Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Kovo » 5

Milijoną kartų už tikruosius mažesni žmogaus organai leidžia greičiau sukurti naujus vaistus

Dėl mažų, supaprastintų laboratorijoje užaugintų organų, vadinamų organoidais, naujų vaistų kūrimas gali būti daug greitesnis procesas. Dabar mokslininkai mikroskopinius žmogaus organus perkėlė ant laboratorinio lusto, skelbia „Science Alert“.

Jis dar vadinamas sudėtingiausiu žmogaus kūno laboratoriniu modeliu ir gali būti neįkainojamas nustatant galimą vaistų pavojų ir naudą prieš juos išbandant su žmonėmis.

Maži organoidai – maždaug milijoną kartų mažesni už tikriuosius organus – yra puiki bandymų vieta tyrėjams, norintiems sukurti vaistus ir kovoti su ligomis.

Panašūs tarpusavyje sujungtų organoidų rinkiniai jau buvo naudojami siekiant tiksliai įvertinti vaistų toksiškumą ir šalutinius poveikius. Šis metodas gali užkirsti kelią problemoms, kurios nebuvo pastebėtos atliekant bandymus su gyvūnais arba ląstelėse, išaugintose Petri lėkštelėse.

Naujoji padidinta organų modelių versija padidina ir tikymybę pastebėti įvairių medžiagų šalutinius poveikius organams.

„Mikroskopinių žmogaus organų sukūrimas vaistams tirti buvo logiškas darbo, kurį atlikome, pratęsimas“, – sakė mokslininkas Thomas Shupe iš Wake Foresto regeneracinės medicinos instituto (WFIRM).

Mokslininkas ir jo kolegos, aprašydami juos kaip „biofabrikacijos metodų rinkinį“, sukūrė miniatiūrinius organus, apimančius žmogaus smegenis, širdį, kepenis, plaučius, sėklides, kraujagysles ir gaubtinę žarną.

Kiekvieno organoido pradžia buvo žmogaus audinių ląstelių ir kamieninių ląstelių pavyzdžiai, kurie vėliau buvo modifikuoti į mažus organus, kurių „galiojimo laikas“ yra mažiausiai 28 paros. Jie imituoja daugelį tikrojo kopijavimo organo funkcijų ir gali apimti kraujagyslių ląsteles, imunines ląsteles ir jungiamojo audinio fibroblastus.

Kai kurie sukurti organai buvo išdėliot taip, kad vaizduotų supaprastintą žmogaus kūną, leisdami tyrėjams pamatyti, kaip skirtingos mūsų anatomijos dalys gali reaguoti kartu, kai naudojami tam tikri vaistai.

Organoidai, kuriuos sukūrė komanda, leidžia atlikti 3D bandymus. Mokslininkų teigimu, naujus vaistus galėtume sukurti greičiau, mažesnėmis sąnaudomis ir nereikalaudami tiek daug bandymų su gyvūnais, jei pavyktų išplėtoti realias žmogaus simuliacijas, tokias kaip šis ypač mažas organoidų modelis.

„Svarbiausias žmogaus organų audinių sistemos gebėjimas – nustatyti, ar vaistas yra toksiškas žmonėms“, – sako urologas Anthony‘s Atala iš WFIRM.

„Norėdami modeliuoti skirtingus organizmo atsakus į toksinius junginius, turėjome įtraukti visus ląstelių tipus, kurie sukelia šias reakcijas“, – teigia biomedicinos inžinierius Aleksas Skardalis iš Ohajo valstijos universiteto.

Publikuoja lrt.lt Organoidus tiriantis mokslininkas Arnoldas Kriegsteinas iš Kalifornijos universiteto / AP nuotr.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.03.2020 laikas 18:06 Pas Didžiosios Britanijos Karaliene Aptiktas COVID-19

Karalienė Elžbieta II gavo teigiamą rezultatą COVID-19. Šią šokiruojančią naujieną Bekingemo rūmai patvirtino praėjus kelioms minutėms po to, kai ministras pirmininkas Borisas Džonsonas (Boris Johnson) paskelbė turįs teigiamą koronaviruso rezultatą

...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 14:44 Seksas Ir Koronavirusas: Ar Tai Nepavojinga?
Daugybėje šalių įvestas karantinas, milijonai žmonių yra priversti užsidaryti namie, todėl nenuostabu, kad tiek poros, tiek vieniši žmonės svarsto, ką koronavirusas reiškia jų lytiniam gyvenimui, rašoma theguardian.com. Turėdami tai omenyje, trijų skirtingų ekspertų paklausėme penkių pačių aktualiau...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 11:59 Panašu, Kad Naujoji Pasaulio Tvarka Prasideda

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Gordonas Braunas (Gordon Brown) paragino pasaulio lyderius sukurti laikiną globalios vyriausybės formą, kad būtų įveikta dviguba medicininė ir ekonominė krizė, kurią sukėlė COVID-19 pandemija.

...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 07:06 Kovoti Su Virusais Padės Česnakas
Lietuvoje ir kitose valstybėse dėl koronaviruso paskelbta nepaprastoji padėtis. Kad neužsikrėstų ar neužkrėstų kitų, žmonėms gali tekti ištisas savaites praleisti namuose. Todėl reikia apsirūpinti ne tik kruopomis, kitais ilgo galiojimo maisto produktais, bet ir vienu galingiausių prieskonių, saugan...

Skaityti daugiau

27.03.2020 laikas 23:29 Unikalus Jaunystės Receptas: Visiškas Organizmo Atnaujinimas
Tikriausiai visi girdėjote apie daigintus kviečius. Dygimo dieną vandenyje kviečių gyvybingumas padidėja 100 kartų. Tačiau tik keli žmonės žino apie unikalų sudygusių graikinių riešutų receptą, kurio gyvybingumas per 2 savaites, sudygstant vandenyje, padidėja 1000 kartų!...

Skaityti daugiau

27.03.2020 laikas 22:09 Ar 5G tinklas veikia, kaip ligų greitintuvas?
Yra susirūpinimas, kad UK gali stipriai nukentėti nuo koronaviruso dėl 5G tinklo dislokavimo, teigia sąmokslo teoretikai. Šiuo metu visoje Britanijoje ir šiaurės Airijoje užregistruoti 3983 patvirtinti COVID-19 atvejai. Liga greitai išplito nuo tada, kai ji pirmą kartą buvo aptikta 2020 m. sausio 31...

Skaityti daugiau