Pagrindinis » Kategorija: Ligos, mutacijos » Peržiūrų: (243) Komentarų: (0) (11.08.2018 - 15:18)

Gyvenimo istorija: Ne gripas, o mirtina meningito forma užklupo mergina

Kai į ligoninę atvežta 23-ejų metų mergina ėmė vemti, o veidą išbėrė spuogai, jai buvo diagnozuota meningokokinė W infekcija, rašoma portale thesun.co.uk.

Jauną merginą nuo mirties skyrė vos pusvalandis - paaiškėjo, kad ji serga ne gripu, o mirtina meningito forma.

Lilė O‘Connell iš Paddingtono Sidnėjuje praėjusiais metais kartu su šeima šventė Kalėdas, kai mergina tą vakarą pasijuto prastai.

sveikata, meningitas, gripas, Lilė O‘Connell, gyvenimo istorija

Lilė O‘Connell (nuotr. facebook.com)

Manydama, kad tai - gripas, 23-ejų metų mergina prigulė pailsėti, bet jai pradėjus vemti ir veidą išbėrus spuogams, ji buvo išvežta į ligoninę, kur jai buvo diagnozuota meningokokinė W infekcija.

„Įjungiau šviesą ir pamačiau, kad jos veidas labai išbertas.“ – „ABC“ televizijai pasakojo Lilės mama Steph O‘Connell. – „Lyg kažkas būtų po jos oda.“

Lilės diagnozę nustatę Sidnėjaus „St Vincent's“ ligoninės medikai jai pasakė, kad jei būtų ignoravusi simptomus, galėjo mirti per 30 minučių. „Man taip pasisekė, kad gyvenu trys minutės kelio nuo ligoninės, nes vėliau gydytojai pasakė, kad galėjau mirti vos per 30 minučių.“ – „Fairfax“ televizijai pasakojo mergina. – „Jei būčiau dar kiek uždelsusi, turbūt nebūčiau išgyvenusi.“

Lilę vis dar vargina inkstų ir antinksčių nepakankamumas - reanimacijoje ji praleido aštuonias dienas, o iš viso ligoninėje - tris savaites.

Už išgelbėtą gyvybę Lilė dėkoja mamai. „Ačiū Dievui, mano mama turi šeštąjį pojūtį.“ – sakė ji. – „Manau, kad būtent dėl to išgyvenau - dėl greitos reakcijos.“

sveikata, meningitas, gripas, Lilė O‘Connell, gyvenimo istorija

Lilė O‘Connell (nuotr. facebook.com)

Liga sunaikino Lilės inkstus ir ligi šiol ji kasdien penkias valandas praleidžia prijungta prie dializės aparatų. Jos sesuo, Grace, po poros savaičių taps Lilės inksto donore. Nors Lilė buvo pasiskiepijusi nuo meningokokinės C infekcijos, tačiau nebuvo gavusi W formos vakcinos.

Sekmadienį vykusioje spaudos konferencijoje Naujojo Pietų Velso premjerė Gladys Berejiklian pranešė, kad visose valstijos mokyklose bus vykdoma meningokokinės vakcinos programa, kurios metu bus skiepijami 10-11 metų amžiaus vaikai, siekiant didinti visuomenės atsparumą šiai ligai.

2017 metais 17 milijonų Australijos dolerių kainavusios programos metu nuo įvairių meningokokinės infekcijos formų buvo paskiepyta daugiau nei 200 000 moksleivių.

Į šią valstybės finansuojamą programą įtraukta ir retesnė W tipo ligos forma, kadangi šios atmainos mirtingumas yra aštuoni procentai – dvigubai daugiau nei kitų meningokokinės infekcijos atmainų – o jos diagnozių nuolat daugėja.

sveikata, meningitas, gripas, Lilė O‘Connell, gyvenimo istorija

Lilė O‘Connell (nuotr. facebook.com)

Valstybinės sveikatos apsaugos institucijos W tipo atmaina susirūpino po to, kai nuo 2014 iki 2016 metų jos diagnozių padaugėjo keturis kartus.

Naujojo Pietų Velso sveikatos apsaugos sistemos tarnautoja Kerry Chant sako, kad į šią programą įtraukiami paaugliai, nes mokyklose vykdomos programos yra veiksmingas būdas imunizuoti dideles rizikos grupes.

„Jei jums pasireiškia šios ligos simptomai - staigus temperatūros pakilimas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, kaklo sustingimas, sąnarių skausmas ir bėrimas raudonai violetiniais spuogeliais, nedelsdami kreipkitės pagalbos į artimiausią greitosios medicinos pagalbos punktą.“ – sako dr. K. Chart. – „Greita reakcija gali išgelbėti gyvybę.“

naujienos

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!


ŽYMĖS: sveikata, Gripas, Lilė O‘Connell, gyvenimo istorija, meningitas
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Leidžiamas medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo su sąlyga, kad tekste bus patalpinta privaloma nuoroda į paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip. Interneto leidiniams privaloma tiesioginė, paieškos sistemoms atvira hipernuoroda į cituojamus straipsnius ne žemiau, kaip antroje teksto pastraipoje. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar