- 10.03.2023
- 0.0 Reitingas
- 334 Peržiūrų
- Komentarai
Kiekviena pora susiduria su šeimos krizėmis.
Daugelis šeimų patiria santykių sunkumų. Juos galima ir reikia spręsti - tiek savarankiškai, tiek padedant specialistams. Šeimos krizes sukelia skirtingi poros gyvenimo etapai.
Įdomu: Kodėl žmona nenori prisidėti prie bendro biudžeto?
Pirmoji dažnai susijusi su vaiko gimimu. Jei tai jauna šeima, kartais sutuoktinis būna nepasirengęs tokiam įvykių posūkiui.
"Vyras, pripratęs prie dėmesio, rūpesčio, susižavėjimo, prie to, kad žmonai jis yra numeris vienas, staiga atsiduria antroje vietoje. Krizė kyla dėl to, kad jis nepasirengęs prisiimti atsakomybės už vaiką. Ir jei ši situacija neišsprendžiama, jis gali net išeiti", - aiškina psichoterapeutas.
Antroji krizė, apie kurią dažnai kalba ekspertai, yra vidutinio amžiaus krizė. Ji laikoma asmenine, tačiau iš asmeninės jis gali peraugti į šeimos. Jos priežastis ta, kad žmogus staiga suvokia, jog praėjo pusė gyvenimo, o jis neturėjo laiko. Kai kurie žmonės pradeda daryti ne savo dalykus - mokosi važinėti motociklu, vyksta į kalnus, ieško meilės nuotykių.
"Bet kuris momentas, kai norisi nusimesti atsakomybės pančius ir leistis į svaigalus, yra kritinis laikas santuokoje. Taigi vidutinio amžiaus krizė gali sukelti didelių sunkumų šeimos santykiuose", - sako psichoterapeutas.
Trečioji krizė gali kilti tuo metu, kai sutuoktiniai baigia dirbti ir lieka vienas su kitu. Tada gali prisiminti kai kuriuos užgniaužtus jausmus, išlieti per daugelį metų susikaupusį nuovargį. Laimei, per šią krizę žmonės taip dažnai nesiskiria.
Kaip išgyventi krizę
Taisyklė Nr. 1 - nesistenkite perauklėti partnerio.
Ekspertas tvirtina, kad šiuolaikiniame pasaulyje būsimo sutuoktinio pasirinkimas grindžiamas aistra, jausmais, emociniu apsinuoginimu. O vėliau, "pritampant" vienas prie kito, į pirmą vietą iškyla socialiniai vaidmenys. Pavyzdžiui, vyro šeimoje įprasta, kad tėvas uždirba pinigus, o motina gamina maistą, skalbia, prižiūri vaikus. O jis, kai susituokia, tikisi, kad žmona liks namie, kol jis darys karjerą.
"O jei žmonos tėvų šeimoje taip nebuvo? Dėl nesuderintų šeimų scenarijų žmonės dažnai kovoja vienas su kitu, bandydami įrodyti savo teisumą. Tuomet įtampa auga, o tai veda prie konfliktų iki pat santykių iširimo", - aiškina psichoterapeutas.
Taisyklė Nr. 2 - kalbėkitės vienas su kitu
Sveika: Veiksmingiausi gėrimai nuo peršalimo
Viena iš priežasčių, galinčių paaštrinti santuokinę nesantaiką, yra tyla. Bijome įskaudinti partnerį, kai esame kuo nors nepatenkinti. Ilgainiui apmaudas auga ir galiausiai pasidaro toks sunkus, kad mėnesius ar metus spausta spyruoklė pačiu netinkamiausiu momentu ima byrėti. Ir tada į galvą ateina visi blogi dalykai, ir jau nebe be baimės įžeisti ar neįžeisti.
"Pavyzdžiui, moterims būdinga viena savybė - jums patinka atvirumas santykiuose, pasitikėjimas, pripažinimas. Vyro tipas, priešingai, reiškia tam tikrą slaptumą, nutolimą. O moterys kartais reikalauja ne tik pasikalbėti, bet ir apversti jūsų sielą aukštyn kojomis: "O ką veikėte darbe?", "O su kuo šiandien kalbėjotės?". Jei moteris neleidžia vyrui būti savimi, tai bus viena iš priežasčių, kodėl jis išeina", - aiškina terapeutas.
Vyrai taip pat yra atsakingi už sunkumus krizių metu, ir ši atsakomybė sutuoktiniams padalijama maždaug po lygiai. Ir būtent atviras dialogas gali padėti įveikti santykių sunkumus.
3 taisyklė - dirbkite su savimi
Ir vis dėlto kaip daryti, kad sutuoktinis pasikeistų? Yra tik vienas būdas - pradėti nuo savęs. Tada galbūt ir sutuoktinis pasuks tuo pačiu keliu.
Taisyklė numeris 4 - kreipkitės į profesionalą.
Jei santykiai atsidūrė aklavietėje, o visi ankstesni metodai nedavė gerų rezultatų - kreipkitės į specialistą, kuris dėl išsilavinimo, žinių ir patirties bus nešališkas klausytojas ir suteiks kompetentingą patarimą. Nesitikėkite, kad po priėmimo jis išrašys santuokinės laimės receptą. Veikiau jis padės jums suprasti ir save, ir savo partnerį. Jūs patys nuspręsite, ką su šiomis žiniomis daryti.
Įdomu: Kodėl žmonės išsiskiria po 60 metų?
P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Pasitarkite su tos srities specialistu. Patiko pasidalinkite.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau