Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Kovo » 13

Kaip pieno pramonė dirbtinai sukuria kalcio trūkumo krizę?

Pieno produktų pardavimai krinta

Vis daugiau žmonių dėl sveikatos, aplinkosauginių ir etinių priežasčių atsisako pieno ir kitų gyvulinių produktų. Tyrimai rodo, kad pieno produktų pardavimai smunka, o alternatyvių augalinio pieno pruduktų paklausa ir vartojimas auga eksponensiškai. Pieno pramonė matydama, kad praranda rinkos dalį bando sukurti kalcio trūkumo krizę. Spaudoje rašomi straipsniai, kaip atsisakius pieno produktų išsivystis osteoporozė ir t.t. Deja, gerai žinoma, kad pieno pieno produktai nelabai apsaugo nuo osteoporozes. Ir šalyse kur žmonės naudoja daugiausiai pieno produtų osteoporozes rizika yra didžiausia (Amerka, Jungtinė Karalyste(Didžioji Britanija), Skandinavijos šalys ir Australija.

Viename gerai žinomu mitybos mokslinių žurnalų (The American Journal of Clinical Nutrition) buvo publikuotas straipnis: ‘’Ar reiktų rekomenduoti pieno produktūs, kad veganiška mityba būtų sveika’’ (“Should Dairy Be Recommended as Part of a Healthy Vegan Diet?”).

Straipniso autorė profesorė Lanou pateikia argumentą, kad pieno produktai nėra reikalingi norinti turėti stiprius ir sveikus kaulus. Žmogaus organizmas pasisavina tik apie trečdalį pieno produktuose esančio kalcio, kai kai iš kai kurių ankštinių produktų bei žalios spalvos daržovių pasisavinama 40—64% esančio kalcio. Pieno produktai yra dažniausiai rekomenduojamas kalcio šaltinis, bet yra daug augalinės kilmės maisto produktų kurie turi pakankamai ir gerai pasisavinamo kalcio: lapinis kopūstas (kale), tofu, baltos pupelės, bok choy, sezamų sėklos, garstyčių žalumynai (mustard greens), salotos ir kt.

Pieno produktų vartojimas negarantuoja stiprių kaulų

Per daugelį metų žmonės buvo įtikinti, kad pieno produktai yra svarbūs norint turėti sveikus ir stiprius kaulus, bet moksliniai tyrimai rodo, kad laikas pakeisti požiūrį ir strategiją apie kaulų sveikatą ir rekomendacijas susijusias su kaulų sveikata. Nes nėra stiprių mokslinių įrodymų, kad pieno produktai naudingi kaulams, ypač, kai atmetami pieno industrijos sponsoriuoti ar jų pačių atlikti tyrimai. Pvz, Harvard medseserų sveikatos tyrimas, kuriame dalyvavo 75,000 moterų (12 metų) and Švedijojos tyrimas, kuriame dalyvavo virš 60,000 moterų (11 metų) nerado teigiamo ryšio, kad pieno produktų vartojimas sumažina kaulų lūžių riziką (bene svarbiausias kaulų būklės rodilis). Vaikams pieno produktų naudojimas ar daugiau nei 500mg kalcio per dieną taip pat nepagerino kaulų būklės.

Kalcio perdozavimas

Šiandieną labai daug organizacijų, ypač Amerkojo ir kitose išsivysčiusiose šalyse pataria naudoti (su maistu ar iš papildų) labai dideles dozes kalcio (pvz 1000-1300mg kalcio per dieną). Deja didelis kalcio suvartojimas neapsaugo nuo kaulų lūžių ir ypač nuo klubo kaklelio lūžio, kuris yra pats pavojingiausias kaulų lūžys vyresnio amžiaus žmonėms ir ypač moterims. Kai jau buvo mineta straipsnio pradžioje, šalyse sunaudojančiose daugiausiai pieno produktų užregistruojama daugiausiai klubo kaklelio lūžių. Vienas tyrimas trukęs 20 metų parodė, kad moterys, kurios per dieną išgerdavo tris ir daugiau stiklines pieno turėjo 60% didesnę klubo kaklelio lūžio riziką ir dvigubai didesnę mirtingumo riziką. Vienoje publikacijoje pasaulio sveikatos organizacija (PSO) teigia, kad norint palaikyti gerą kaulų būklę ir sumažinti kaulų lūžių riziką užtenka 400-500 mg kalcio per dieną ir tai lengvai galima pasiekti valgant augalinį maistą. PSO taip pat pataria, kad palaikyti stiprius kaulus reikia sportuoti, bei sumažinti gyvulinių baltymų ir druskos naudojima, kurie gali paididinti kalcio pasišalinimą su šlapimu.Todėl straipsnio autorė, profesorė Lanou, teigia, kad pieno produktai nėra reikalingi sekant veganišką mitybą ir norint turėti sveikus ir stiprius kaulus.

Tad pieno pramonės skleidžiama kalcio trūkumo krizė yra perdėta, ir tai naudojama marketingui be stiprių mokslinių įrodymų. Kai realiai, sekant augalinę/veganišką mitybą, ir valgant pakankamą kalorijų kiekį (2000kcal moterims ir 2500kcal vyrams per dieną) galima labai lengvai gauti pakankamai kalcio (500mg, kas yra reali reikalinga kalcio dienos norma) ir taip palaikyti gerą kaulų būklę.

Pieno produktų vartojimas padidina ligų riziką

Vartodami pieno produktus žmonės ne tik gauna kalcio, bet pieno produktų naudojimas taip pat padidina kai kurių ligų riziką: prostatos vėžio riziką. Širdies ir kraujagyslių ligų riziką (pieno produktai turi daug cholesterolio ir riebalų), pirmo ir antro tipo diabeto riziką, alergijų ir ausų infekcijų riziką. Priedo, valgydamas pieno produktus dažnai žmogus praleidžia galimybę valgyti augalinį maista, ir taip negauna pakankamai antioksidantų ir skaidulų.

Kas dar svarbu norint turėti stiprius kaulus?

Fizinė veikla yra labai svarbi norint turėti stiprius kaulus Geriausiai kaulams yra bėgiojimas, vaiksčiojimas, svorių kilnojimas, šokinėjimas ant batuto. Kaulams taip pat svarbu vitaminas D, kuris padeda pasisavinti kalcį iš maisto, bei vitaminas K2, kuris reikalingas kad kalcis būtų integruotas į kaulų struktūrą, o ne atsidurtų ant kraujagyslių sienelių ar minštųjų audinių. Magnis taip pat rekalingas ir vartojant dideles dozes kalcio, galima dar labiau padidinti magnio trūkumą. Iš vaistažolių kaulams naudinga dirvinis asiūklis.

Autorius: Andrius-Vegan, BSc Nutrition, MSc,  PhD

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Parašyk savo nuomone komentaruose.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.04.2020 laikas 15:56 Šokiruojantis Vaizdas Iš Niujorko: Niekas Nežino, Kaip Tai Paaiškinti

2020 m. Kovo 31 d. tinkle buvo paskelbtas vaizdo įrašas, padarytas pasak autoriaus Lenox Hill ligoninėje, esančioje 76-ojoje gatvėje ir Park Ave, Manhatano centre, Niujorke.

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 13:21 Kaukė Vietoje Botokso Namuose
Jūs manote, kad laikas išbandyti botoksą? Ištrinkite iš galvos šią mintį, nes ši nuostabi kaukė pašalins jūsų raukšles ir sustandins jūsų odą geriau nei botoksas. Beje nepamirškite ir apie naudojamas visas kenksmingas medžiagas....

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 11:47 Visame Izraelyje Iš Dangaus Krenta Dideli Pulkai Šikšnosparnių
Didžiuliai šikšnosparnių pulkai tiesiog miršta danguje ir krenta ant žemės. Ant žemės nukritę šikšnosparniai neturi jokių išorinių sužalojimo požymių, jie tiesiog miršta ore. Tokie baisūs įvykiai pastebimi visame Izraelyje, todėl žmonės baiminasi dėl pasaulio pabaigos ženklų....

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 10:02 Vyriausiasis Izraelio Rabinas Liepė Paruošti Iškilmingus Rūbus Mesijo (Messiah) Sutikimui
Šofaras – žydų ritualinis muzikos instrumentas, kurio naudojimo tradicijos siekia Mozės laikus. Anot, Vikipedijos, jis pučiamas per pamaldas per Roš Hašana / Jom hatrua (Žydų naujus metus), Jom Kipur (Teismo diena arba Atpirkimo dieną – dvasinio apsivalymo ir vilties diena) ir daugelyje kitų išskirt...

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 07:48 Breli Pond (Braley Pond) Anomalinė Zona
Nedidelė turistų stovykla“Braley Pond Campground“ prie nedidelio gražaus Breli tvenkinio Virdžinijos valstijos Ogasto apygardoje jau kelis dešimtmečius laikoma viena iš pačių anomaliausių vietų JAV. Šis nedidelis sausumos gabalėlis su keliomis laužavietėmis ir vietomis palapinėmis it magnetas trauki...

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 07:11 Kinijos Miesto Legenda “Pusiaunakčio Autobusas 375”
Tai nutiko 1995 metų lapkričio 14 dieną Pekine. Viskas prasidėjo nuo to, kad pusiaunaktį autobuso stotelėje sėdėjo du žmonės - pagyvenusi moteris ir jaunas vaikinas. Belaukdami autobuso jie susipažino ir negarsiai kalbėjosi. Pagyvenusiai moteriai labai patiko tas tylus ir mandagus jaunuolis....

Skaityti daugiau