Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Spalio » 29

Dantų skausmo priežastys

Aštrus skausmas kramtymo metu tai simptomas, jog dantis yra pažeistas karieso, įskilęs arba danties plomba yra nusidėvėjusi ir neatlieka savo apsauginės funkcijos. 

dantys, ligos, skausmas

Dažniausios dantų skausmą sukeliančios priežastys: 

Dantų kariesas 

... tai procesas, kuris išsivysto dėl bakterijų, kurios kaupiasi dantų apnašose. Dantų apnašas tai terpė, kurioje bakterijos kaupiasi, išskiria rūgštį, kuri ardo danties emalį ir danties paviršiuje suformuoja dėmes iš kurių vėliau susiformuoja ertmė. Pažeidus danties paviršių, dantis tampa jautresnis temperatūrų pokyčiams ir prisilietimui. Negydant paviršinės ertmės, bakterijos ardo gilesnius danties audinius ir sukelia stiprų danties skausmą.

Pulpitas 

... kitaip vadinamas “nervo” uždegimu, yra karieso komplikacija. Kariozinei ertmei gilėjant, pažeidžiami vis gilesni danties audiniai, ko pasekoje infekcija iš burnos ertmės pasiekia pulpą. Infekcijos sukeltas pulpos uždegimas ir yra vadinamas pulpitu. Pačiam pacientui įtarti pulpitą gali padėti , jei yra šie požymiai: 

• Didelė nešvari ertmė dantyje, ūmiai skausminga krapštant ją aštriu daiktu ir ypač ūmiai skausminga tam tikrame taške (“atviras nervas”). 

• Savaime užeinantis ilgalaikis vidutinio stiprumo ar stiprus, pulsuojantis skausmas, ypač ramybės būsenoje, vakare arba nakties metu. 

• Stipriai išreikštas danties jautrumas į šaltą arba karštą dirgiklį, kuris tęsiasi ilgai net ir po dirgiklio pašalinimo. 

Danties įskilimas 

... įskilęs danties paviršius gali sukelti danties jautrumą saldžiam arba rūgščiam maistui. Skausmas gali stiprėti kramtymo metu. Tokiu atveju, danties skausmas atsiranda ir praeina, tačiau tai nereiškia, jog tokio danties nereikia gydyti. 

Retinuoti (nepilnai išdygę) dantys 

... tai pilnai arba dalinai susiformavę, bet dėl įvairių priežasčių neišdygę dantys. Dažniausiai retinuoti būna tretieji krūminiai (protiniai) dantys. Jei šie dantys yra nefunkcionalūs, trukdantys kramtyti, gendantys, keliantys pavojų susirgti dantenų ligomis, tokiais atvejais protinius dantis rekomenduojama šalinti. Kiekvienas atvejis yra savitas, todėl odontologas turėtų pasirinkti Jums tinkamiausią sprendimą. Kiekvienam žmogui simptomai gali būti skirtingi, todėl reikia individualiai įvertinti dantų būklę. 

Dantenų uždegimas 

... dažniausia dantenų uždegimo priežastis – bakterinės apnašos. Dantenų uždegimas yra chroniška bakterinė infekcija, kuri paveikia dantenas ir aplink dantį esantį kaulą. Dantenų uždegimas pasireiškia kartu su dantenų kraujavimu. Tai gali paveikti vieną ar kelis dantis vienu metu. Esant dantenų uždegimui dantys gali tapti jautresni karštam ir šaltam dirgikliams, sukeldamas dantų skausmą arba netgi dantų paslankumą.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
06.07.2020 laikas 20:15 Kaip Atsikratyti Kojos Nykščio Deformacijos Liaudies Metodu. Dėl tam tikrų priežasčių gydytojai apie tai nutyli!

Nuospaudos yra labai dažna problema, kuria dažniausiai serga moterys nei vyrai. Susikaupusios druskų nuosėdos, atsirandančios dėl kai kurių uždegiminių procesų arba dėl nešiojamų nepatogių, aptemptų batų.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 18:56 Pasirinkite žibintą: štai kas jūsų laukia artimiausioje ateityje

Tai psichologinis testas – pranašystė. Pažvelkite į paveikslėlį ir pasirinkite tą žibintą, kuris jums patiko pačią pirmą sekundę.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 16:01 Didžiulis paukštis pagavo "ryklį" prie JAV krantų

Paukštis, sugavęs didžiulę žuvį buvo nufilmuotas Mertl paplūdimyje (Mertl Bičas), kuris randasi rytinėje JAV pakrantėje, Horry grafystėje, pietų Karolinoje.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 11:23 Nepaaiškinama apie: Skrajojantis olandas
Iš kartos į kartą, iš lūpų į lūpas jūreiviai pasakoja legendą apie Skrajojantį olandą. Jo paveikslas visada priverčia dažniau plakti širdį. Su juo susijusi paslaptis ir romantika visada audrindavo fantaziją. Ir ne veltui: legenda iš tikrųjų yra labai poetiška. Kasmet pasaulio vandenynuose pradingsta...

Skaityti daugiau

05.07.2020 laikas 17:10 Q naujienos: Infodemija - tylėk, arba aš tave nužudysiu

Q Naujienos: Infodemija - Tylėk, Arba Aš Tave Nužudysiu. Laidos tema - Trampas, Russian, Hussein, Delusion, Coup, Obama, Trump, Q Naujienos, News.

Skaityti daugiau

05.07.2020 laikas 14:40 Liaudies gydytojas: kaip išvengti skydliaukės ligų
Skydliaukė – belatakė liauka, esanti priekinėje kaklo srityje, kuri sintetina ir išskiria į kraują hormonus, reguliuojančius augimą, vystymąsi, medžiagų apykaitos intensyvumą, psichinę ir lytinę veiklą. Jei skydliaukės veikla sutrinka, sutrinka ir vidaus organų darbas, todėl žmogų pradeda kamuoti įv...

Skaityti daugiau