Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Kovo » 7

Kas nutinka jūsų organizmui, kai į jį patenka koronavirusas?

Koronavirusui, kurio pradinis epicentras buvo Kinijos Hubėjaus provincijos sostinė Uhanas, toliau plintant po pasaulį, užsikrėtimo atvejų Europoje vis daugėja. Virusas perskriejo Atlantą – Pietų Amerikoje koronavirusas diagnozuotas brazilui. JAV didmiestis San Fransiskas, baimindamasis viruso, paskelbė ekstremalią padėtį. Ekstremali padėtis paskelbta ir Lietuvoje, o virusas plinta ir po palyginti netolimas šalis: jis nustatytas Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Estijoje, Latvijoje, Baltarusijoje.

Pasaulio bendruomenės skatinamos į koronaviruso protrūkį reaguoti kuo ramiau, išvengiant panikos ir iracionalių veiksmų.

Pateikiame trumpą apžvalgą, kas gi iš tiesų nutinka žmogaus organizmui, į jį patekus koronaviruso sukėlėjams: kaip kūnas į juos reaguoja, kokia simptomatika pasireiškia pirmiausia.

Kalbant bendrai, virusas yra paprasčiausia gyvybinė forma mūsų planetoje. Tai mikroskopinė dalelė, kuri turi savybę užkrėsti gyvus organizmus. Virusas, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia nuodas.

Virusai atpažįsta užkrėsti tinkamą ląstelę, priartėja ir prilimpa prie jos membranos. Ją suardę, jie patenka į ląstelės vidų ir įveda savo genetinę informaciją, tuo užvaldydamas ją. Ląstelė perprogramuojama, suaktyvėja medžiagų apykaita ir ląstelė suardoma. Prisidauginę virusai išeina iš suardytos ląstelės ir skverbiasi į kitas ląsteles.

Koronavirusai (mokslinis pavadinimas – coronaviridae šeimos virusai) plinta tarp žinduolių ir paukščių. 2003 m. pasaulį krėtęs SARS virusas taip pat priklauso koronavirusų šeimai. Koronaviruso sukėlėjai (savo forma panašūs į karūnas) sudaryti iš dalelių, kurios turi savybę replikuotis.

Koronavirusu užsikrečiama oro-lašeliniu būdu: sergančiajam kosint, čiaudant), taip pat – fizinio kontakto metu (pavyzdžiui, sveikinantis) ir liečiant paviršius ar daiktus, prieš tai liestus koronavirusu užsikrėtusiojo asmens.

Visiems virusams charakteringas požymis yra tai, kad juose užkoduota tam tikra genetinė informacija. Ši yra dviejų tipų: DNR ir RNR. Koronavirusui būdingas RNR tipas. Genetinė viruso sukėlėjo informacija yra apsaugota dangalu, panašiu į kapsulę.

Kai viruso sukėlėjas pasiekia žmogaus kūno paviršių (odą), prasiskverbia į organizmo ląsteles, naudodamasis tam tikru „raktu“ – savo RNR kodu, kurio pagalba organizme pradeda gaminti baltymus (organines medžiagas, sudarytas iš aminorūgščių junginių).

Virusas dauginasi ypatingai sparčiai – sukėlėjų skaičius nuo to lemtingojo vieno pasiekia milijonus. Sveikosios organizmo ląstelės pradeda nykti.

Pažeidus sveikąsias ląsteles, jos miršta. Žmogaus organizmas į užkratą reaguoja visų pirma tuo, kad suaktyvėja imuninės sistemos veikla. Pasireiškia pirmieji ligos simptomai, įspėjantys, kad organizmas susidūrė su užkratu.

Koronaviruso atveju šie simptomai pasireiškia galvos, gerklės skausmu, kosuliu, čiauduliu ir karščiavimu. Visi išvardyti simptomai būdingi peršalimo ligoms ir gripui, todėl mediciniškai sudėtinga nustatyti, kad tai yra būtent koronaviruso atvejis: reikalingi papildomi diagnostiniai tyrimai (pirmiausia – kvėpavimo takų mėginių).

Virusu užsikrėtęs organizmas, turintis pakankamai stiprią imuninę sistemą, pradeda gaminti antikūnius. Sveikos ląstelės branduolyje esančių enzimų pagalba pradeda gamintis kovai prieš konkretų virusą – šiuo atveju koronavirusą – nukreipti antikūniai.

Ir teoriškai, ir praktiškai žmogaus organizmas, jei imuninė sistema nėra nusilpusi, su virusu kovoja sėkmingai ir per kelias savaites sunaikina viruso sukėlėjus.

Dėl nusilpusios imuninės sistemos, koronaviruso aukomis dažniausiai tampa senyvo amžiaus žmonės, turintys gretutinių ligų.

Sunkiais atvejais, kraujo ląstelės pradeda gaminti platų spektrą cheminių medžiagų. To rezultatas – plaučiuose atsiradęs ir besikaupiantis skystis. Jis apsunkina reikiamo deguonies kiekio patekimą į organizmą – žmogus pradeda dusti.

Tačiau koronavirusas nebūtinai yra letalinės baigties priežastis. Nusilpusiame organizme, visomis imuninės sistemos išgalėmis kovojančiame su koronavirusu, atsiranda terpė įvairioms bakterijoms ir kitiems mikroorganizmams, sukeliantiems mirtinas komplikacijas.

Parengta pagal AsapSCIENCE publikuoja Lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
05.04.2020 laikas 17:14 Atėjo Laikas Kaupti Vandens Atsargas

Vienas iš nedaugelio vertingiausių planetos rezervatų, kurį stebi UNESCO, yra skaitomas Igvasu nacionalinis parkas, esantis Brazilijos ir Argentinos teritorijose

Skaityti daugiau

05.04.2020 laikas 11:18 Kieno Didžiuliai Laivai Buvo Pastebėti Mėnulio Fone?
Viena iš daugiausiai pasirodymo NSO vietų yra Mėnulis ir aplink jį dangaus sritis. Astronomai šimtmečius stebėjo, ten keistas šviesas, o prasidėjus XXI amžiui, kai žmonėms tapo prieinami ne tik teleskopai, bet ir vaizdo įrašymo priemonės, kai atsirado galimybė pasidalinti savo stebėjimais su visuome...

Skaityti daugiau

05.04.2020 laikas 07:34 Akupresūros Taškas LR3 padės Išvengti Daugelį Ligų

Kiekvieną dieną daug dėmesio skiriame savo sveikatai. Mes laikomės dietų, sportuojame, vartojame vitaminus, einame pas gydytoją ir sąrašas gali tęstis. Nors egzistuoja daugybė šiuolaikinių įvairių sveikatos problemų gydymo metodų, neturėtume pamiršti apie ir homeopatinius natūralaus gydymo metodu...

Skaityti daugiau

04.04.2020 laikas 21:28 Šis kokteilis gydo širdies ligas ir pašalina trombas
Liaudies medicina siūlo universalų kokteilį nuo daugelio ligų. Kokteilis tiesiog išgelbsti nuo triukšmo ausyse ir galvoje, padeda nuo galvos skausmo, ypač, kai skauda galvą dėl oro pokyčio. Ši tinktūra apsaugo nuo kraujo krešulių susidarymo. Šiuo vaistu gydomos visos širdies ir kraujagyslių ligos....

Skaityti daugiau

04.04.2020 laikas 16:52 Baisūs Trimitų Garsai Skamba Per Visą Rytų Europą. Galimas Ugnikalnio Įsiveržimas Iki M9.0
2020 m. balandžio 3d. atėjo baisios naujienos iš Slovakijos sostinės, Bratislavo. Galima matyti, kad Europa laukia ugnikalnio išsiveržimas, M9.0 ar panašiai, o remiantis dabartiniais „trimito garsais“ ir litosferos įvykių seka – nuotykių galima laukti balandžio antroje pusėje....

Skaityti daugiau

04.04.2020 laikas 12:20 Šiandiena Pasaulis Gali Neatpažįstamai Pasikeisti

Kaip matote, pirmoje vaizdo įrašo sekundėje, prie chronometro, kuris skaičiuoja paskutines sekundes iki valandos H, priklijuojama popieriaus juostelė, kurioje nurodyta 2020 m. balandžio 4 d. data.

Skaityti daugiau