Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2019 » Balandžio » 10

Kuriuos vaistinius augalus rinkti balandžio mėnesį

Gamta mums dovanoja neįkainuojamus turtus. Mes kartais net ir neįsivaizduojame, kiek vertingų vaistinių augalų auga soduose, miškuose, pievose. Daugelis mano, kad tai tik piktžolės, o iš tiesų tai vertinga gamtos vaistinėlė.

žolininkystė, vaistiniai augalai, balandis, augalai, žolelių paslaptys

Rūgtis gyvatžolė Polygonum bistorta

Balandžio - gegužės mėnesį patariama kasti rūgties gyvatžolės šaknis, nes tuo metu jose yra daugiausiai rauginių medžiagų, vitamino C ir provitamino A.

Rūgties gyvatžolės šaknų preparatai efektyviai stabdo diarėją ir kraujavimą, padeda gydyti uždegimines ligas, inkstų ir tulžies pūslės akmenligę.

Didysis debesylas Inula helenium

Didžiojo debesylo šaknis patariama kasti pavasarį (balandžio - gegužės mėnesiais) ir rudenį. Didžiojo debesylo šaknų nuoviru patariama gydyti bronchitą, emfizemą, plaučių tuberkuliozę. Didžiojo debesylo šaknų preparatai padeda atsikosėti ir malšina kosulį. Didžiojo debesylo šaknų preparatais patariama gydyti kepenų ir odos ligas. Šiais vaistiniais augalais efektyvu gydyti dermatitą, kuris yra tampriai susijęs su bronchine astma.

Miškinė sidabražolė Potentilla erecta

Įvairių ligų gydymui vartojamos miškinių sidabražolių šaknys, kurias patariama kasti anksti pavasarį. Miškinių sidabražolių šaknyse gausu rauginių medžiagų, dervų, eterinių aliejų, organinių rūgščių, vitaminų. Miškinių sidabražolių šaknų nuoviras padeda normalizuoti sutrikusį skrandžio darbą. Miškinių sidabražolių šaknų nuoviru patariama tepti lūpų ir odos įtrūkimus, kurie atsirado šias vietas perpūtus vėjui.

Bruknių lapai Vaccinum utis - idaea L

Bruknių lapus geriausiai rinkti nuo balandžio mėnesio iki šių augalų žydėjimo pradžios. Bruknių lapuose yra vertingo gamtinio antiseptiko asbutino, antioksidantų, rauginių medžiagų, flavonoidų, vitamino C. Bruknių lapų nuovirais patariama gydyti bakterines infekcijas, burnos ertmės ligas. Bruknių lapų nuovirai sergantiems inkstų ir šlapimo pūslės ligomis skatina šlapimo išsiskyrimą bei mažina cukraus lygį kraujyje.

Raktažolė Primula

Gydymui vartojami raktažolių lapai, kuriuose gausu askorbino rūgšties ir organinių junginių. Raktažolių lapų nuoviras padeda atsikosėti, su jais galima ruošti daug vitaminų turinčius gėrimus. Raktažolių lapų antpilu patariama gydyti inkstų ir šlapimo pūslės ligas.

Meškauogių lapai Arctostaphylos uva-ursi

Pagrindinė medžiaga, nulemianti meškauogių lapų gydomąsias savybes - arbutinas, kuris veiksmingai skatina šlapimo išsiskyrimą. Meškauogių lapuose esančios rauginės medžiagos stabdo diarėją ir normalizuoja sutrikusį skrandžio ir žarnyno darbą.

Plačialapis gyslotis Plantago major

Plačialapiai gysločiai - dažnai pas mus paplitę augalai, pasižymintys antiseptinėmis savybėmis, padedantys gydyti žaizdas ir atsikosėti. Plačialapių gysločių lapų preparatais patariama gydyti dizenteriją.

Paprastoji kiaulpienė Taraxacum officinale

Kiaulpienių šaknų nuovirai skatina gausesnį prakaitavimą ir mažina aukštą kūno temperatūrą. Kiaulpienių šaknų antpilas naudingas, kai odą gausiai išberia spuogai ir dažnai kyla votys.

• Kiaulpienių stiebų sultys padeda minkštinti nuospaudas.

• Kiaulpienių šaknų ir žolės mišinio antpilu patariama gydyti kai kurias kepenų ir tulžies pūslės ligas.

• Kiaulpienių žiedų sirupas tonizuoja ir stiprina imuninę sistemą.

Trispalvė našlaitė Viola tricolor

Trispalvių našlaičių žolėje yra askorbino ir salicilo rūgšties bei flavonoidų. Trispalvių našlaičių žolės nuoviras padeda atsikosėti, skatina šlapimo išsiskyrimą ir gausesnį prakaitavimą.

Ankstyvasis šalpusnis Tussilago farfara

Ankstyvieji šalpusniai pražysta vos tik nutirpsta sniegas, o šių augalų lapai pasirodo vėliau. Gydymui galima panaudoti ankstyvojo šalpusnio lapus ir žiedus, nes juose gausu organinių rūgščių, askorbino rūgšties, inulino, eterinių aliejų. Ankstyvojo šalpusnio lapų antpilu patariama gydyti peršalimo ligas, malšinti spazmus ir pilvo skausmus. Ankstyvojo šalpusnio lapų preparatais taip pat patariama gydyti pielonefritą (inkstų geldelių uždegimą) ir cistitą.

Paprastoji pakalnutė Convallaria majalis

Paprastųjų pakalnučių preparatais patariama gydyti širdies ir kraujotakos sistemos ligas, pavyzdžiui, ūmų ir lėtinį širdies nepakankamumą. Paprastųjų pakalnučių preparatai mažina padidėjusį kraujospūdį ir malšina įvairių kūno vietų patinimus. Visgi būtina atminti, kad pakalnučių žiedai ir uogos yra nuodingi, todėl jais reikia gydytis ypač atsargiai ir tik pasitarus su gydytoju.

Beržų pumpurus

Beržų pumpurus patariama pradėti skinti dar kovo mėnesį. Tiesa. kovo mėnesį dėl galimo storo sniego sluoksnio ne visada lengva prieiti prie medžių, todėl juos patariama skinti ir balandžio mėnesį. Svarbiausia pumpurų prisiskinti. kol nepradėjo augti beržų lapai. Jei pumpurų prisiskinsite jau prasiskleidus lapams, juose bus žymiai mažiau naudingųjų ir sveikatai reikalingųjų medžiagų, nes nemažai jų bus lapuose.

Pušų pumpurus

Pušų pumpurus patariama pradėti skinti kovo mėnesį, tačiau juos. kaip ir beržų pumpurus, dar galima skinti ir balandį. Pušų pumpurus galima skinti iki tol. kol jų žvyneliai susiglaudę. Kai tik žvyneliai prasiskleis. beveik tuoj pat pušų pumpurai neteks savo vertintųjų gydomųjų savybių.

Ąžuolų, drebulių ir gluosnių žievę

Ąžuolų, drebulių ir gluosnių žievę reikia lupti tik nuo jaunų šakelių senuose medžiuose, nes senuose yra daugiausiai naudingųjų medžiagų. Tuo pat metu patariama lupti putinų ir šaltekšnių žievę. Žievę reikia lupti tik lygią, neapaugusią kerpenomis ir samanomis.

Didžiosios varnalėšos šaknis

Didžiosios varnalėšos šaknis naudingiausia kasti balandžio mėnesį. nes tuo metu jos iš po žiemos prabundančio dirvožemio sugeba pasisavinti pačias naudingiausias medžiagas.

Gegužės mėnesį iškastos didžiosios varnalėšos šaknys bus mažiau naudingos.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.12.2017 laikas 14:53 Receptai Nuoviras skrandžio darbui palengvinti (šunobelės, pipirmėčiai)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Virškinimas. Ingredientai: šunobelės šaknų, pipirmėčių lapų, dilgėlių lapų, ajero šaknų, valerijono šaknų.

Skaityti daugiau

12.08.2019 laikas 18:31 Receptai Trupininis pyragas su varške
Trupininis pyragas su varške receptas. Paruoštą pyragą kepkite iki 180C įkaitintoje orkaitėje apie 40-50 min. Iškeptą pyragą beveik visiškai atvėsinkite ir tik tuomet pjaustykite, kadangi karštas pyragas yra birus, gabaliukai nela...

Skaityti daugiau

10.11.2019 laikas 13:45 Receptai Nepakeičiamas griliažinis tortas: vaikystės nostalgija
Planuojate savo artimuosius palepinti saldžiais gaminiais? Išbandykite griliažinį pyragą, kuris ne tik sukels vaikystės nostalgiją, bet sužavės ir visą šeimą.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau