Pagrindinis » Kategorija: Sąmokslo teorijos, Gandai » Peržiūrų: (656) Komentarų: (0) (23.05.2018 - 19:27)

Malkomas X. Žudynės „Abudone“

XX amžiaus 6-o dešimtmečio pabaigoje ir 7-o dešimtmečio pradžioje Malkolmas X buvo vienas iš žinomiausių radikaliai nusiteikusių juodaodžių JAV amerikiečių oratorius. Būdamas pagrindiniu religinės organizacijos "Islamo nacija" (NOI) ruporu, jis atsisakė pasyvaus pilietinio nepaklusnumo, kurį skelbė Martynas Liuteris Kingas-jaunesnysis, ir įrodinėjo, kad juodaodžiai turi patys "visomis priemonėmis" priešintis priespaudai.

Sąmokslo teorija, ftb, islamas, žudynės, abudone

1964-ais metais Malkolmas X nutraukė ryšius su islamistų grupuote Juodieji musulmonai“ ir organizavo savo Afroamerikiečių vienybės organizaciją (OAAU). Kreipdamasis į kitus lyderius šalies viduje ir užsienyje, X gynė idėją, kad JAV gali taikiai sugyventi įvairios nacijos. Tačiau 1965-ųjų m. vasario 21 d. Malkolmas X buvo nušautas „Abudono“ šokių salės scenoje iš karto po to, kai pasakė savo kalbą. Trys žmonės - Talmadžas Hajeris, Tomas Džonsonas ir Normanas Batleris - už šią žmogžudystę buvo nuteisti 1966-ųjų m. kovo mėnesį.

Klausimai be atsakymų

Labai keista tai, kad apklausų metų Hajeris visą laiką tvirtino, kad kiti du įtariamieji yra nekalti, nes, jo žodžiais, nusikaltimo metu jų net nebuvo „Abudone“. Iš pradžių visose masinio informavimo priemonėse buvo paskelbta, kad Džonsoną ir Batlerį vos pavyko apsaugoti nuo įniršusios minios. Vėliau spaudos ir policijos atstovų pranešimas pasikeitė: „Vienintelis sulaikytasis nusikaltimo vietoje buvo Talmadžas Hajeris“. Paprastai Malkolmo X pasirodymuose visada būdavo daug policijos, tačiau vasario 21 d. „Abudone“ jos praktiškai nebuvo. Policijos atstovai teigė, kad Malkolmas pats atsisakė apsaugos, nors jo našlė Betė Šabaz visa tai neigė. Labai keista ir tai, kad praėjo visas pusvalandis, kol greitosios pagalbos automobilis atvyko iš ligoninės, kuri randasi priešais šokių salę. Neužilgo po Malkolmo X mirties vienas iš Afroamerikiečių vienybės organizacijos lyderių pareiškė, kad yra įrodymų, jog su šiuo nusikaltimu yra susijusi valstybė. Kitą dieną šis žmogus mirė epilepsijos priepuolio metu, nors iki tol niekada nesirgo šia liga.

„Rūkstantis vamzdis“

Pagal Rolando Šepardo, kuris priklausė tiek OAAU, tiek ir NOI, bei klausėsi daugybės Malkolmo X paskaitų, šis tapo sąmokslo pačiuose aukščiausiuose valdančiuose sluoksniuose auka. Malkolmo įsitikinimas tuo, kad JAV valstybinė politika yra tiesiog persunkta rasizmu, ir tuo, kad kova už pilietines teises yra tik dalis ekonominės ir visuomeninės kovos, taip pat karo Vietname kritikavimas buvo pakankamai svarios priežastys, kad juo susidomėtų FTB.

Kai kam labai galėjo nepatikti ir tarptautinė Malkolmo X veikla. Jis 1964-ais metais susitiko su Fideliu Kastro ir Če Gevara bei planavo kreiptis į Tarptautinį Hagos tribunolą, norėdamas pateikti antiįstatymiško elgesio su juodaodžiais gyventojais JAV ir Pietų Afrikoje faktus. Pirmasis Alžyro prezidentas Achmedas Ben Bela pakvietė Malkolmą X, kaip ir kitus judėjimų už nepriklausomybę lyderius, dalyvauti 1965-ųjų metų kovo mėnesį Bandange rengiamoje konferencijoje. Šioje konferencijoje Malkolmas norėjo kviesti sukurti pasaulinį bloką juodaodžių gyventojų palaikymui. To CŽV negalėjo leisti, nes reikėjo bet kokiomis priemonėmis išlaikyti draugiškus santykius su Afrikos valstybėmis, kur SSRS ir kai kurių Vakarų šalių agentai vykdė veiklą, siekdami įgauti įtaką šiose šalyse.

Žurnalistas Karlas Evansas laikraštyje „Washington Post“ tvirtino, kad CŽV nusprendė „neutralizuoti“ Malkolmą X. Ir Evansas, ir Šepardas galvojo, kad FTB ir CŽV infiltravo savo agentus į „Islamo naciją“, kad jie vykdytų ardomąją veiklą ir, gal būt, padidintų Malkolmo X ir „Islamo nacijos“ lyderio Elaidžos Muhamedo prieštaravimus. Evansas iškėlė versiją, kad prie to, kas atsitiko, labai didele dalimi prisidėjo vienas iš pagrindinių informatorių, kuriam buvo suteiktas Judo slapyvardis.

Gal iš tiesų buvo sąmokslas, turint tikslą drumsti vandenis „Islamo nacijoje“, tačiau jokių tariamo „rūkstančio vamzdžio“ - raštiško įsakymo nužudyti Malkolmą X - nėra.

Kam tai naudinga?

Sklido kalbos, kad Malkolmą X nužudė kinų narkobaronai, kuriems jis žymiai sumažino pelną, kai pradėjo kampaniją prieš narkotikus miesto getuose. Beje, yra duomenų, kad jaunystėje pats Malkolmas X prekiavo narkotikais ir vogė. Buvo žmonių, kurie teigė, kad Malkolmo X nužudymą organizavo NOI nariai, nes jis planavo atskleisti informaciją apie tai, kad ši grupuotė gavo pinigų iš Amerikos nacistų partijos ir Kukluksklano (tuo pagrindu, kad NOI, nacistai ir KKK laikėsi idėjų apie rasinę segregaciją).

Talmadžas Hajeris niekada neneigė, kad būtent jis nuspaudė pistoleto gaiduką. Jis buvo „Islamo nacijos“ narys, todėl pati populiariausia nužudymo versija - tai keršto aktas. Malkolmas X įkūrė Afroamerikiečių vienybės organizaciją po to, kai išėjo iš „Islamo nacijos“ dėl nesutarimų su jos lyderiu. Be to, jis viešai pareiškė, kad NOI lyderis Elaidža Muhamedas turi daugybę nesantuokinių vaikų.

Yra teigiama, kad Muhamedas, įsiutęs dėl šio pranešimo ir Malkolmo pasitraukimo iš organizacijos, 1964-ais metais pareiškė „Atėjo laikas šiam nigeriui užmerkti akis“.

Taip pat labai įsiutęs buvo ir buvęs Malkolmo X šalininkas Luisas Farahanas, kuris Malkolmą pavadino išdaviku ir praėjus dviems mėnesiams po žmogžudystės parašė: „Toksai žmogus nusipelno mirties“. Maiklas Frendelis savo knygoje “Malkolmas X. Nužudymas“ atkreipia dėmesį į tai, kad labai didelė tikimybė, jog šūviai buvo saviškių darbas. Autorius remiasi tuo faktu, kad per savaitę iki nužudymo buvo keturi bandymai pasikėsinti į Malkolmo X gyvybę. Malkolmo našlė Betė Šabaz viešai apkaltino Farahaną prisidėjus prie nužudymo. Buvo rimtų įtarimų, kad Malkolmo X dukra Kubila 1994-ais metais bandė nusamdyti profesionalų žudiką, kuris turėjo nužudyti Farahaną. Tik šis „samdomas žudikas“ pasirodę besąs FTB agentas.

Prisipažinimas ir atgaila

2000-ais metais Farahanas, kuris tuo metu jau keletą metų vadovavo NOI, televizijai „CBS News“ ir Malkolmo X dukrai Atalei Šabaz pasakė, kad gailisi dėl savo žodžių, kurie galėjo
tapti žmogaus mirties priežastimi. Atalė pareiškė, kad vis dar tiki, jog dėl Malkolmo X mirties kalta FTB, net jei žmogžudystę įvykdė jaunas tamsiaodis žmogus. Kad ir kaip buvo, kai kurie tyrinėtojai mano, kad Farahanas pats tiesiogiai dalyvavo šiuose įvykiuose. Tai pat neatmetama tikimybė, kad ir vyriausybiniai agentai atliko savo vaidmenį. FTB vis dar atsisako išslaptinti 45 tūkstančius dokumentų, susijusių su Malkolmo X byla.

2007-ųjų metų gruodžio mėnesį Tomas Džonsonas (kuris tuo metu jau buvo pasivadinęs Halilu Islamu) interviu laikraščiui „The Voice“ metu dar įpylė alyvos į sąmokslo teorijos ugnį, pareikšdamas, kad už šūvio nestovėjo nei Farahanas, nei Elaidža Muhamedas. Jis pasakė, kad būtent Talmadžas Hajeris vadovavo keturiems „žinomiems nusikaltėliams“, kurie veikė iš „pavydo ir neapykantos“, t.y. jausmų, kurie tuo metu draskė broliją. FTB nebuvo susijusi su nusikaltimu, tačiau Džonsonas iš žaidimo buvo pašalintas tam, kad nebebūtų pavojaus, jog jis gali tapti Malkolmo X įpėdiniu. Nepaisant liudininkų parodymų, kad nusikaltimo dieną Džonsonas dėl ligos buvo namuose, bei tai, kad liudininkai šaulį apibūdina kaip tamsiaodį su barzda (Džonsonas visiškai neatitiko šio aprašymo), jis buvo tiriamas melo detektoriumi. Tačiau ir šis tyrimas neįrodė, kad Džonsonas dalyvavo Malkolmo X nužudyme. Be to, Hajeris paskelbė keturių savo bendrininkų pavardes, tarp kurių nebuvo nei Džonsono, nei Batlerio. Vis tiek Džonsonas 22 metus praleido kalėjime už Malkolmo X nužudymą.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!


ŽYMĖS: FTB, abudone, žudynės, islamas, Sąmokslo teorija
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Leidžiamas medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo su sąlyga, kad tekste bus patalpinta privaloma nuoroda į paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip. Interneto leidiniams privaloma tiesioginė, paieškos sistemoms atvira hipernuoroda į cituojamus straipsnius ne žemiau, kaip antroje teksto pastraipoje. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar