Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Kovo » 15

Mokslininkai pataria saugotis vaistų nuo skausmo, kurie didina širdies ligų riziką

Pacientas ir gydytojas turi didelį medikamentų nuo skausmo pasirinkimą, todėl įsitikinkite, kad vaistų, kuriuos vartojate, sudėtyje nėra diklofenako. Mokslininkai nustatė, kad diklofenakas padidina miokardo infarkto ar insulto riziką.

vaistai, širdis, farmacija, farmakedonas, ligos

Diklofenakas plačiai taikomas nuo skausmų ir uždegimo. Daug kur pasaulyje jo galima įsigyti be recepto, tačiau jau po pirmų 30-ies medikamento vartojimo dienų jis iš esmės padidina sunkių širdies veiklos sutrikimų riziką. Šalutiniai reiškiniai gali būti staigi nereguliari širdies veikla, prieširdžiu virpėjimas, insultas, širdies nepakankamumas ir miokardo infarktas.

Ši rizika buvo lyginama su ta, kokią kelia 3 kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU): ibuprofenas, naproksenas ir acetaminofenas (paracetamolis). Sunkesnė reakcija, įskaitant miokardo infarktą, kuris baigėsi mirtimi, pasimatė lyginant rezultatus su kontroline grupe, nevartojusia jokių vaistų nuo skausmo.

Mokslininkai iš Orhuso universiteto ligoninės (Aarhus Universitetshospital) Danijoje tyrė, kaip medikamentai veikia 6,3 mln. suaugusių danų. Atsižvelgiant į širdies ligų susiformavimo tikimybę visi dalyvini buvo paskirstyti į 3 grupes. Tyrėjai padarė Išvadą, kad tarp tų, kurie vartodavo diklofenaką, sunkios širdies ligos rizika padidėjo visose grupėse

Tyrėjai pavadino šį tyrimą „stebimuoju" o tai reiškia, kad jis negali iki galo įrodyti, jog kaip tik vaistai yra atsakingi už rizikos padidėjimą, vis dėlto, jei jau vaistinėse esama tiek daug įvairių vaistų nuo skausmo, kodėl gi nepasirinkus ko nors kito?

BMJ, 2018; k3426


Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar