- 19.11.2018
- 0.0 Reitingas
- 1604 Peržiūrų
- Komentarai
Žurnalas „Live Science“, norėdamas išsiaiškinti, kokie moksliniai mitai – patys populiariausi, atliko skaitytojų apklausą. Parengę kurioziškiausių klausimų sąrašą, žurnalistai paprašė mokslininkų tuos mitus pakomentuoti. Dauguma iš jų – visiškai nepagrįsti.
Dėl šios klaidingos nuomonės, matyt, kalti populiarūs terminai „nulinė gravitacija“ ir „nesvarumas“. Gravitacija yra visur, ir traukos jėga žmonėms visur daro poveikį. Orbitoje kosmonautai skraido būdami nesvarumo būklės tik todėl, kad nuolat kartu su savo laivu krinta į Žemę. Tik tai jie atlieka horizontalioje plokštumoje. Didėjant atstumui nuo Žemės, gravitacija mažėja, tačiau visiškai niekada nedingsta. Beje, nuomonė, jog kosmose yra vakuumas, – klaidinga. Iš tikrųjų erdvė tarp žvaigždžių užpildyta įvairiais atomais ir dalelėmis, tiesiog atstumas tarp jų – truputį didesnis nei Žemėje.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau