Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2023 » Kovo » 9

Metaanalizė rodo, kad spermatozoidų skaičius sparčiai mažėja visuose žemynuose

Metaanalizė rodo, kad spermatozoidų skaičius sparčiai mažėja visuose ž

Per pastaruosius 50 metų vyrų populiaciją nužmogino endokrininę sistemą ardančios cheminės medžiagos. Naujai atnaujintos metaanalizės, kuri apima 2936 santraukas ir 868 pilnus straipsnius, duomenimis, nuo 1972 m. bendras spermatozoidų skaičius ir spermatozoidų koncentracija kasmet nuolat mažėjo. Iš viso per 50 metų spermatozoidų skaičius sumažėjo daugiau kaip 50 %. Vyrų nevaisingumas tampa visuomenės sveikatos krize.

Šiame straipsnyje gali būti teiginių, kurie atspindi autoriaus nuomonę

Naujoje metaanalizėje, paskelbtoje žurnale "Human Reproduction Update", analizuojami 38 tyrimų, atliktų šešiuose žemynuose, duomenys apie spermatozoidų skaičių. Nuo 1972 m. iki 2000 m. spermatozoidų skaičius kasmet mažėjo vidutiniškai 1,16 %. Nuo 2000 m. nevaisingumo rodikliai ir toliau didėjo daugiau nei dvigubai greičiau. Per pastaruosius 22 metus bendras spermatozoidų skaičius kasmet mažėjo 2,64 %! Vyrų nevaisingumo epidemija apima Šiaurės Ameriką, Europą ir Australiją, taip pat Pietų ir Centrinę Ameriką, Aziją ir Afriką.

Įdomu: Naujasis bioterorizmas: Savaime plintančios vakcinos

"Šio tyrimo tikslas buvo ištirti visų žemynų vyrų spermatozoidų skaičiaus tendencijas. Platesnės pasaulinio spermatozoidų skaičiaus mažėjimo pasekmės, mūsų ankstesnės analizės metu neužpildytos žinių spragos ir su šiuo klausimu susiję prieštaravimai pateisino naujausią metaanalizę", - sakė autoriai.

Endokrininės sistemos sutrikimai ir netinkama mityba susilpnino šiuolaikinių vyrų ir moterų

Endokrininę sistemą ardančios medžiagos trikdo organizmo hormonų - cheminių pranešimų, kurie yra gyvybiškai svarbūs vyro ir moters vystymuisi - veiklą. Endokrininės sistemos trikdytojai gali konkuruoti su normaliu testosterono, estrogenų, androgenų ir progesterono kiekiu. Jie gali tiesiogiai trikdyti liaukų, pavyzdžiui, skydliaukės, sėklidžių ir kiaušidžių, funkciją. Ilgainiui šie sutrikimai gali sukelti: dismenorėją (skausmingas menstruacijas), gimdos fibroidus, skydliaukės sutrikimus, atsparumą insulinui ir 2 tipo diabetą, svorio augimą, medžiagų apykaitos problemas, ankstyvą krūtų vystymąsi, mažiau vyrišką berniukų elgesį, slopinimą, mažą spermatozoidų kiekį, nenormalų vaisiaus lytinį vystymąsi, persileidimą, nuotaikų kaitą ir elgesio problemas, endometriozę ir kiaušidžių cistas, sutrikusią imuninę funkciją ir nevaisingumą.

Įdomu: Gydytojas: ‘Grafenas iš skiepytų asmenų patenka į neskiepytus, sukeldamas keistus kraujo krešulius’

Endokrininę sistemą trikdančios medžiagos patenka į organizmą, absorbuojamos per odą ir įkvepiamos su oru. Jie gaunami iš kasdienių namų apyvokos daiktų, pavyzdžiui, plastikinių butelių ir talpyklų, metalinių maisto konservų įdėklų, ploviklių, antipirenų, žaislų, kvitų ir pesticidų.

Dažniausi endokrininę sistemą ardantys veiksniai yra herbicidai ir pesticidai, tokie kaip glifosatas, atrazinas, organofosfatai, DEET, DDT, 2,4-D pesticidas ir inertinės "Roundup" sudedamosios dalys. Sunkieji metalai, tokie kaip gyvsidabris, švinas, arsenas ir aliuminis, taip pat konkuruoja su maistinėmis medžiagomis ir neigiamai veikia tinkamą hormonų signalizaciją. Plastiko cheminės medžiagos yra plačiai paplitę endokrininę sistemą ardantys veiksniai. Tai BPA, stirenas, parabenai, toluenas, ftalatai, (dietilheksilftalatas) dioksinai ir PCB. Įprastuose buityje naudojamuose kvapniuose produktuose yra kvepiančių cheminių medžiagų, kurios trikdo hormonų veiklą. Tokie produktai kaip skalbimo milteliai, kvapiosios žvakės, apsauginiai kremai nuo saulės, chloras, fluoridas, polifluoralkilinės ir perfluoralkilinės medžiagos (PFAS) yra toksiški vaisingumui.

Įdomu: Neskiepytos moterys praneša apie "kankinantį skausmą, menstruacijų spazmus" po to, kai miegojo su vakcinuotais vyrais

Endokrininę sistemą trikdančios medžiagos konkuruoja su testosteronu ir androgenais, testosteroną paverčia estrogenu

Dauguma šių endokrininę sistemą ardančių cheminių medžiagų ilgai skaidosi aplinkoje, o daugelis jų įsitvirtina riebaliniuose organizmo audiniuose ir ilgainiui daro toksinį poveikį. Svarbiausia, kad šie trikdytojai veikia vaisiaus brendimą ir lytinę diferenciaciją ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu. Cheminės medžiagos gali sustabdyti testosterono gamybą gimdoje ir neigiamai paveikti vyriškos lyties vaisiaus lytinį vystymąsi. Ftalatai užima androgenų ir testosterono receptorius, liepdami organizmui gaminti mažiau testosterono.

Įdomu: Marmalo baltymai "patenka" į VISUS kūno organus, todėl pagreitėja senėjimas

"Estrogeninių cheminių medžiagų plitimas kelia didelį susirūpinimą", - sako daktaras Robinas Bernhoftas (Robin Bernhoft), buvęs Amerikos aplinkos medicinos akademijos prezidentas. "Tyrimai parodė, kad 80 proc. upėtakių patinų Kolorade turėjo interseksualius lytinius organus, didelis procentas krokodilų patinų Floridoje neturi varpos ir pan. Tai vyksta įvairiais lygmenimis: Tiesioginis PCB toksiškumas, tiesioginis plastiko, pesticidų ir gyvsidabrio, be kitų toksinų, estrogeninis poveikis, bet taip pat ir antrinis poveikis - aromatazės, hormono, kuris vėliau nepriklausomai nuo kitų veiksnių testosteroną paverčia estrogenu, stimuliavimas. Tarša apskritai ... skatina aromatazę, kuri vėliau turimą testosteroną paverčia estrogenu. Tai gana baisu."

Įdomu: Svarbi žinia: "Pfizer" kovidų dūris sukelia nevaisingumą

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.03.2023 laikas 09:27 Kaip išvalyti dėmę iš avikailio, kailinių ar pūkinės striukės?
Kai nusiperkame naują avikailį, kailinius ar pūkinę striukę, galvojame: "Šį naują "grožį" dėvėsiu atsargiai!" Tačiau, nepaisant viso šio ypatingo kruopštumo, ant naujo avikailio ar kito žieminio drabužio dėmių atsiranda gana greitai ir labai lengvai....

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 09:09 Kaip aš jį pasirinkau?
"Į ką žiūrėjau, kai sutikau už jo ištekėti? Ką galvojau, kai jį pasirinkau?" - šiuos retorinius klausimus per konsultacijas dažnai užduoda moterys, kurios jaučiasi pasirinkusios netinkamą žmogų šeimai kurti.

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 08:59 Kaip nutraukti santykius su priklausomybę turinčiu žmogumi?
Deja, kartais tenka susidurti su žiauria tiesa. Gyvenimas santykiuose su priklausomu žmogumi yra skausmingas.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

23.03.2023 laikas 23:21 Receptai | Patiekalai «Tai patys skaniausi pyragaičiai, kokius esu valgęs - nuo šiol visada juos gaminsiu taip»: bulvių pyragėliai (mano geriausias receptas)
Dabar bulvių pyragėlius gaminu tik pagal šį receptą - skanius, kvapnius, su švelniu įdaru. Juos lengva pagaminti iš pačių paprasčiausių produktų. Man tai pats geriausias receptas. Dalijuosi juo su jumis.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 20:32 Receptai | Patiekalai «Faršo daugiau nebeperku»: kapotos vištienos kotletai iš įprastų produktų (juos mėgsta visa šeima)
Šiuos kotletus mėgsta visa mano šeima! Vietoj įprastų maltos mėsos kotletų gaminu maltos vištienos krūtinėlės kotletus. Paruošti iš pačių paprasčiausių, nebrangių produktų, ir labai greitai. Dalijuosi receptu.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 19:24 Receptai | Patiekalai "Vietoj įprasto omleto gaminu skanų patiekalą visai šeimai": Omletas su grybais orkaitėje vakarienei (šeimai patinka)

Neįprastas skonis ir nepakartojamas aromatas! Nuostabus omletas su grybais orkaitėje, dažnai jį patiekiu vakarienei, šeima dievina! Jį lengva pagaminti ir visai nesudėtinga. Parodysiu jums receptą.

Skaityti daugiau