Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Liepos » 6

Kokius vaistinius augalus patariama rinkti gegužės mėnesį?

Vaistinius augalų antpilus, nuovirus ar aromatingą arbatą galima ruošti nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Tačiau kai kuriuos vaistinius augalus geriausiai rinkti pavasarį, nes tada juose būna daugiausiai naudingųjų ir gydomųjų medžiagų.

augalai, gegužė, vaistiniai augalai, vaistažolės, žolelių paslaptys

Pavasarį žolininkai tradiciškai renka:

• medžių ir krūmų žievę bei pumpurus;

• jaunus lapus;

• pirmuosius žiedynus;

• kasa kai kurių vaistinių augalų šaknis.

Augalų pumpurai

Augalų pumpuras reikia skinti, kol jie dar nesprogo, kol dar yra subrinkę. Gegužės mėnesį rinkti beržų pumpuras jau vėlu, tačiau, jei beržai auga miško daubose, kuriose dar yra sniego, neprasiskleidusių beržų pumpurų dar galima rasti.

• Gegužės mėnesį galima rinkti eglių, pušų ir kedrų pumpuras.

Iš spygliuočių augalų pumpurų galima ruošti antpilus ir nuovirus, padedančius gydyti tulžies pūslės akmenligę, viršutiniųjų kvėpavimo takų ir plaučių ligas, anginą ir kt. Nuo seno liaudies medicinos žinovai spygliuočių augalų pumpurų antpilais ir nuovirais pataria gydyti lėtinį bronchitą, nes jie veiksmingai padeda atsikosėti. Spygliuočių augalų pumpurų antpilus ir nuoviras galima panaudoti ruošiant gydomuosius kompresus, jais skalauti gerklę.

Medžių ir krūmų žievė

Pavasaris - geriausias laikas rinkti medžių ir krūmų žievę, kurią patariama lupti, kai augaluose juda sultys. Gegužės mėnesį patariama lupti ąžuolų, putinų ir šaltekšnių žievę. Žievę reikia nulupti nuo augalų šakų ar plonų kamienų.

• Ąžuolo žievės antpilais ir nuovirais patariama gydyti diarėją ir uždegimines ligas, o sergantiems skrandžio ir žarnyno ligomis naikinti žalingąsias bakterijas. Ąžuolo žievės preparatais patariama gydyti uždegimines gleivinės, blužnies, kepenų, odos ir ginekologines ligas bei egzemą ir nušalimus. Seniau ąžuolo žievės antpilo gerdavo apsinuodiję grybais ir įvairiais nuodingaisiais augalais.

• Iš putinų žievės ruošiami kraujavimą stabdantys, diarėją gydantys, centrinę nervų sistemą raminantys, lengvai šlapimo išsiskyrimą skatinantys ir migdomieji preparatai. Putinų žievės preparatais taip pat patariama gydyti hemorojų ir ginekologines ligas.

• Šviežiai išdžiovinta šaltekšnių žieve saikingai galima gydyti odos ligas. Šaltekšnių žievėje yra toksiškų medžiagų, kurios pradeda rūgti po vienerių metų laikymo ar ją pakaitinus iki 100°C. Antraisiais laikymo metais šaltekšnių žievę patariama panaudoti ruošiant užkietėjusius vidurius laisvinančius preparatus bei gydyti odos žaizdas, opas, egzemą, furunkuliozę.

Vaistinių augalų lapai

Gegužės mėnesį patariama rinkti kai kurių vaistinių augalų lapus. Tai dažniausiai reikia daryti iki žydėjimo. Paskutinįjį pavasario mėnesį patariama skinti beržų, serbentų, pelkinio gailio, dilgėlių, bruknių, raktažolių, europinės pipirlapės lapus.

• Beržų lapų antpilai ir nuovirai skatina šlapimo ir tulžies sulčių išsiskyrimą, padeda atsikosėti, gydo inkstų, šlapimo pūslės, skrandžio ir žarnyno ligas. Beržų lapų preparatais patariama gydyti avitaminozę, aterosklerozę, podagrą, klimakterinio amžiaus neurozę. Šie preparatai iš organizmo padeda pašalinti šlakus ir įvairias žalingąsias medžiagas.

• Įprasta juodųjų serbentų lapus panaudoti ruošiant aromatingą arbatą. Be to, juodųjų serbentų lapų antpilai ir nuovirai lengvai laisvina užkietėjusius vidurius, skatina gausesnį prakaitavimą. Juodųjų serbentų lapų preparatais patariama gydyti odos ir medžiagų apykaitos sutrikimus, iš organizmo šalinti purinų ir šlapimo rūgšties perteklių.

• Pelkiniais gailiais reikia gydytis atsargiai, nes šie augalai yra nuodingi. Liaudies medicinos žinovai teigia, jog pelkinio gailio antpilai ir nuovirai padeda atsikosėti, skatina šlapimo išsiskyrimą, dezinfekuoja ir naikina žalingąsias bakterijas.

• Gana atsargiai reikia gydytis ir europinės pipirlapės lapais, nes jų preparatai gali sukelti stiprų vimdymą. Seniau kaimuose europinėmis pipirlapėmis gydydavo alkoholizmą. Be to, šių augalų lapų antpilais ir nuovirais galima gydyti širdies ir kraujotakos sistemos, skrandžio ir žarnyno, kepenų ir šlapimo pūslės ligas bei bronchitą. Europinės pipirlapės panaudojamos gydyti uždegimines ligas ir nuraminti sudirgusią centrinę nervų sistemą.

• Bruknių lapų preparatai padeda gydyti diarėją, skatina šlapimo ir tulžies sulčių išsiskyrimą, kraujyje mažina padidėjusį cukraus lygį, jais galima gydyti kepenų, inkstų ir šlapimtakių ligas, dažną vidurių užkietėjimą, reumatą ir net artritą.

Vaistinių augalų lapai ir žiedai

Kai kurių augalų pavasarį galima rinkti ir lapus, ir žiedus. Tarp tokių augalų - ankstyvieji šalpusniai ir pakalnutės. Ankstyvojo šalpusnio žiedus reikia skinti be žiedstiebių. Ankstyvieji šalpusniai labai greitai baigia žydėti. Jei nespėjote prisiskinti jų lapų - nieko baisaus, nes daugiausiai naudingųjų ir gydomųjų medžiagų yna jų lapuose, kuriuos galima skinti iki birželio pradžios. Ankstyvieji šalpusniai - vieni seniausių vaistinių augalų, kurie panaudojami daugelio šalių liaudies medicinoje. Ankstyvojo šalpusnio lapų antpilas padeda atsikosėti, skatina prakaitavimą ir tulžies sulčių išsiskyrimą, jais galima gydyti uždegimines ligas. Ankstyvojo šalpusnio lapų antpilu patariama gydyti peršalimo, virškinamojo trakto, inkstų ir šlapimo pūslės ligas. Sergantiems angina ankstyvojo šalpusnio lapų antpilu patariama skalauti gerklę. Ankstyvojo šalpusnio lapų antpilo kompresai padeda gydyti odos žaizdas, opas ir furunkuliozę. Be to, ankstyvieji šalpusniai gerina apetitą, jų nuoviru naudinga plauti galvą, nes jis naikina pleiskanas bei apsaugo nuo nuplikimo.

• Skindami pakalnutes turite atminti, kad šie augalai sunkiai atsistato ir daugelyje miškų netgi yna išnykę. Gydytis pakalnutėmis reikia atsargiai, nes šie augalai, ypač jų uogos, yra nuodingi. Pakalnučių lapus ir žiedus reikia džiovinti atskirai. Beje, pakalnučių preparatai yra vartojami ne tik liaudies, bet ir oficialioje medicinoje. Dažniausiai gydomasi spiritiniais ir vandeniniais pakalnučių antpilais. Pakalnučių preparatai ramina sudirgusią centrinę nervų sistemą. Juos galima panaudoti ir kaip migdomuosius vaistus. Pakalnučių preparatais taip pat galima gydyti tachikardiją, hipertenziją, skydliaukės, lyties or-
ganų, skrandžio ir žarnyno bei centrinės nervų sistemos ligas, taip pat ir epilepsiją.

Zuikio kopūstai

Zuikio kopūstai naudingi sergantiems hipertenzija ir ateroskleroze. Zuikio kopūstai taip pat padeda gydyti gastritą ir skrandžio bei žarnyno ligas.

Didžiosios varnalėšos lapai ir šaknys

Gegužės mėnesį galima skinti didžiosios varnalėšos lapus ir kasti jų šaknis. Didžiosios varnalėšos preparatai vartojami kaip onkologinių ligų profilaktikos priemonė. Didžiosiomis varnalėšomis galima gydyti reumatą ir sąnarių ligas. Didžiosios varnalėšos lapus galima panaudoti kaip kompresus, malšinant įvairių kūno vietų patinimus ir gydant poodinių kojų venų uždegimą.

Kiaulpienės

Kiaulpienės vienos pirmųjų pavasarį „praneša“ apie artėjančią šilumą ir saulėtas dienas. Tai nenuostabų nes kiaulpienėse gausu šviesios ir geros energijos. Kiaulpienėse gausu vitaminų kalio ir fosforo. Kiaulpienių nuovirais ir antpilais patariama raminti sudirgusią centrinę nervų sistemą, stiprinti imuninę sistemą ir tonizuoti. Kiaulpienių preparatai valo kraują ir yra naudingos limfos sistemai. Kiaulpienių preparatais patariama gydyti mažakraujystę. Neretai kiaulpienių antpilai ir nuovirai vadinami jaunystės eleksyru.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
31.01.2018 laikas 19:09 Receptai Vaisingumui skatinti (Paprastoji takažolė)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Vaisingumas. Ingredientai: Džiovinta takažolė, Verdančio vandens

Skaityti daugiau

05.07.2019 laikas 19:19 Receptai Mėsos tefteliai su padažu

Mėsos teftelių receptas. Mėsos teftelius užpilame padažu ir troškiname ant silpnos ugnies 25-30 minučių. Skanaus!

Skaityti daugiau

18.06.2019 laikas 07:43 Receptai Keptų daržovių garnyras

Daržoves nuplauname, nusausiname, svogūnus nulupame. Cukiniją ir svogūnus pjaustome maždaug 1 centimetro storio griežinėliais.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau

19.01.2025 laikas 22:31 Meilės transformacija: kaip vyras keičiasi, kai įsimyli
Meilė – tai jausmas, kuris transformuoja ne tik mūsų emocijas, bet ir elgesį. Kai vyras įsimyli, jis dažnai nustemba, kaip pasikeičia jo vertinimai ir prioritetai. Šis straipsnis nagrinėja, kaip meilė keičia vyrų požiūrį į moterų elgesį, ir kokius da...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 22:09 Draugystė ir meilė: Ar verta dirbti dėl santykių?
Draugystė ir meilė – tai dviejų skirtingų, tačiau labai artimų santykių formų junginys. Dažnai susiduriame su klausimu: ar verta pastangų, kai santykiai atrodo nebe tokie, kokie turėtų būti? Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip elgesys, abipusis palai...

Skaityti daugiau