- 09.03.2023
- 0.0 Reitingas
- 464 Peržiūrų
- Komentarai
Per pastaruosius 50 metų vyrų populiaciją nužmogino endokrininę sistemą ardančios cheminės medžiagos. Naujai atnaujintos metaanalizės, kuri apima 2936 santraukas ir 868 pilnus straipsnius, duomenimis, nuo 1972 m. bendras spermatozoidų skaičius ir spermatozoidų koncentracija kasmet nuolat mažėjo. Iš viso per 50 metų spermatozoidų skaičius sumažėjo daugiau kaip 50 %. Vyrų nevaisingumas tampa visuomenės sveikatos krize.
Šiame straipsnyje gali būti teiginių, kurie atspindi autoriaus nuomonę
Naujoje metaanalizėje, paskelbtoje žurnale "Human Reproduction Update", analizuojami 38 tyrimų, atliktų šešiuose žemynuose, duomenys apie spermatozoidų skaičių. Nuo 1972 m. iki 2000 m. spermatozoidų skaičius kasmet mažėjo vidutiniškai 1,16 %. Nuo 2000 m. nevaisingumo rodikliai ir toliau didėjo daugiau nei dvigubai greičiau. Per pastaruosius 22 metus bendras spermatozoidų skaičius kasmet mažėjo 2,64 %! Vyrų nevaisingumo epidemija apima Šiaurės Ameriką, Europą ir Australiją, taip pat Pietų ir Centrinę Ameriką, Aziją ir Afriką.
Įdomu: Naujasis bioterorizmas: Savaime plintančios vakcinos
"Šio tyrimo tikslas buvo ištirti visų žemynų vyrų spermatozoidų skaičiaus tendencijas. Platesnės pasaulinio spermatozoidų skaičiaus mažėjimo pasekmės, mūsų ankstesnės analizės metu neužpildytos žinių spragos ir su šiuo klausimu susiję prieštaravimai pateisino naujausią metaanalizę", - sakė autoriai.
Endokrininės sistemos sutrikimai ir netinkama mityba susilpnino šiuolaikinių vyrų ir moterų
Endokrininę sistemą ardančios medžiagos trikdo organizmo hormonų - cheminių pranešimų, kurie yra gyvybiškai svarbūs vyro ir moters vystymuisi - veiklą. Endokrininės sistemos trikdytojai gali konkuruoti su normaliu testosterono, estrogenų, androgenų ir progesterono kiekiu. Jie gali tiesiogiai trikdyti liaukų, pavyzdžiui, skydliaukės, sėklidžių ir kiaušidžių, funkciją. Ilgainiui šie sutrikimai gali sukelti: dismenorėją (skausmingas menstruacijas), gimdos fibroidus, skydliaukės sutrikimus, atsparumą insulinui ir 2 tipo diabetą, svorio augimą, medžiagų apykaitos problemas, ankstyvą krūtų vystymąsi, mažiau vyrišką berniukų elgesį, slopinimą, mažą spermatozoidų kiekį, nenormalų vaisiaus lytinį vystymąsi, persileidimą, nuotaikų kaitą ir elgesio problemas, endometriozę ir kiaušidžių cistas, sutrikusią imuninę funkciją ir nevaisingumą.
Įdomu: Gydytojas: ‘Grafenas iš skiepytų asmenų patenka į neskiepytus, sukeldamas keistus kraujo krešulius’
Endokrininę sistemą trikdančios medžiagos patenka į organizmą, absorbuojamos per odą ir įkvepiamos su oru. Jie gaunami iš kasdienių namų apyvokos daiktų, pavyzdžiui, plastikinių butelių ir talpyklų, metalinių maisto konservų įdėklų, ploviklių, antipirenų, žaislų, kvitų ir pesticidų.
Dažniausi endokrininę sistemą ardantys veiksniai yra herbicidai ir pesticidai, tokie kaip glifosatas, atrazinas, organofosfatai, DEET, DDT, 2,4-D pesticidas ir inertinės "Roundup" sudedamosios dalys. Sunkieji metalai, tokie kaip gyvsidabris, švinas, arsenas ir aliuminis, taip pat konkuruoja su maistinėmis medžiagomis ir neigiamai veikia tinkamą hormonų signalizaciją. Plastiko cheminės medžiagos yra plačiai paplitę endokrininę sistemą ardantys veiksniai. Tai BPA, stirenas, parabenai, toluenas, ftalatai, (dietilheksilftalatas) dioksinai ir PCB. Įprastuose buityje naudojamuose kvapniuose produktuose yra kvepiančių cheminių medžiagų, kurios trikdo hormonų veiklą. Tokie produktai kaip skalbimo milteliai, kvapiosios žvakės, apsauginiai kremai nuo saulės, chloras, fluoridas, polifluoralkilinės ir perfluoralkilinės medžiagos (PFAS) yra toksiški vaisingumui.
Endokrininę sistemą trikdančios medžiagos konkuruoja su testosteronu ir androgenais, testosteroną paverčia estrogenu
Dauguma šių endokrininę sistemą ardančių cheminių medžiagų ilgai skaidosi aplinkoje, o daugelis jų įsitvirtina riebaliniuose organizmo audiniuose ir ilgainiui daro toksinį poveikį. Svarbiausia, kad šie trikdytojai veikia vaisiaus brendimą ir lytinę diferenciaciją ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu. Cheminės medžiagos gali sustabdyti testosterono gamybą gimdoje ir neigiamai paveikti vyriškos lyties vaisiaus lytinį vystymąsi. Ftalatai užima androgenų ir testosterono receptorius, liepdami organizmui gaminti mažiau testosterono.
Įdomu: Marmalo baltymai "patenka" į VISUS kūno organus, todėl pagreitėja senėjimas
"Estrogeninių cheminių medžiagų plitimas kelia didelį susirūpinimą", - sako daktaras Robinas Bernhoftas (Robin Bernhoft), buvęs Amerikos aplinkos medicinos akademijos prezidentas. "Tyrimai parodė, kad 80 proc. upėtakių patinų Kolorade turėjo interseksualius lytinius organus, didelis procentas krokodilų patinų Floridoje neturi varpos ir pan. Tai vyksta įvairiais lygmenimis: Tiesioginis PCB toksiškumas, tiesioginis plastiko, pesticidų ir gyvsidabrio, be kitų toksinų, estrogeninis poveikis, bet taip pat ir antrinis poveikis - aromatazės, hormono, kuris vėliau nepriklausomai nuo kitų veiksnių testosteroną paverčia estrogenu, stimuliavimas. Tarša apskritai ... skatina aromatazę, kuri vėliau turimą testosteroną paverčia estrogenu. Tai gana baisu."
Įdomu: Svarbi žinia: "Pfizer" kovidų dūris sukelia nevaisingumą
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau