Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2019 » Birželio » 29

Priežastys, kodėl Didžiojo baltojo ryklio niekada nepamatysite akvariumuose

Tūkstančiai entuziastų ir ekstremalumus mėgstančių žmonių kasmet neria po vandeniu narvuose, kad susidurtų akis į akį su rykliais. Tokie nutrūktgalviai nepasitenkina tik kelione į jūrų muziejų, kuriame gali pamatyti ryklius, plaukiojančius akvariumuose.

biologija, rykliai, nelaisvė, gamta, laukinė gamta

Tiesa, akvariume niekada nepamatysite baltojo ryklio – o dėl to šių gyvūnų entuziastai gali likti nusivylę. Bet gali kilti klausimas – kodėl baltojo ryklio niekada neišvysime nelaisvėje?

Atsakymas yra gana paprastas: nelaisvėje jie tiesiog neišgyventų.

Biologai ir kiti mokslininkai bandė įvairiausius veisimo būdus, kurie galėtų padėti auginti didžiuosius baltuosius ryklius nelaisvėje – tačiau nesėkmingai. Tiesa, neseniai buvo pasiektas rekordas, nes baltojo ryklio patelė Monterėjaus įlankos (Kalifornija, JAV) 4 mln. litrų akvariume išgyveno 44 dienas.

Išleidus ją iš akvariumo, vos po savaitės jį nugaišo. Ankstesnis rekordas buvo užfiksuotas 1981 metais, kai San Francisko (JAV) Jūrų pasaulyje baltasis ryklys išgyveno vos 16 dienų. Po to jis buvo išleistas į laisvę, tačiau nustojo ėsti ir neišgyveno.

Taigi, kodėl didieji baltieji rykliai negali išgyveni nelaisvėje? Tai mėgina paaiškinti kelios teorijos:

Šie rykliai yra atvirų vandenų sutvėrimai, todėl jų nevalia suvaržyti. Buvo užfiksuota, kad sekikliais pažymėti rykliai vos per kelias dienas nuplaukia šimtus kilometrų. Toks fizinis aktyvumas ir laisvė yra itin svarbūs jų egzistavimui. Nelaisvėje jie suserga depresija. Taip laikomi didieji baltieji rykliai ima trinti savo nosis į akvariumo stiklą ir praranda apetitą. Be to, susirgę depresija jie tampa itin agresyviais.

Didžiuosius baltuosius ryklius nelaisvėje laikyti yra itin brangu – kadangi jie suryja visus sutvėrimus, esančius tame pačiame akvariume. Taigi, akvariumą reikėtų nuolatos pripildyti naujais vandens gyvūnais – arba laikyti ryklį vieną didžiule akvariume, kuris turėtų būti bent kilometro ilgio.

Šiems rykliams nepatinka, kai juos šeria žmonės – dėl to jie gali išvis atsisakyti ėsti. Dėl šios priežasties jie arba gaišta, arba juos tenka išleisti į laisvę. Didieji baltieji rykliai yra natūralūs plėšrūnai, todėl jiems būtina medžioti.

Kai kurie mokslininkai mano, kad rykliai suserga depresija ir galiausiai numiršta nelaisvėje dėl netinkamo vandens tirpalo, kuriame dažniausiai trūksta druskos. Mat šie sutvėrimai gyvena sūriame vandenyje, todėl tokį būtina suteikti ir jiems esant nelaisvėje.

Šie rykliai sukuria daug logistinių nepatogumų – juos reikia ne tik saugiai sugauti, bet ir nugabenti iki akvariumo – o viso šio proceso metu jie turi būti vandenyje.

Dėl jų dydžio ir agresyvaus elgesio juos itin sunku suvaldyti. Dauguma žmonių tiesiog nenori rizikuoti ir tuo užsiimti – tuo labiau, kad ir jų išlaikymas yra itin brangus. Geriausias ir saugiausias būdas pamatyti šiuos ryklius, tai yra panerti po vandeniu narve netoli Gansbaai (Pietų Afrika). Iki jų gyvenamosios vietos nuplaukti užtrunka vos 15 minučių, o aktyvūs jie yra visais metų laikais. Tikimybė kelionės metu pamatyti baltąjį ryklį yra net 99,5 proc.

Parengta pagal „Shark Bookings“, publikuoja lrytas.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto