo laiko. Kai kurie žmonės pradeda daryti ne savo dalykus - mokosi važinėti motociklu, vyksta į kalnus, ieško meilės nuotykių.

"Bet kuris momentas, kai norisi nusimesti atsakomybės pančius ir leistis į svaigalus, yra kritinis laikas santuokoje. Taigi vidutinio amžiaus krizė gali sukelti didelių sunkumų šeimos santykiuose", - sako psichoterapeutas.

Trečioji krizė gali kilti tuo metu, kai sutuoktiniai baigia dirbti ir lieka vienas su kitu. Tada gali prisiminti kai kuriuos užgniaužtus jausmus, išlieti per daugelį metų susikaupusį nuovargį. Laimei, per šią krizę žmonės taip dažnai nesiskiria.

Skanu: «Tik keturi ingredientai, jokių miltų, jokio cukraus»: aromatingas obuolių pyragas (lengvai pagaminamas ir labai skanus)

Kaip išgyventi krizę

Taisyklė Nr. 1 - nesistenkite perauklėti partnerio.

Ekspertas tvirtina, kad šiuolaikiniame pasaulyje būsimo sutuoktinio pasirinkimas grindžiamas aistra, jausmais, emociniu apsinuoginimu. O vėliau, "pritampant" vienas prie kito, į pirmą vietą iškyla socialiniai vaidmenys. Pavyzdžiui, vyro šeimoje įprasta, kad tėvas uždirba pinigus, o motina gamina maistą, skalbia, prižiūri vaikus. O jis, kai susituokia, tikisi, kad žmona liks namie, kol jis darys karjerą.

"O jei žmonos tėvų šeimoje taip nebuvo? Dėl nesuderintų šeimų scenarijų žmonės dažnai kovoja vienas su kitu, bandydami įrodyti savo teisumą. Tuomet įtampa auga, o tai veda prie konfliktų iki pat santykių iširimo", - aiškina psichoterapeutas.

Kaip išgyventi šeimos krizę?

Taisyklė Nr. 2 - kalbėkitės vienas su kitu

Sveika: Veiksmingiausi gėrimai nuo peršalimo

Viena iš priežasčių, galinčių paaštrinti santuokinę nesantaiką, yra tyla. Bijome įskaudinti partnerį, kai esame kuo nors nepatenkinti. Ilgainiui apmaudas auga ir galiausiai pasidaro toks sunkus, kad mėnesius ar metus spausta spyruoklė pačiu netinkamiausiu momentu ima byrėti. Ir tada į galvą ateina visi blogi dalykai, ir jau nebe be baimės įžeisti ar neįžeisti.

"Pavyzdžiui, moterims būdinga viena savybė - jums patinka atvirumas santykiuose, pasitikėjimas, pripažinimas. Vyro tipas, priešingai, reiškia tam tikrą slaptumą, nutolimą. O moterys kartais reikalauja ne tik pasikalbėti, bet ir apversti jūsų sielą aukštyn kojomis: "O ką veikėte darbe?", "O su kuo šiandien kalbėjotės?". Jei moteris neleidžia vyrui būti savimi, tai bus viena iš priežasčių, kodėl jis išeina", - aiškina terapeutas.

Vyrai taip pat yra atsakingi už sunkumus krizių metu, ir ši atsakomybė sutuoktiniams padalijama maždaug po lygiai. Ir būtent atviras dialogas gali padėti įveikti santykių sunkumus.

3 taisyklė - dirbkite su savimi

Ir vis dėlto kaip daryti, kad sutuoktinis pasikeistų? Yra tik vienas būdas - pradėti nuo savęs. Tada galbūt ir sutuoktinis pasuks tuo pačiu keliu.

Kaip išgyventi šeimos krizę?

Taisyklė numeris 4 - kreipkitės į profesionalą.

Jei santykiai atsidūrė aklavietėje, o visi ankstesni metodai nedavė gerų rezultatų - kreipkitės į specialistą, kuris dėl išsilavinimo, žinių ir patirties bus nešališkas klausytojas ir suteiks kompetentingą patarimą. Nesitikėkite, kad po priėmimo jis išrašys santuokinės laimės receptą. Veikiau jis padės jums suprasti ir save, ir savo partnerį. Jūs patys nuspręsite, ką su šiomis žiniomis daryti.

Įdomu: Kodėl žmonės išsiskiria po 60 metų?

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Pasitarkite su tos srities specialistu. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:
Temos

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.03.2023 laikas 09:27 Kaip išvalyti dėmę iš avikailio, kailinių ar pūkinės striukės?
Kai nusiperkame naują avikailį, kailinius ar pūkinę striukę, galvojame: "Šį naują "grožį" dėvėsiu atsargiai!" Tačiau, nepaisant viso šio ypatingo kruopštumo, ant naujo avikailio ar kito žieminio drabužio dėmių atsiranda gana greitai ir labai lengvai....

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 09:09 Kaip aš jį pasirinkau?
"Į ką žiūrėjau, kai sutikau už jo ištekėti? Ką galvojau, kai jį pasirinkau?" - šiuos retorinius klausimus per konsultacijas dažnai užduoda moterys, kurios jaučiasi pasirinkusios netinkamą žmogų šeimai kurti.

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 08:59 Kaip nutraukti santykius su priklausomybę turinčiu žmogumi?
Deja, kartais tenka susidurti su žiauria tiesa. Gyvenimas santykiuose su priklausomu žmogumi yra skausmingas.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

23.03.2023 laikas 23:21 Receptai | Patiekalai «Tai patys skaniausi pyragaičiai, kokius esu valgęs - nuo šiol visada juos gaminsiu taip»: bulvių pyragėliai (mano geriausias receptas)
Dabar bulvių pyragėlius gaminu tik pagal šį receptą - skanius, kvapnius, su švelniu įdaru. Juos lengva pagaminti iš pačių paprasčiausių produktų. Man tai pats geriausias receptas. Dalijuosi juo su jumis.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 20:32 Receptai | Patiekalai «Faršo daugiau nebeperku»: kapotos vištienos kotletai iš įprastų produktų (juos mėgsta visa šeima)
Šiuos kotletus mėgsta visa mano šeima! Vietoj įprastų maltos mėsos kotletų gaminu maltos vištienos krūtinėlės kotletus. Paruošti iš pačių paprasčiausių, nebrangių produktų, ir labai greitai. Dalijuosi receptu.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 19:24 Receptai | Patiekalai "Vietoj įprasto omleto gaminu skanų patiekalą visai šeimai": Omletas su grybais orkaitėje vakarienei (šeimai patinka)

Neįprastas skonis ir nepakartojamas aromatas! Nuostabus omletas su grybais orkaitėje, dažnai jį patiekiu vakarienei, šeima dievina! Jį lengva pagaminti ir visai nesudėtinga. Parodysiu jums receptą.

Skaityti daugiau